پروموشن کد گوگل ادز

پروموشن گوگل ادز چیست؟

پروموشن گوگل ادز یا ووچر رایگان در واقع مبلغ بودجه ایی است که گوگل به واسطه اعتبار پارتنری آژانس تبلیغاتی، به اکانت هایی که در زیر مجموعه آن آژانس افتتاح حساب کرده اند، هدیه می دهد و به همین دلیل برای اکانت هایی که خارج از مجموعه پارتنر رسمی گوگل ایجاد می شوند، با هر میزان مصرف بودجه، هیچ گونه مبلغ پروموشنی تعلق نمی گیرد.

البته دلایل دیگری نیز برای تعلق نگرفتن پروموشن وجود دارد، ولی به طور حتم اکانت هایی که خارج از مجموعه پارتنری ساخته شوند، قطعا پروموشن دریافت نخواهند کرد.

از تاریخ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲، پروموشن گوگل ادز بصورت مجزا به فروش نخواهد رسید. از تاریخ ذکر شده تمام مبالغ مصرف شده در اکانت عینا شارژ گوگل ادز لحاظ شده و مشتری موظف به پرداخت هزینه آن می باشد.
بنابراین،‌تمامی مسئولیت هزینه مصرف شده در اکانت های گوگل ادز بر عهده مشتری می باشد. در صورت مصرف بودجه از هر طریق، ترفند و منبعی، مشتری بدهکار تلقی شده و موظف به پرداخت هزینه آن در اسرع وقت می باشد.

شرایط اخذ پروموشن گوگل ادز در سال 2021

در این بین میزان مبلغ پروموشن و شرایط اخذ پروموشن در بازه های زمانی مختلف توسط گوگل تغییراتی داشته است. به عنوان مثال تا انتهای سال 2021 میلادی سقف پروموشن تا 122 دلار بوده (برای پیمنت های کشور های مشخص)، که معادل مبلغ بودجه مصرف شده در طی یک ماه را گوگل تا سقف 122 دلار پروموشن اهدا می کرد.

شرایط اخذ پروموشن گوگل ادز در سال 2022

حال در سال 2022 این قوانین تغییر کرده و گوگل اعطای اعتبار رایگان را به صورت صفر و یک اعمال می کند. در این قوانین جدید، گوگل برای تعدادی محدود از اکانت های زیر مجموعه یک شرکت که مصرف بودجه را شروع کرده اند، کد پروموشن را فعال می نماید، فعال شدن کد پروموشن به منزله ی این است که کاربر گوگل ادز میتواند در صورت رساندن مصرف بودجه اکانت خود به حد نصاب تعیین شده گوگل، از پروموشن رایگان استفاده نماید و این حد نصاب در زمان کنونی نگارش متن برابر است با مصرف حداقل معادل 436 دلار آمریکا (برای پیمنت های کشورهای مشخص) در طی حدودا دو ماه- است. دقت کنید که ملاک گوگل مصرف بودجه می باشد و نه میزان بودجه یا شارژ در اکانت- تا از این طریق بتواند مبلغ 436 دلار آمریکا یا معادل آن به ارز های لیر ترکیه (در تاریخ12 مهر 1401 حدود 8000 لیر) یا درهم امارات (1600 درهم) ، بودجه هدیه دریافت کند.

لازم به ذکر هست که دریافت پروموشن تنها یکبار برای یک کسب و کار با آدرس وبسایت یا اپلیکیشن مشخص انجام می شود و در غیر اینصورت ، سوء استفاده از قوانین گوگل ادز تلقی شده و امتیاز منفی برای آژانس تبلیغاتی خواهد بود.

نکته: قوانین و شرایط اخذ پروموشن در بازه های زمانی مختلف در سال 2022 تغییر کرده است و همواره در محیط کاربری اکانت گوگل ادز در بخش promotions در صورت فعال بودن کد پروموشن قابل مشاهده است.

بروزرسانی: در سال 2023 میلادی کد پروموشن در حال حاضر در آژانس جی ادز صرفا برای اکانت های دلاری تعلق میگیرد و مبلغ آن حدودا برابر 382 دلار آمریکا می باشد.

اعتبار هدیه
شرایط و هزینه استفاده از پروموشن رایگان جی ادز

شرایط و هزینه استفاده از پروموشن رایگان جی ادز

از آنجایی که طی سالیان تجربه، به کرات دیده شده است که کسب و کار ها برای استفاده متعدد از پروموشن به ساخت اکانتهای جدید اقدام کرده اند، و از طرفی دیگر تعداد پروموشن های اعطایی به هر آژانس یا شرکت تبلیغاتی تحت پارتنری، از نظر تعداد در ماه محدود شده است، جی ادز سیاست دریافت هزینه از مشتریان را اتخاذ کرده است و این سیاست از تاریخ 4 ام ماه اکتبر سال 2022 میلادی و 12 مهر ماه سال 1401 برای کلیه اکانت های جدید اعمال شد.

بدین منظور هزینه استفاده از پروموشن 436 دلار آمریکا (یا معادل آن به ارز های لیر یا درهم) ، مبلغ 5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که: مشتری می بایست این مبلغ را در صورت اعطا شدن کد پروموشن به اکانت گوگل ادز، به شرکت جی ادز پرداخت نماید.

در نظر داشته باشید که اعطای کد پروموشن به منزله این است که مشتری میتواند با به حد نصاب رساندن مصرف بودجه در اکانت گوگل ادز طبق شرایطی که گوگل تعیین کرده است، از اعتبار اهدا شده توسط گوگل استفاده نماید.

قوانین در شرایط خاص

  1. به منظور حمایت از کسب و کار های کوچک که قادر به رساندن مصرف بودجه اکانت به حد نصاب تعیین شده گوگل نیستند، در صورت expire شدن کد پروموشن قبل از اهدا اعتبار 436 دلاری یا معادل آن به ارزهای دیگر، هزینه دریافت شده بابت استفاده از پروموشن، به طور کامل عودت داده خواهد شد.
  2. چنانچه قبل از اهدا اعتبار پروموشن، به هر دلیلی اکانت ساسپند شده باشد، مبلغ دریافت شده به صورت کامل عودت داده خواهد شد.
  3. چنانچه به هر دلیلی قبل از اهدا اعتبار پروموشن، همکاری مشتری با جی ادز با اعلام مشتری قطع شود و دسترسی به اکانت گرفته شده باشد، هزینه دریافت شده بابت پروموشن بصورت کامل عودت داده خواهد شد.
  4. در صورتی که اعتبار 436 دلاری در اکانت اعمال شده باشد ولی بنابه هر دلیلی، اکانت ساسپند شود، هیچگونه مبلغی عودت نخواهد شد.
  5. بدیهی است که در صورت فعال شدن کد پروموشن، به حد نصاب رسیدن مصرف در اکانت، بر عهده ی خود مشتری می باشد و جی ادز هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در قبال به حد نصاب مصرف نرسیدن اکانت، جهت بهره مندی از پروموشن، نخواهد داشت.
  6. اکانت های مدیریت شده ایی که بعد از شروع مصرف از پروموشن، چنانچه به هر دلیلی ساسپند شوند، هزینه به نسبت میزان مبلغ مصرف شده، از هزینه ابتدایی دریافت شده 5 میلیون تومانی کسر و مابقی عودت داده خواهد شد. به طور مثال اگر بعد از مصرف 100 دلار از 436 دلار پروموشن، اکانت ساسپند شود، به نسبت 100 از 436 (معادل 0.229) از 5 میلیون تومان کسر و مابقی عودت داده می شود ، به عبارتی 1,146,000 تومان کسر و مابقی 3,853,000 تومان عودت داده خواهد شد.
  7. درصورتی که کد پروموشن به اکانتی اختصاص داده نشده باشد، جی ادز در صورت درخواست مشتری، اقدام به ارائه اکانت جدید خواهد نمود تا شانس بهره مندی از پروموشن را داشته باشد ولی هیچ گونه تعهدی به اعطای پروموشن کد ندارد زیرا این امر به تصمیم گوگل مرتبط است و از دامنه تعهدات جی ادز و یا هر آژانس دیگری، خارج می باشد.
قوانین و شرایط پروموشن کد

پاسخ به سوالات عمومی در مورد گوگل ادموب

سوالات متداول

کدهای تبلیغاتی گوگل، مبالغ اعتباری هستند که برای تبلیغ به حساب گوگل ادز واریز می‌شوند. گوگل این کدها را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود به مشتریان و پارتنرها ارائه می‌دهد.

شما با مطالعه کامل محتوای موجود در این صفحه به شرایط مورد نیاز پی خواهید برد.

هر وب سایت تنها یک بار می‌تواند از پروموشن گوگل ادز استفاده کند. امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

کد پروموشن تنها به اکانت‌های اختصاصی دلار، لیر و درهم اختصاص داده می شود. شما نمی‌توانید مبلغ پروموشن اهدا شده را از حساب خارج کنید و این مبلغ صرفا برای تبلیغات استفاده می‌شود.

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.