هزینه افزایش نصب اپلیکیشن چقدر است؟

روش‌های مختلفی برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن‌ها وجود دارد. کمپین تبلیغات اپلیکیشن در گوگل ادز یکی از موثرترین و ارزان‌ترین روش های افزایش تعداد نصب اپلیکیشن است. هزینه تبلیغات اپلیکیشن در گوگل ادز به ازای هر نصب و همچنین به ازای هر کانورژن درون اپلیکیشنی می‌تواند تعیین شود. هزینه هر نصب با توجه به کشور، نوع اپلیکیشن و سیستم عاملی که در آن اجرا می‌شود (Android یا iOS) می‌تواند متفاوت باشد.

میانگین تعرفه تبلیغات در اپلیکیشن برای هر نصب iOS در آمریکا 2.37 دلار، 0.98 دلار در چین و 0.22 دلار در برزیل است. میانگین هزینه هر نصب برای iOS حدود 86 سنت و برای اپلیکیشن‌های اندرویدی 44 سنت است. البته هزینه تبلیغات اپلیکیشن‌های فارسی زبان بسیار پایین‌تر است. (بین 2 تا 20 سنت)

نمودار هزینه نصب اپلیکیشن

94% هزینه کمتر برای تبلیغات اپلیکیشن‌های فارسی

خبر خوب اینکه با توجه به رقابت پایین در بین تبلیغات اپلیکیشن‌های ایرانی، هزینه هر نصب اپلیکیشن از طریق گوگل ادز بسیار پایین است. هزینه افزایش نصب برای بسیاری از اپلیکیشن‌های ایرانی کمتر از 5 سنت در هر نصب است. قیمت پایین افزایش نصب اپلیکیشن از طریق گوگل ادز، فرصت بسیار مناسبی برای صاحبان اپلیکیشن‌‌های ایرانی است. این روش افزایش نصب با توجه به روش‌های تبلیغاتی دیگری که برای نصب اپلیکیشن استفاده می‌شود، بسیار مقرون به صرفه است.

بهینه سازی کمپین اپلیکیشن = پرداخت هزینه کمتر

کارایی کمپین‌های اپلیکیشن گوگل ادز را نیز مانند سایر انواع کمپین با بهبود متن تبلیغاتی، تصاویر و ویدیوهای الحاقی و نیز تنظیمات بهینه می‌توان افزایش داد. مشتریان جی‌ادز می‌توانند ساخت کمپین‌های اپلیکیشن و بهینه سازی آن را به جی‌ادز بسپارند. بهینه سازی کمپین‌های اپلیکیشن که باعث کاهش هزینه به ازای هر نصب می‌شود، توسط جی ادز به صورت رایگان انجام می‌شود.

میانگین هزینه نصب اپلیکیشن، نرخ تعامل و نرخ تبدیل دسته‌بندی‌های مختلف

آمار کمپین‌های افزایش نصب اپلیکیشن بر اساس دسته بندی

با بررسی بیش از 1000 کمپین اپلیکیشن که در اکانت‌های زیرمجموعه جی‌ادز فعال بودند، به نتایج جالبی دست یافتیم. در این بررسی همه کمپین‌های بررسی شده دارای متن تبلیغات به زبان فارسی بودند. پس از دسته‌بندی اپلیکیشن‌ها، میانگین هزینه نصب، نرخ تعامل با تبلیغ و نرخ نصب اپلیکیشن برای هر دسته بندی بررسی شد.

کمترین هزینه نصب برای دسته‌بندی‌های موسیقی، کودکان و بازی بود. در مقابل بیشترین هزینه نصب مربوط به اپلیکیشن‌های پزشکی، سبک زندگی و کسب و کار می‌باشد. بیشترین نرخ تعامل با اپلیکیشن‌ها به ترتیب مربوط به دسته بندی های اپلیکیشن‌های iOS، شبکه‌های اجتماعی و بازی می‌شود. کمترین تعامل نیز مربوط به اپلیکیشن‌های کودکان، خبری و مجله و سبک زندگی می‌شود.

اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، آموزشی و همچنین خوراک و نوشیدنی به ترتیب بیشتری نرخ تبدیل را ازان خود کردند. در مقابل اپ‌های سبک زندگی، کودکان و خبری و مجله کمترین میزان نصب را داشتند.

سوالات متداول درباره هزینه نصب اپلیکیشن

1آیا هزینه های نصبی که در این صفحه گفته‌اید قطعی هستند؟
هزینه هایی که در این صفحه لیست شده اند مربوط به میانگین هزینه نصب اپلیکیشن‌ها در هر دسته‌بندی هست. با توجه به کاربرد و جذابیت یک اپلیکیشن، هزینه‌های ذکر شده برای اپلیکیشن‌های مختلف در یک دسته‌بندی می‌تواند متفاوت باشد‌.
2همه هزینه ها به دلار است، آیا امکانات تبلیغ اپلیکیشن با انتخاب ارز دیگری ممکن نیست؟
اطلاعات استخراج شده مربوط به اکانت‌هایی با ارزهای مختلف است که برای ایجاد آمار یکپارچه هزینه‌ها را به دلار تبدیل کرده‌ایم. شما می‌توانید تبلیغات اپلیکیشن خود را با ارز مورد نظر انجام دهید.
3از کجا می‌توانیم مطمئن شویم که چه تعداد نصب از تبلیغات گوگل ادز دریافت کرده ایم؟
همه مشتریان جی ادز دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز دارند و می‌توانند از طریق پنل گوگل ادز به صورت مستقیم آمار تعداد نصب، هزینه نصب، نرخ تعامل و سایر هزینه ها را مشاهده کنند.
4اپلیکیشن من در کافه بازار هست، می‌توانید آن را تبلیغ کنید؟
برای تبلیغات اپلیکیشن از طریق گوگل ادز بایستی آن را در پلی استور گوگل یا اپ استور اپل ثبت کرده باشید.
5آیا هزینه تبلیغات اپلیکیشن‌های iOS گران‌تر است؟
طبق آخرین گزارش جی‌ادز درباره هزینه‌های تبلیغات اپلیکیشن میانگین هزینه نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی 6 سنت و میانگین هزینه نصب برای اپلیکیشن‌های iOS حدود 8 سنت می‌باشد.
6آیا این گزارش شامل اپلیکیشن‌های پولی نیز می‌شود؟
خیر. در این گزارش تنها اپلیکیشن‌هایی که برای نصب رایگان هستند و هزینه از مخاطب جهت نصب اپلیکیشن دریافت نمی‌شود. با توجه به نرخ تبدیل بسیار پایین اپ‌های پولی هزینه نصب آنها بالاتر است.