تبلیغات در گوگل

#32 دوره آموزش گوگل ادوردز – اتصال ادوردز به آنالیتیکس

 

متن زیرنویس ویدئو

اگر وبسایتی دارید و کمپین ادوردز را اداره می‌کنید، پس از خوش شانسی شما یک حساب کاربری تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس هم دارید و یکی از قدرتمندترین امکانات ادووردز توانایی ادغام آن با گوگل آنالیتیکس است. حالا ممکن است به این فکر کنید که سیستم ادوردز داده های بیشتری نسبت به داده هایی که دراختیار دارید را مصرف می‌کند. ولی در همان حال قادر خواهید بود که معیارهای قدرتمندی را با استفاده از یکپارچه سازی حساب کاربری ادوردز با حساب کاربری گوگل آنالیتیکس بدست آورید.

حالا، چرا لازم است که این دو به هم متصل شوند خب، سوال های مهم بسیاری مطرح می‌شود که اووردز به خودی خود قادر به پاسخگویی آنها نیست ادووردز هیچگاه در نظر نداشت که یک راه حل تحلیلی باشد. بطور پیشفرض وظیفه ی اصلی آن پیگیری هرچیزیست که درست بالای کلیک اتفاق می افتد. چیزهایی مثل تعداد دفعاتی که تبلیغ گوگل شما نمایش داده می‌شود از طریق چه موتور جستجو و چه وبسایتی، پیگیری میکند که کدام تبلیغ در واکنش به کدام پیشنهاد است، چه مقدار درآمد به ازای هر کلیک بدست آورده اید و داده هایی ازین قبیل.

ولی بعد از کلیک، ادووردز بازدیدکنندگان را از دست می‌دهد. حالا اگر ردیابی تبدیلات را فعال کرده باشید ادووردز خواهد فهمید که آیا تغییراتی رخ داده یا نه، اما سایر چیزهایی که کاربران در وبسایت شما انجام می‌دهند، برای ادووردز پنهان است و اینجاست که به گوگل آنالیتیکس نیازمندیم. گوگل آنالیتیکس به ما می‌گوید که کدام تبلیغ توانسته مردم را مجددا به سایت برگرداند و یا آنها را با محتویات مشغول کرده. به شما می‌گوید که کدام کلمه‌ی کلیدی مردم را به کدام صفحه از سایت‌تان برده و قبل از تبدیل شدن (به مشتری) چه کرده اند.

اگر با گوگل آنالیتیکس آشنایی ندارید، ممکن است لازم باشد تا سری به دوره های ملزومات گوگل آنالیتیکس بزنید ولی حالا میخواهیم وارد روند اتصال این دو حساب کاربری شویم. حالا شما میتوانید بطور مستقیم وارد حساب کاربری آنالیتیکس شوید و یا از طریق ادووردز، ابزارها (Tools) را از منوی بالا انتخاب کرده و سپس از منوی کشویی، گوگل آنالیتیکس را انتخاب کنید. از اینجا می‌توانید مدیر سایت را در بالای صفحه انتخاب کنید. در ستون حساب کاربری در سمت چپ می‌توانید حساب آنالیتیکس را انتخاب کنید، که شامل ویژگی هایست که جهت متصل کردن به حساب کاربری ادووردز به آنها نیاز دارید.

اینجا، در ستون ویژگی ها در مرکز پایین، اتصال محصول گزینه‌ی اتصال ادووردز را انتخاب میکنم. از اینجا گروه اتصال جدید را انتخاب کنید. در گوشه ی سمت چپ بالا و سپس تیک مربوط به حساب کاربری ادووردزی که دوست دارید فعال شود را بگذارید.

در این مورد میخواهم حساب کاربری رنت ترک ادووردز را فعال کنم و سپس ادامه را انتخاب خواهم کرد. باید برای لینک یک اسم انتخاب کنیم و اگر دوست داشتید که لینکتان را ببینید باید گزینه ی (view) را انتخاب کنید. در این مورد تمام داده های وب سایت که به گروه متصلشان میکنید اینجا خواهید دید که آنالیتیکس میخواهد برچسب زدن خودکار تمام حساب های کاربری ادووردز را فعال کند.

برچسب زدن خودکار فوق العاده است. برای هر تبلیغ بطور خودکار ردیابی داده ها را می افزاید که به شما اجازه میدهد تا داده های ادووردز را در کنار اطلاعات تجزیه و تحلیلی برای هر تبلیغ منحصر به فردی که ساخته اید را ببینید وقتی آماده اید، لینک حساب های کاربری را انتخاب کنید و تنها به همین شکل، شما آنالیتیکس را به ادووردز متصل کردید و با این اتصال قادر به بهینه سازی و مدیریت سودآوری، تنها بر اساس داده‌هایی که برای شما اهمیت دارند، خواهید بود.

در دوره آموزش تصویری گوگل ادوردز که زیرنویس فارسی آن توسط جی ادز تهیه شده است. در این دوره شما ابتدا با کارکرد و مزایای گوگل ادوردز آشنا می‌شوید، سپس ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز و یافتن عبارات کلیدی مناسب برای کسب و کارتان را یاد می‌گیرید. پس از یادگیری ایجاد کمپین در گوگل ادوردز نوبت آن می‌رسد که با گزارش‌گیری در ادوردز و رصد فعالیت ادوردز با کمک گوگل آنالیتیکز را نیز یاد بگیرید تا بتوانید در ادامه پس از بررسی کارایی آگهی هایتان، آنها را بهینه کنید. آموزش بهبود نرخ کلیک (CTR) و نرخ تبدیل (CR) از جمله مواردی است که به شما کمک می‌کند بازگشت سرمایه (ROI) را بهبود بخشید.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.