پروموشن گوگل ادز

قوانین دریافت پروموشن رایگان

پروموشن گوگل ادز چیست؟

پروموشن گوگل ادز یا ووچر رایگان در واقع مبلغ بودجه ایی است که گوگل به واسطه اعتبار پارتنری آژانس تبلیغاتی، به اکانت هایی که در زیر مجموعه آن آژانس افتتاح حساب کرده اند، هدیه می دهد و به همین دلیل برای اکانت هایی که خارج از مجموعه پارتنر رسمی گوگل ایجاد می شوند، با هر میزان مصرف بودجه، هیچ گونه مبلغ پروموشنی تعلق نمی گیرد.

البته دلایل دیگری نیز برای تعلق نگرفتن پروموشن وجود دارد، ولی به طور حتم اکانت هایی که خارج از مجموعه پارتنری ساخته شوند، قطعا پروموشن دریافت نخواهند کرد.

شرایط اخذ پروموشن گوگل ادز در سال 2021

در این بین میزان مبلغ پروموشن و شرایط اخذ پروموشن در بازه های زمانی مختلف توسط گوگل تغییراتی داشته است. به عنوان مثال تا انتهای سال 2021 میلادی سقف پروموشن تا 122 دلار بوده (برای پیمنت های کشور های مشخص)، که معادل مبلغ بودجه مصرف شده در طی یک ماه را گوگل تا سقف 122 دلار پروموشن اهدا می کرد.

شرایط اخذ پروموشن گوگل ادز در سال 2023

حال در سال 2022 این قوانین تغییر کرده و گوگل اعطای اعتبار رایگان را به صورت صفر و یک اعمال می کند. در این قوانین جدید، گوگل برای تعدادی محدود از اکانت های زیر مجموعه یک شرکت که مصرف بودجه را شروع کرده اند، کد پروموشن را فعال می نماید، فعال شدن کد پروموشن به منزله ی این است که کاربر گوگل ادز میتواند در صورت رساندن مصرف بودجه اکانت خود به حد نصاب تعیین شده گوگل، از پروموشن رایگان استفاده نماید؛ این حد نصاب با توجه به کشور پیمنت پروفایل اکانت گوگل ادز شما، متفاوت است و بازه زمانی تا فعال شده پروموشن ۲ ماه می باشد. دقت کنید که ملاک گوگل مصرف بودجه می باشد و نه میزان بودجه یا شارژ در اکانت.

لازم به ذکر هست که دریافت پروموشن تنها یکبار برای یک کسب و کار با آدرس وبسایت یا اپلیکیشن مشخص انجام می شود و در غیر اینصورت ، سوء استفاده از قوانین گوگل ادز تلقی شده و امتیاز منفی برای آژانس تبلیغاتی خواهد بود.

نکته: قوانین و شرایط اخذ پروموشن در بازه های زمانی مختلف در سال 2023 تغییر کرده است و همواره در محیط کاربری اکانت گوگل ادز در بخش promotions در صورت فعال بودن کد پروموشن قابل مشاهده است.

شرایط و هزینه استفاده از پروموشن جی ادز

از آنجایی که طی سالیان تجربه، به کرار دیده شده است که کسب و کار ها برای استفاده متعدد از پروموشن به ساخت اکانتهای جدید اقدام کرده اند، و از طرفی دیگر تعداد پروموشن های اعطایی به هر آژانس یا شرکت تبلیغاتی تحت پارتنری، از نظر تعداد در ماه محدود شده است، جی ادز سیاست دریافت هزینه از مشتریان را اتخاذ کرده است و این سیاست از تاریخ 4 ام ماه اکتبر سال 2022 میلادی و 12 مهر ماه سال 1401 برای کلیه اکانت های جدید اعمال خواهد شد.

بدین منظور هزینه استفاده از پروموشن های گوگل ادز، مبلغ 5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که: مشتری می بایست این مبلغ را در صورت اعطا شدن کد پروموشن به اکانت گوگل ادز، به شرکت جی ادز پرداخت نماید.

در نظر داشته باشید که اعطای کد پروموشن به منزله ی این است که مشتری میتواند با به حد نصاب رساندن مصرف بودجه در اکانت گوگل ادز طبق شرایطی که گوگل تعیین کرده است، از اعتباری که گوگل اهدا میکند استفاده نماید.

قوانین در شرایط خاص:

  1. بمنظور حمایت از کسب و کار های کوچک که قادر به رساندن مصرف بودجه اکانت به حد نصاب تعیین شده گوگل نیستند، در صورت expire شدن کد پروموشن قبل از اهدای اعتبار دلاری یا معادل آن به ارزهای دیگر، هزینه دریافت شده بابت استفاده از پروموشن، به طور کامل عودت داده خواهد شد.
  2. چنانچه قبل از اهدا اعتبار پروموشن، به هر دلیلی اکانت ساسپند شده باشد، مبلغ دریافت شده بصورت کامل عودت داده خواهد شد.
  3. چنانچه به هر دلیلی قبل از اهدا اعتبار پروموشن، همکاری مشتری با جی ادز با اعلام مشتری قطع شود و دسترسی به اکانت گرفته شده باشد، هزینه دریافت شده بابت پروموشن بصورت کامل عودت داده خواهد شد.
  4. در صورتی که اعتبار پروموشن در اکانت اعمال شده باشد ولی بنابه هر دلیلی، اکانت ساسپند شود، هیچگونه مبلغی عودت نخواهد شد.
  5. بدیهی است که در صورت فعال شدن کد پروموشن، به حد نصاب رسیدن مصرف در اکانت، بر عهده ی خود مشتری می باشد و جی ادز هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در قبال به حد نصاب مصرف نرسیدن اکانت، جهت بهره مندی از پروموشن، نخواهد داشت.
  6. اکانت های مدیریت شده ایی که بعد از شروع مصرف از پروموشن، چنانچه به هر دلیلی ساسپند بشوند، هزینه به نسبت میزان مبلغ مصرف شده، از هزینه ابتدایی دریافت شده 5 میلیون تومانی کسر و مابقی عودت داده خواهد شد. به طور مثال اگر بعد از مصرف 100 دلار از پروموشن، اکانت ساسپند شود، به نسبت 100 از کل پروموشن اعطا شده از 5 میلیون تومان کسر و مابقی عودت داده می شود.
  7. درصورتی که کد پروموشن به اکانتی اختصاص داده نشده باشد، جی ادز در صورت درخواست مشتری، اقدام به ارائه اکانت جدید خواهد نمود تا شانس بهره مندی از پروموشن را داشته باشد ولی هیچ گونه تعهدی به اعطای پروموشن کد ندارد زیرا این امر به تصمیم گوگل مرتبط است و از دامنه تعهدات جی ادز و یا هر آژانس دیگری، خارج می باشد.

شرایط و قوانین بالا برای اکانت های جدیدی که از تاریخ اعلامی ایجاد شده اند اعمال خواهد شد. در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام، کارشناسان جی ادز پاسخگوی شما مشتریان عزیز هستند.

سوالات متداول درباره پروموشن گوگل ادز

1کد پروموشن گوگل چیست؟
کدهای تبلیغاتی گوگل، مبالغ اعتباری هستند که برای تبلیغ به حساب گوگل ادز واریز می‌شوند. گوگل این کدها را به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی خود به مشتریان و پارتنرها ارائه می‌دهد.
2برای دریافت پروموشن گوگل ادز چه شرایطی نیاز است؟
شما با مطالعه کامل محتوای موجود در این صفحه به شرایط مورد نیاز پی خواهید برد.
3آیا مجدد می‌توان از پروموشن گوگل استفاده کرد؟
هر وب سایت تنها یک بار می‌تواند از پروموشن گوگل ادز استفاده کند. امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.
4قوانینی برای دریافت کد پروموشن وجود دارد؟
کد پروموشن تنها به اکانت‌های اختصاصی دلار، لیر و درهم اختصاص می‌گردد. شما نمی‌توانید مبلغ پروموشن اهدا شده را از حساب خارج کنید و این مبلغ صرفا برای تبلیغات استفاده می‌شود.