گوگل ادموب چیست؟

گوگل Admob پلتفرمی است که کسب درآمد از اپلیکیشن را برای توسعه دهندگان و سازندگان اپلیکیشن بسیار آسان می‌کند. این پلتفرم با استفاده از ترکیب سه عامل تبلیغ کنندگان جهانی، فرمتهای تبلیغاتی خلاقانه و تکنولوژی پیشرفته کسب درآمد از تبلیغات، ارزش هر تبلیغ و بازدید را به حداکثر بازدهی می‌رساند.

Admob به شما امکان دسترسی به منبع درآمد پایداری را می‌دهد و شما را در توسعه تجارت و کسب کارتان یاری می‌کند. با این روش تبلیغ کنندکان به مشتریان جدید، کاربران به اپلیکیشن‌هایی با قابلیت استفاده رایگان و سازندگان برنامه به یک روش کسب درآمد آسان دست خواهند یافت که می‌توان گفت این یک موقعیت سودمند برای کاربران و تبلیغ کنندکان و سازندگان اپلیکیشن‌ها خواهد بود.

به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های تبلیغات جهانی، Admob با میلیون‌ها تبلیغ کننده کار می‌کند که جهت نمایش تبلیغات‌شان در اپلیکیشن شما با یکدیگر در رقابت خواهند بود که این تبلیغات می‌تواند از برندهای بزرگ و معتبر جهانی و یا محبوب‌ترین استارت آپ ها باشد که منجر به بازدید تبلیغات بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتری برای شما خواهد شد.

انواع فرمت‌های تبلیغاتی Admob

تبلیغاتی که کاربر به ازای دیدن آن می‌تواند جوایز درون برنامه ای دریافت کند. این فرمت بیشتر در بازی‌های آنلاین مرسوم است. به عنوان مثال کاربر در ازای مشاهده یک ویدئو تبلیغاتی می‌تواند پاداشی دریافت نماید.

نوعی از تبلیغات که کاربران در حین استفاده از امکانات اپلیکیشن، تبلیغات را در قسمت تعیین شده که عمدتا در بالا و یا پایین بصورت کادر مستطیلی نمایش داده می‌شود، می‌بینند. این نوع فرمت تبلیغات جزو پرطرفدارترین فرمت‌ها برای کاربران و سازندگان اپلیکیشن می‌باشد برای تمامی دسته بندی‌های اپلیکیشن ها مناسب می‌باشد.

تبلیغاتی که در بین انتقال به صفحه های مختلف نمایش داده می‌شود و بصورت یک تصویر تمام صفحه در نمایشگر قرار می‌گیرد. این فرمت مناسب برنامه های کاربردی مانند اپلیکیشن‌های پخش موزیک (مانند اپلیکیشن رادیو جوان ) ، آموزش زبان و ... می‌باشد.

این فرمت تبلیغاتی می‌تواند به شکلی سفارشی تنظیم و ساخته شود که به نظر کاربر بخشی از خود اپلیکیشن دیده شود.

Google Admob چه مزیت‌هایی دارد؟

ادموب به شما در به حداکثر رساندن درآمد از طریق تقاضای بیشتر تبلیغات کمک می‌کند که این مورد شما را به کسب CPMهای (هزینه به ازای هر هزار بازدید) بالاتر در سطح جهانی هدایت خواهد کرد. به عنوان یک پلتفرم اثبات شده، هدف در ادمدب نه تنها توانمندسازی شما در ایجاد جریانهای پایدار درآمد است، بلکه با استفاده از ابزارهای ساده و در عین حال قدرتمند کار شما را آسانتر می‌کند.

گوگل ادموب چگونه کار می‌کند؟

تبلیغ ها برای انتشار خدمات و محصولات به کاربران اپلیکیشن‌ها توسط تبلیغ کنندگان ایجاد می‌شود و برای آن تبلیغات هزینه ای توسط تبلیغ کنندگان پرداخت می‌شود. زمانی‌که سازندگان اپلیکیشن فضایی برای تبلیغات در اپلیکیشن خود ایجاد می‌کنند و اپلیکیشن خود را در پلتفرم گوگل ادموب معرفی می‌کنند، ادموب تبلیغات تبلیغ کنندگانی که جهت نمایش تبلیغات‌شان هزینه می‌کنند را در اپلیکیشن شما نمایش خواهد داد و درصدی از هزینه دریافت شده توسط تبلیغ کنندگان را به شما اختصاص خواهد داد.

سوالات متداول تبلیغات یوتیوب

1تبلیغات ویدیو در یوتیوب بهتر است یا آپارات؟
2فرمت تبلیغات یوتیوب به چه نوعی است؟
امکان تبلیغات بنری و ویدیویی در یوتیوب وجود دارد. درباره فرمت تبلیغات در یوتیوب بیشتر بخوانید.
3ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب چه شرایطی باید داشته باشند؟
ویدیوهای تبلیغاتی بایستی همانند دیگر ویدیوهای یوتیوب قوانین یوتیوب را رعایت کنند. همچنین محتوای ویدیوهای تبلیغاتی نباید مغایر با قوانین گوگل ادز باشد.
4آیا برای تبلیغات در یوتیوب حتما باید کانال داشته باشیم؟
برای تبلیغ در یوتیوب الزامی به داشتن کانال یوتیوب ندارید. تنها کافی است یک ویدیوی تبلیغاتی را در یوتیوب آپلود کنید.