تبلیغات در یوتیوب

یوتیوب یکی از تاثیرگذارترین سرویس‌های شرکت گوگل، دومین موتور جستجوی محبوب و بزرگترین شبکه اشتراک ویدیوی جهان است که در هر دقیقه بیش از 300 ساعت ویدیو در آن آپلود می‌شود. کاربران یوتیوب روزانه 5 میلیارد ویدیو تماشا می‌کنند. در سال‌های اخیر با افزایش سرعت اینترنت و به دنبال آن افزایش تقاضای محتوای ویدیویی، کسب و کارها نیز ویدیو مارکتینگ و در صدر آن تبلیغات یوتیوب را جزو اولویت‌های خود برای حضور در بازار قرار داده اند. داده های مراکز بازارپژوهی نشان می‌دهد که 87% از مارکترها از ویدیو مارکتینگ بهره می‌برند که 88% آنها از بازگشت سرمایه (ROI) ویدیومارکتینگ رضایت دارند.

انواع تبلیغات یوتیوب کجا نمایش داده می‌شود؟

به تبلیغاتی که در ابتدا، حین و پایان پخش ویدیوهای یوتیوب نمایش داده می‌شود و پس از 5 ثانیه می‌توان آنها را (با زدن دکمه skip ad) رد کرد، تبلیغات In-stream گفته می‌شود. تبلیغات In-stream همچنین در سایت‌های دیگری که ویدیوهای یوتیوب را پخش می‌کنند، نمایش داده می‌شود. امکان معرفی ویدیوهای شما در نتایج جستجوی Youtube و همچنین در کنار ویدیوهای دیگر نیز وجود دارد.
Non-skippable نوع دیگری از تبلیغات یوتیوب است که امکان رد کردن آنها وجود ندارد. طول این نوع آگهی ویدیویی (Non-skippable) بین 7 تا 15 ثانیه می‌تواند باشد و تنها زمانی برای این نوع آگهی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بیش از 6 ثانیه از آن را مشاهده کند.
ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب که در جایگاه های تبلیغاتی سایت‌های عضو شبکه نمایش گوگل نمایش داده می‌شوند، Outstream Ad نام دارند. این آگهی ها به صورت بی‌صدا و خودکار پخش می‌شوند و کاربر می‌تواند صدای آنها را فعال کند و یا آنها را نادیده بگیرد.

تبلیغات یوتیوب مناسب چه کسب و کارهایی است؟

ویدئو با دارا بودن تمامی المان‌های تاثیرگذار بر روی مخاطب مانند، تصویر، صوت، حرکت و بعد در حال حاضر ترند دنیای تبلیغات مدرن است و در این بین می‌توان گفت یوتیوب رهبر پلتفرم‌های ویدئویی می‌باشد. در این پلتفرم امکان هدفگیری مشتریان بر اساس علایق، رده سنی، جنسیت، سطح درآمدی، وضعیت والدینی، دستگاه مورد استفاده، کلمات کلیدی و جایگاه قرارگیری تبلیغات را دارد. امکان هدفگیری کشور ایران در تبلیغات یوتیوب وجود ندارد و نمی‌توان هدفگیری دقیقی برای کاربران ایرانی داشت. اما کسب و کارهایی که مشتریان آنها در خارج از کشور هستند، مانند خدمات درمانی و زیبایی و یا شرکت‌های فعال در زمینه صادرات، می‌توانند از هدفگیری مکانی در تبلیغات یوتیوب استفاده کنند.

هزینه تبلیغات ویدیویی در گوگل چگونه محاسبه می‌شود؟

فعالسازی تبلیغ ویدیویی یوتیوب از طریق سرویس Google Ads انجام می‌شود. هزینه تبلیغات در یوتیوب پایین‌تر از هزینه تبلیغ در موتور جستجوی گوگل است و تبلیغ کنندگان تنها زمانی که مشتریان بالقوه ویدیوی تبلیغاتی آنها را مشاهده کنند، هزینه پرداخت می‌کنند. هزینه تبلیغات یوتیوب به صورت CPV (هزینه به ازای مشاهده آگهی) و CPM (هزینه به ازای هزار بار دیده شدن آگهی) توسط آگهی دهنده مشخص می‌شود. درآمد گوگل از تبلیغات یوتیوب در سال 2018 به میزان 18% افزایش یافته است که افزایش درخواست برای تبلیغات در یوتیوب توسط صاحبان کسب و کار مهمترین عامل این رشد بوده است. با رقابتی شدن فضای تبلیغاتی یوتیوب در سال‌های آتی پیش‌بینی می‌شود، هزینه تبلیغ در یوتیوب نیز افزایش یابد.

خدمات جی ادز در زمینه تبلیغات یوتیوب

مشاوره تبلیغات

برای موفقیت هر کمپین تبلیغاتی نیاز به دانش، تخصص و تجربه کافی در اجرا، بهینه سازی و ارزیابی حرفه ای می باشد. ما با دارا بودن تمامی این موارد از ابتدا تا انتهای مسیر با شما همراهیم. برای این که در کنار شما باشیم جهت مشاوره تماس بگیرید.

ساخت ویدیوی تبلیغاتی

مهمترین عامل در تاثیرگذاری روی مخاطب و ترغیب برای استفاده از خدمات ما نیاز به داشتن ویدیوی حرفه ای و مناسب پلتفرم یوتیوب داریم. لذا تیم تولید ویدیوی جی ادز با سالها تجربه این مهم را برای بیشتر مشتریان مجموعه فراهم نموده است.

مدیریت و برنامه ریزی تبلیغات

کارشناسان متخصص جی ادز با اجرا و بهینه سازی تبلیغات شما به بهتر شدن نرخ بازگشت سرمایه (ROI) و جذب مخاطب هدف شما در پلتفرم یوتیوب کمک می‌کنند. برای استفاده از این قابلیت از پنل‌های مدیریت شده ما استفاده کنید.

شارژ اکانت گوگل ادز

تیم پشتیبانی جی ادز در کمتر از دو ساعت کاری شارژ اکانت گوگل ادز شما را با پایین‌ترین نرخ ارز برای تبلیغات یوتیوب شارژ می‌نماید. ضمانت می‌کنیم در صورت عدم تمایل به ادامه تبلیغات باقیمانده اعتبار اکانت بازگردانده خواهد شد.

هزینه پلن‌های تبلیغات یوتیوب

سوالات متداول تبلیغات یوتیوب

1تبلیغات ویدیو در یوتیوب بهتر است یا آپارات؟
2فرمت تبلیغات یوتیوب به چه نوعی است؟
امکان تبلیغات بنری و ویدیویی در یوتیوب وجود دارد. درباره فرمت تبلیغات در یوتیوب بیشتر بخوانید.
3ویدیوهای تبلیغاتی یوتیوب چه شرایطی باید داشته باشند؟
ویدیوهای تبلیغاتی بایستی همانند دیگر ویدیوهای یوتیوب قوانین یوتیوب را رعایت کنند. همچنین محتوای ویدیوهای تبلیغاتی نباید مغایر با قوانین گوگل ادز باشد.
4آیا برای تبلیغات در یوتیوب حتما باید کانال داشته باشیم؟
برای تبلیغ در یوتیوب الزامی به داشتن کانال یوتیوب ندارید. تنها کافی است یک ویدیوی تبلیغاتی را در یوتیوب آپلود کنید.
5آیا تبلیغات یوتیوب ارزان است؟
تبلیغات یوتیوب نسبت به تبلیغات سرچ گوگل ارزان است. وقتی تاثیرگذاری بالای تبلیغات یوتیوب را در کنار هزینه پایین این نوع تبلیغات قرار می‌دهیم، به نظر می‌رسد تبلیغ در یوتیوب واقعا مقرون به صرفه است.