تبلیغات آنلاین چیست و چه مزایایی دارد؟

در سال‌های گذشته دنیای تبلیغات آنلاین (Online Advertising) با تغییرات زیادی روبرو است: الگوریتم‌های موتورهای جستجو به روز شده است. تمایلات بازار و علایق مشتریان تغییر کرده است. فن‌آوری‌های جدیدتر و بهتر معرفی شده است و …

تبلیغات همیشه همینطور است، همیشه چیز جدیدی وجود دارد. در حوزه تبلیغات آنلاین مجموعه‌ای از عوامل وجود دارد که باعث می‌شود انجام کارها به شیوه قبلی امکان‌پذیر نباشد. برای آنکه مدام از جدیدترین روش‌های تبلیغات اینترنتی بهره‌مند شویم و قادر به ساخت کمپین های تبلیغاتی بهتر باشیم، نیاز به آموزش مستمر و آزمودن بازار موجود داریم. اگر شما اینکار را انجام دهید، بهترین کمپین‌ها را برای کسب و کارتان در اختیار خواهید داشت.

مزایای تبلیغات آنلاین

برای اطمینان از برقراری ارتباط با مخاطب هدف و موفقیت در یک استراتژی تبلیغاتی، لازم است روی تبلیغات آنلاین سرمایه‌گذاری کنید. این یک واقعیت است که تعداد کاربران اینترنت روز به روز در حال افزایش است. با افزایش کاربران آنلاین، تبلیغات آنلاین نیز رشد کرده است و این باعث می‌شود که همه کسب و کارها به دنبال تبلیغات در دنیای دیجیتال باشند. اما جنبه‌های مثبت تبلیغات آنلاین چه می‌تواند باشد؟

تاثیرگذاری تبلیغات آنلاین: تبلیغات آنلاین شامل رسانه های بسیاری می‌شود که هر یک با وجود تفاوت‌هایی که دارند، پتانسیلی قوی برای تاثیرگذاری بر بازار هدف کمپین فراهم می‌کنند.

سنجش بهینه: به لطف ابزارهای فوق‌العاده‌ای که در اینترنت وجود دارد، کارایی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین به سادگی سنجیده می‌شود. این سنجش با اکثر ابزارهای تبلیغاتی سنتی تفاوت دارد، به طوری که معیارهای تبلیغات سنتی تقریبی بوده و یا محدود به بخش کوچکی از مخاطبان است. از طرفی معیارهای تبلیغات آنلاین، فوق‌العاده دقیق هستند.

صرفه‌جویی در زمان: اگرچه تبلیغات آنلاین و آفلاین هر دو برای اجرا نیاز به برنامه‌ریزی و استراتژی دارند، اما اجرای کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین بسیار سریع‌تر است. در عرض چند دقیقه می‌توانید تبلیغات را برای پلتفرم‌های مختلف آماده کرده و در چند ثانیه آنها را منتشر کنید.

انعطاف‌پذیری: یکی از شاخص‌های تبلیغات آنلاین در مقایسه با انواع دیگر تبلیغات، انعطاف‌پذیری فوق‌العاده آن است. شما می‌توانید هر ترکیبی از متون، عکس‌ها و یا ویدئوها را برای نمایش پیام خود به بازار هدف استفاده کنید. اگر شبکه تبلیغاتی به درستی و در زمان مناسبی انتخاب شود، تبلیغات آنلاین می‌تواند تاثیر بالایی داشته باشد. تا زمانی که به کامپیوتر و اینترنت دسترسی دارید، اقدامات مربوط به تبلیغات آنلاین خود را می‌توانید از هر نقطه از جهان انجام دهید!

هزینه کم: اگر هزینه یک کمپین بازاریابی آفلاین با تاثیرگذاری بالا را با یک کمپین بازاریابی آنلاین مقایسه کنید، هزینه‌های اجرای یک کمپین آنلاین بسیار ارزان تمام می‌شود.

تعامل با کاربر: اینترنت به تعامل مستقیم با کاربر کمک می‌کند. بر خلاف دیگر ابزارهای ارتباطی، کسب و کارها فقط پیام را به اشتراک نمی‌گذارند بلکه آنها پیام کاربران را نیز دریافت می‌کنند، و کمک می‌کنند صدای مشتری شنیده شود. این مسیر دو طرفه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد یک خط ارتباطی بسیار روان داشته باشند تا با استفاده از آن بیشتر به علایق مشتری پی ببرند. اگرچه این کار نیاز به تلاش بیشتری دارد، اما قطعا ارزشش را دارد.

سرعت: عنصر دیگری که تبلیغات آنلاین را قدرتمند ساخته است، سرعت انتقال اطلاعات آنلاین است. گرچه شما باید همیشه بر معیارها نظارت داشته باشید، اما با یک استراتژی خوب می‌توانید نتایج را با سرعت باور نکردنی ببینید.

تقسیم‌بندی مخاطبان: توانایی اینترنت برای هدفگیری مخاطبان از طریق تقسیم‌بندی براساس سن، علایق، جنسیت و سایر شرایط اقتصادی و اجتماعی از پیش تعیین شده، بی نظیر است. برای پیدا کردن مشتریان مناسب می‌توانید یک کمپین ایجاد کنید و به طور خاص روی شخصی که برخی ویژگی‌های از پیش تعیین شده را دارد، تمرکز کنید.

تبلیغات آنلاین

آمارهای مجاب کننده برای استفاده از تبلیغات دیجیتال

گرچه بسیاری از شرکت‌ها تبلیغات خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دهند، با این حال برخی کسب و کارها از سرمایه‌گذاری در تبلیغات آنلاین اجتناب می‌کنند. آیا شما هم اینطورید؟ بعد از اینکه در مورد مزایای تبلیغات آنلاین مطالبی را فرا گرفتید، ما فکر می‌کنیم برخی آمار و ارقام که در ادامه آورده شده است به شما کمک می‌کند گام نهایی را با رضایت بیشتری بردارید.

 1. 84% از تبلیغ‌کنندگان پلتفرم موبایل بر این باورند که آنها تجربه مثبتی برای کاربران فراهم کرده‌اند. کمتر از 50% کاربران موافق هستند.
 2. 61% از مصرف‌کنندگان حاضر نیستند به وبسایت‌هایی که در آنها تجربه کاربری بدی دارند باز گردند. 40% بیان می‌کنند که آنها درنهایت از سایت رقبایشان (سایت‌هایی که تجربه کاربری خوبی نداشتند) بازدید می‌کنند.
 3. امروزه جهان آنلاین به طور کامل تحت سلطه دستگاه‌های موبایل و داده‌های جدید مورد استفاده این دستگاه‌ها، قرار گرفته است.
 4. میانگین زمانی که کاربران در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌کنند 2 ساعت در روز است.
 5. به طور متوسط شرکت‌ها در رسانه‌های اجتماعی تنها به یک پیام از هر 8 پیام دریافتی پاسخ می‌دهند. (در بازه 72 ساعته)
 6. کسب و کارهایی که از شبکه‌های اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند، 129% نرخ تبدیل بیشتری دریافت می‌کنند.
 7. شرکت‌هایی که برای شبکه‌های اجتماعی محتوا تولید می‌کنند و هم برای بازدیدکنندگان کامنت می‌گذارند، افزایش 69 درصدی در رفتار خرید مصرف‌کنندگان مشاهده می‌کنند.
 8. پیش‌بینی می‌شود در سال 2019، ویدئوها 80% ترافیک اینترنت را به خود اختصاص دهند. بنابراین تبلیغات در یوتیوب را دست کم نگیرید.
 9. تقریبا یک سوم مشتریان خبرنامه‌ها، آنها را در تلفن همراه خود مطالعه می‌کنند.
 10. CTR تبلیغات نِیتیو بیش از دو برابر تبلیغات آنلاین کلاسیک است. 33% در تلفن‌ها و 16% در متون نوشته شده.
 11. ریمارکتینگ تمایل خریداران برای خرید را در 70% مواقع افزایش می‌دهد.
 12. کمتر از 30% از کسب و کارهای کوچک از ابزارهای تجزیه و تحلیل وبسایت استفاده می‌کنند.
 13. مدیران شرکت تخمین می‌زنند که سرمایه‌گذاری در بازاریابی دیجیتال در سال آینده در حدود 14.7% افزایش خواهد یافت.
 14. چهار منبع بازاریابی دیجیتال که بیشترین افزایش بودجه را دارند عبارتند از: ایمیل مارکتینگ (61% از کسب و کارها سرمایه‌گذاری بیشتری در این زمینه انجام داده‌اند)، شبکه‌های اجتماعی (بالغ بر 49% از کسب و کارها)، بازاریابی موبایل (40%)، و بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو (38%).
 15. برای هر دلار که در استراتژی ایمیل مارکتینگ سرمایه‌گذاری شده است، متوسط ROI کسب و کار $40 است.

گرچه اطلاعات زیادی ارایه شد، اما این آمار تنها بیان کننده بخشی کوچکی از وقایعی است که هم‌اکنون در اینترنت اتفاق می‌افتد. اکنون زمان آن فرا رسیده که به پا خیزید و کمپین تبلیغاتی جدیدی برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

آینده تبلیغات آنلاین چگونه است؟

همه چیزهایی که تا اینجا خواندید، یا اتفاق افتاده‌اند یا در حال اتفاق افتادن هستند. اما همانطور که قبلا ذکر کردیم، جهان تبلیغات آنلاین همیشه در حال تغییر است. این باعث می‌شود از خودمان بپرسیم: به کجا می‌رویم؟ آینده تبلیغات آنلاین برای شرکت شما چطور است؟ بسیاری از روندهای جاری پاسخ به این سوالات را روشن می‌کند. این روندها باعث می‌شود که شما از تغییرات بسیاری چیزها در عرض فقط چند سال متعجب شوید.

آژانس‌های اختصاصی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها. تخمین زده می‌شود بیش از 10% پولی که در سراسر جهان برای تبلیغات سرمایه‌گذاری شده است، برای آن دسته از تبلیغاتی است که هیچکس آنها را نمی‌بیند! در این زمینه آژانس‌هایی به طور اختصاصی روی کنترل داده‌ها، مسدود کردن ترافیک جعلی و حذف هزینه‌های اضافی، کار می‌کنند.

سئو و بازاریابی اپلیکیشن. این تکنیک قصد دارد دو مفهوم متفاوت برای افزایش تعداد نصب اپلیکیشن را بیان کند. یک وجه از آن، ASO یا بهینه سازی برای اپ استور است که کارش قرار دادن اپلیکیشن به بهترین نحو ممکن (از لحاظ رتبه و تجربه کاربری) در فروشگاه اپلیکیشن موبایل است. (نظیر App Store، Google Play Store و غیره) جنبه دیگر SEO است، وظیفه سئو این است که وقتی کاربران کلمه کلیدی مرتبطی را تایپ می‌کنند، اپلیکیشن در جایگاه بالاتری در موتور جستجو نمایش داده شود.

تبلیغات در اینستاگرام و فیسبوک. بزرگترین شبکه اجتماعی جهان مالک اینستاگرام نیز است. امروزه فیسبوک در حال ترویج استفاده ترکیبی از دو پلتفرم است تا کمپین‌هایی ایجاد کند که همزمان در این دو پلتفرم کار کنند و مطمئنا در سال‌های آتی این کمپین‌ها را بیشتر می‌بینیم. (راهنمای تبلیغات در اینستاگرام و راهنمای تبلیغات فیسبوک را مطالعه کنید.)

شبکه‌های اجتماعی مجازی. پیشرفت امروزی شبکه های اجتماعی در گذشته چندان قابل پیشبینی نبود، اکنون با ورود واقعیت مجازی، عصر جدیدی در دنیای تبلیغات شروع می‌شود. با ایجاد تجربه اختصاصی برای هر کاربر، جهان تبلیغات هر روز شاهد امکانات نوآورانه جدیدی خواهد بود. با تبلیغات در شبکه های اجتماعی و مزایای آن آشنا شوید.

هوش مصنوعی در کمپین‌ها به کار برده می‌شود. اتوماسیون یکی از فرایندهای مهم در بازاریابی آنلاین است. آینده، نویدبخش توسعه این جنبه از بازاریابی آنلاین است، تا با استفاده بهینه از زمان، ارتباط با مشتری روان‌تر شود.

تبلیغات آنلاین، در زمان حال جریان دارد، اما آینده‌ ارتباطات آنلاین، نوید بخش منابع زیادی است که شرکت‌های پیشگاه می‌توانند از آنها برای افزایش تاثیر و نزدیکی بازارهای هدف استفاده کنند.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (به این پست امتیاز دهید)
مشاوره تبلیغات

دیدگاه خود را بنویسید