بازگشت وجه اکانت های گوگل ادز

مشتری گرامی؛
ضمن عرض ادب و احترام

پیرو مسائل مطرح شده در اطلاعیه های قبلی، به استحضار می رسانیم؛

شرکت جی ادز، بالاترین سطوح تاییدیه ها را از کمپانی گوگل دریافت کرده است، تمامی سعی ما بر این است که پول مشتریانمان با امن ترین روش،‌به گوگل پرداخت کنیم. پیگیری های لازم و ارائه کلیه مدارک معتبر به شرکت گوگل در حال انجام است، اما به دلیل نا مشخص بودن زمان اتمام فرآیند از سمت گوگل و احترام به حقوق مشتریان و درک جایگاه تبلیغات در کسب و کار آن ها، از شما خواستاریم در صورت تمایل، جهت بازگشت باقیمانده شارژ اکانت خود با کارشناس اختصاصی خود در ارتباط باشید.

پاسخ سوالاتی که برای شما پیش می آید را از اینجا بخوانید

یادآور می شود،‌ پیگیری های لازم در حال انجام است و اکانت های جی ادز در وضعیت توقف موقت (Pause) می باشد. از آن دسته از مشتریانی که می توانند تا اتمام فرآیند بررسی مدارک توسط گوگل منتظر بمانند و یا پرموشن مصرف نشده دارند، خواستاریم؛ درخواست عودت وجه نکنند.

همانطور که می دانید حضور شما در مجموعه جی ادز، برای تیم ما ارزشمند و قابل احترام می باشد. در ابتدای همکاری به شما وعده بازگشت وجه در صورت اختلالات ناشی از پروفایل پیمنت و موارد مرتبط را دادیم، در حال حاضر باقیمانده شارژ اکانت شما را باز خواهیم گرداند. حفظ کرامت و جایگاه مشتری اولویت اصلی این شرکت بوده و می باشد.

میزان اعتبار ما نزد شرکت گوگل ۴.۸۰۰.۰۰۰ ( ۴.۸ میلیون) یورو می باشد. بدین معنی که تا سقف ۴.۸ میلیون یورو می توانیم به گوگل بدهکار شویم بدون آنکه در روند کار ما تاثیری گذاشته شود. شرکت جی ادز با این حجم از اعتبار با چنین مشکلی مواجه شده است، حال وقت آن است که در مورد اکانت های کارتی و پیش پرداخت که وریفای بسیار ساده و پیش پا افتاده ای دارد، بیشتر فکر شود. ساخت اکانت های پیش پرداخت برای شرکت جی ادز راه آسانی می باشد، اما به علت عدم امنیت سرمایه مشتریان و میزان ساسپندی بالای این نوع اکانت ها، از ارائه آن خودداری می کنیم .

از شما مشتریان گرامی خواستاریم، در انتخاب شرکت تبلیغاتی خود نهایت دقت را به خرج دهید. تمام شرکت های تبلیغات در گوگل ایرانی از روش کارتی یا همان پیش پرداخت استفاده می کنند که برای سرمایه شما خطر آفرین می باشد. آنها می توانند انتخاب موقت شما باشند.

به زودی با اطلاعیه های جدید شما را در جریان پیشرفت مکاتبات قرار خواهیم داد. با اتمام این فرآيند، با پیشنهادهای ویژه و تخفیف های مکرر، از همکاری شما قدردانی خواهیم کر دو همانند گذشته در خدمت شما خواهیم بود.

از همکاری و درک شما مشتریان عزیز، سپاسگزاریم.

با احترام
تیم جی ادز

پاسخ سوالات شما مشتریان گرامی

1برای ساخت اکانت جدید به شرکت دیگری مراجعه کردم، گفته شد که اکانت های جی ادز بدهی دارند، به این علت ممکن است اکانت شما ساسپند شود.آیا این موضوع صحیح است؟
در حال حاضر شرکت جی ادز هیچ بدهی به شرکت گوگل ندارد!( به عکس داخل متن بالا دقت کنید). دیگر آژانس های تبلیغات در گوگل ایرانی، از سیستم پرداخت کارتی و یا همان پیش پرداخت استفاده می کنند و در شرایط عادی نرخ بسته شدن اکانت و ساسپندی بالایی دارند. این گفته توجیهی است برای ساسپندی احتمالی اکانت های آنها. بدهی اکانت های مانثلی مربوط به پروفایل پیمنت می باشد و نه تک به تک اکانت ها. با جست و جو در اینترنت به راحتی می توانید به راستی این موضوع پی ببرید.
2چرا با وجود اینکه در متن بالا گفتید ساخت اکانت کارتی پیش پرداخت(Manual) برای شما کار ساده ای است، اما از ساخت آن اجتناب می کنید؟
همانطور که گفته شد، نرخ ساسپندی اکانت های کارتی پیش پرداخت(Manual) به شدت بالاست و از آنجایی که هزینه ی تبلیغات بصورت پیش پرداخت و قبل از مصرف به گوگل پرداخت می شود، در صورت ساسپندی، عودت باقیمانده شارژ اکانت شما از طرف گوگل با تاخیر و در مواردی اصلا انجام نمی شود. بسیاری از مشتریان مسئولیت این روش را متقبل می شوند ولی همچنان از دردسر این نوع اکانت ها دوری می کنیم و از آن استفاده نخواهیم کرد.
3آیا ممکن است در اکانت های اکانت های کارتی پیش پرداخت(Manual) عودت وجه از سمت گوگل انجام شود ولی به حساب متصل به اکانت بازگردانده نشود؟
خیر، به هیچ وجه! فرآیند عودت وجه از طریق شرکت واسط مستر کارت / ویزا کارت / آمریکن اکسپرس بصورت لحظه ای انجام می پذیرد و عموما به محض تایید بازگشت پول توسط گوگل، مبلغ آن به حساب متصل به اکانت واریز می شود. در مواردی که امکان عودت شارژ از سمت شرکت گوگل نباشد، هیچ تاییدیه ای از سمت گوگل مبنی بر عودت دریافت نخواهد شد.