راهنمای جامع تبلیغات در فیسبوک

به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی، درک نحوه استفاده از تبلیغات فیسبوک برای استراتژی بازاریابی شما ضروری است. تبلیغات در فیسبوک می‌تواند حضور کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی را بدون آسیب زدن به بودجه موجود متحول سازد. در این پست از وبلاگ جی ادز هر چیزی که باید در مورد تبلیغات فیسبوک بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم. پس همراه ما باشید.

به دنبال روش تبلیغاتی نوینی هستید که بتوانید در رقابت با رقبای بزرگ پیروز شوید؟ برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان جی‌ادز در ارتباط باشید.

تبلیغات فیسبوکی چیست؟

تبلیغ در فیسبوک به عنوان یکی از روش های تاثیرگذار تبلیغات اینترنتی به کسب و کارها اجازه می دهد تبلیغات سفارشی خود را ترویج کنند یا محتوایی را در اختیار مخاطبان هدف خود بگذارند. اینکار با هزینه های مختلفی انجام می شود که معمولا بر اساس دسترسی به مخاطبان و تعامل آن ها محاسبه می شود. تبلیغ فیسبوکی می تواند در بخش News Feed مخاطبان یا ستون راست فیس بوک به نمایش در آید. زمانی که در فیس بوک تبلیغ می کنید، می توانید بینشی در مورد مشتریان فعلی و احتمالی خود به دست آورید. اطلاعات و داده هایی که از طریق تبلیغات فیس بوکی خود جمع آوری می کنید، می تواند هدف گیری تبلیغ برای تجربه بهتر و موثرتر را بهبود ببخشد.

سه مورد از بهترین تمرینات برای تبلیغات در فیسبوک:

قبل از اینکه بخواهید کار خود را در فیس بوک آغاز کنید، باید سه مورد از بهترین تمرینات برای تبلیغ در فیس بوک را بشناسید:

 1. همیشه قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید، اهدافتان را تعیین نمایید: باید قبل از اینکه تصمیم به صرف هزینه در تبلیغات فیس بوک بگیرید، هدف از تبلیغ خود را بشناسید. باید بدانید هدف شما از اینکار چیست. می خواهید فروش خود را افزایش دهید؟ به دنبال افزایش آگاهی از برند خود هستید؟ می خواهید نرخ تبدیل خود را بیشتر کنید؟ هر فعالیتی که توسط مخاطبان تان در تبلیغ فیسبوکی انجام می‌شود برای شما هزینه بر است. پس اطمینان حاصل کنید که قبل از هر سرمایه گذاری، اهداف خود را می شناسید.
 2. در هدف گیری مخاطبان خود خاص باشید: همانطور که می دانید میلیون ها کاربر از سایت فیسبوک استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید تبلیغ خود را برای افراد مناسبی نمایش دهید زمانی را برای تنگ تر کردن حوزه مخاطبان خود اختصاص دهید.
 3. تبلیغ خود را به صورت منظم تغییر دهید: برای اینکه کاربر از دیدن تبلیغ تکراری خسته نشود آن را به صورت منظم تغییر دهید. خستگی از تبلیغ زمانی رخ می دهد که کاربر یک تبلیغ واحد را چندین بار می بیند. متاسفانه زمانی که نرخ کلیک افت می کند، فیسبوک شما را جریمه می کند و همین امر موجب افزایش CPC (هزینه به ازای کلیک) می شود.  این موضوع بدین معنی است که لایک ها، کامنت ها و سایر کلیک ها برایتان گران قیمت تر از قبل خواهد بود. این موضوع بر روی تعامل و اکتساب کمپین اثر می گذارد.

چگونه در 7 مرحله ساده در فیسبوک تبلیغ کنیم؟

به کمک مراحل ساده ای که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانید اهداف خود را تعیین کنید، مخاطبانی را هدف قرار دهید و تبلیغ خود را به نمایش بگذارید. باید بدانید که فیسبوک یکی از بهترین فضاهای ممکن برای اجرای انواع تبلیغات دهان به دهان محسوب می‌شود.

مرحله اول: صفحه کسب و کار خود را در سایت فیس بوک ایجاد کنید

زمانی که می خواهید صفحه فیس بوک خود را ایجاد کنید، مهم ترین مرحله تعیین طبقه بندی صفحه مدنظر شماست. طبقه بندی مناسبی را انتخاب کنید که بتواند ماهیت کسب و کار شما را توصیف کند و به افراد کمک نماید و شما و صفحه تان را به راحتی پیدا کنند. نام طبقه بندی در صفحه شما به نمایش گذاشته می شود بنابراین اولین چیزی است که کاربر بعد از بازدید از صفحه برندتان در فیس بوک می بیند.

 • به facebook.com/pages/create بروید.
 • سپس طبقه بندی صفحه را انتخاب کنید.
 • بر روی Get Started کلیک کنید و دستورالعمل های ارائه شده را دنبال نمایید.

ایجاد صفحه فیسبوک

زمانی که می خواهید صفحه فیسبوکی خود را ایجاد کنید تمرینات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • اطلاعات صفحه خود را با جزییات کامل پر کنید.
 • پروفایل‌های مرتبط در فیس بوک را در صفحه خود بگنجانید و از عکس کاور مناسب استفاده کنید.
 • استراتژی مناسبی برای صفحه فیسبوک خود داشته باشید.

مرحله دوم: برای تبلیغ فیس بوکی خود هدف ایجاد کنید

زمانی که می خواهید استراتژی را برای تبلیغ فیس بوکی خود ایجاد کنید، اطمینان حاصل نمایید که اهداف  شما خاص، قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، مرتبط و محدود به زمان است. اینگونه اهداف برای تبلیغ فیس بوکی به شما کمک می کند بازگشت سرمایه گذاری بهتری داشته باشید. به عنوان مثال اگر کنفرانسی در حال اجرا دارید، هدف شما باید به صورت زیر باشد:

به دست آوردن 100 ثبت نام کننده در دو ماه. این هدف استراتژی تبلیغی شما را هدایت می کند و به شما کمک می کند نوع تبلیغ را به درستی انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: روش‌های تبلیغاتی جدید

مرحله سوم: هدفی را برای کمپین خود انتخاب نمایید

خوب حالا که صفحه فیس‌بوکی خود را ایجاد کرده اید و اهدافی برای تبلیغ خود دارید، می توانید به Facebook Ads manager بروید و هدف خود را برای تبلیغ انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما به دست آوردن ثبت نام کننده برای رویدادی است، هدف تبلیغ فیس بوک را به صورت افزایش مخاطبان و شرکت کنندگان در رویداد (Raise attendance at your event) انتخاب کنید. اگر می خواهید مخاطب را به وبلاگ خود هدایت کنید، هدف شما باید ارسال افراد به سایت (Send people to your website) باشد.

مرحله چهارم: مخاطبان هدف و هزینه تبلیغ را انتخاب کنید

تبلیغات Facebook

مخاطبان هدف خود را سفارشی سازی نمایید.

این مرحله در تنظیم تبلیغ فیسبوکی و موفقیت آن بسیار حیاتی است. شما می توانید تبلیغات را بر اساس موقعیت، سن، جنسیت، زبان، تمایل ها و رفتارهای مخاطبان در اختیار آن ها قرار دهید. شما می توانید تبلیغ خود را برای مخاطبان سفارشی، سفارشی سازی نمایید تا به افرادی دست یابید که در حال حاضر کسب و کار شما را می شناسند یا آن ها را از لیست مخاطبان هدف خود حذف کنید تا بتوانید به افراد جدید در فیس بوک دست یابید. این مخاطبان سفارشی را می توان از طریق لیست مشتریان، ترافیک سایت یا فعالیت اپلیکیشن ایجاد کرد.

هدفگیری مخاطبان در تبلیغات فیسبوک

هدف قرار دادنِ مخاطبانِ درست، شما را مطمئن می سازد که می توانید از هزینه های صرف شده بیشترین استفاده را ببرید.

بودجه مناسبی انتخاب کنید:

بعد از اینکه مخاطبان هدف خود را انتخاب کردید، می توانید مقدار هزینه های صرف شده بر روی تبلیغ را مشخص نمایید. بودجه تبلیغی که تنظیم می کنید، ماکزیموم مقداری است که می خواهید صرف نمایید. اگر بودجه روزانه را انتخاب کنید، مقدار وارد شده ماکزیموم مقداری خواهد بود که هر روز بر روی تبلیغ خود صرف می کنید. اگر بودجه lifetime را انتخاب نمایید، مقدار عدد وارد شده، ماکزیموم مقداری است که می خواهید در طول تبلیغتان صرف کنید.

بودجه تبلیغات فیسبوک

اهداف مناسبی را انتخاب کنید:

ابتدا برای یک هدف سرمایه گذاری کنید. هدف شما ممکن است به دست آوردن کلیک یا بازدید باشد. این موضوع مقدار هزینه هایی که صرف می کنید و افرادی که تبلیغ را مشاهده می کنند تعیین می کند. به عنوان مثال اگر صفحه ای را  به منظور دریافت لایک بیشتر بهینه سازی کنید، زمانی که فردی آن را لایک می کند باید هزینه ای پرداخت کنید.

بعد از اینکه بر روی اهداف خود سرمایه گذاری کردید، باید زمان اجرای تبلیغ در گوگل را تحت زمانبندی خاص تعیین نمایید. اگر بودجه lifetime را برای تبلیغ خود انتخاب کرده اید، ساعت و روز خاصی از هفته را انتخاب کنید تا تبلیغ شما در همان بازه زمانی نمایش داده شود. اجرا و نمایش تبلیغ بر اساس زمانبندی مناسب، موثرترین روش در صرف هوشمندانه هزینه های تبلیغاتی است. این موضوع بدین معنی است که تبلیغ شما در بهترین زمان ممکن در اختیار مخاطبان هدف قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر ناحیه خاصی را هدف قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که زمانبندی شما به گونه مناسبی تعیین شده است.

مرحله پنجم: نحوه نمایش تبلیغ خود را انتخاب کنید

ایجاد واقعی یک تبلیغ، جذاب‌ترین بخش از تبلیغ در فیسبوک است. تصویر، عنوان، متن بدنه و نیز جای دهی تبلیغ واقعی خود را انتخاب کنید. شما می توانید تا 5 تصویر داشته باشید و متن عنوان تنها 25 کاراکتر خواهد بود.

نوشتن تبلیغات فیسبوک

به خاطر داشته باشید از آنجایی که عنوان شما بسیار کوتاه است، متنی که به کار می برید باید به اندازه کافی اغوا کننده باشد. به همراه عنوان، متنی وجود خواهد داشت که پست شما را همراهی می کند. این متن تا 90 کاراکتر قابل نوشتن است. در نهایت باید محل نمایش تبلیغ فیس بوک خود را انتخاب کنید. تبلیغ جدید شما در News Feed کاربران دسکتاپی، News Feed کاربران موبایلی، ستون راست یا شبکه مخاطبان نمایش داده می شود.

ایجاد تبلیغات فیسبوک

مرحله ششم: سفارش دهید

بعد از اینکه تبلیغ خود را ایجاد کرده و آن را مرور نمودید، بر روی دکمه سبز رنگ سفارش کلیک کنید. این دکمه در سمت راست و پایین صفحه شما قرار دارد. ایمیلی از طریق فیس بوک برایتان ارسال می شود.

سفارش تبلیغات فیسبوک

مرحله هفتم: گزارش تبلیغ در فیس بوک را ایجاد کنید

حالا که تبلیغ خود را ایجاد کردید، باید گزارشی در مورد موفقیت یا شکست آن ایجاد کنید. برای ایجاد گزارش در فیس بوک این بخش را مطالعه کنید.

 • به قسمت Ads Manager بروید و بر روی Reports کلیک کنید. به طور خودکار داده های گزارش پیش فرض در طول سی روز نشان داده می شود.

گزارش تبلیغات فیسبوک

 • معیارهایی که می توانید در بخش گزارشات مشاهده کنید را سفارشی سازی نمایید. بر روی دکمه آبی رنگ Export کلیک کنید تا بتوانید گزارش خود را دانلود کنید.

خوب کار شما به اتمام رسیده است. برای تبلیغات هدفمند اینترنتی می‌توانید از آژانس تبلیغات اینترنتی جی ادز کمک بگیرید.

منبع: hootsuite

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (12 نظر، میانگین: 4,83 از 5)
مشاوره تبلیغات

35 دیدگاه

 1. amin 16 فوریه 2019
  • حسین قبیله 16 فوریه 2019
 2. mary 23 فوریه 2019
 3. رسول 4 مارس 2019
 4. مهدی 23 می 2019
  • حسین قبیله 25 می 2019
 5. امین غیبی 19 جولای 2019
 6. هادی 26 سپتامبر 2019
  • حسین قبیله 26 سپتامبر 2019
 7. احسان 10 نوامبر 2019
  • حسین قبیله 12 نوامبر 2019
 8. Ali parwiz 5 دسامبر 2019
 9. رضارفیعی 15 فوریه 2020
 10. احمد شفیق 12 مارس 2020
  • حسین قبیله 17 مارس 2020
 11. sara 17 مارس 2020
  • حسین قبیله 18 مارس 2020
 12. علی رضا 9 دسامبر 2020
  • علی کریمی 10 دسامبر 2020
 13. رویا تقی پور 22 دسامبر 2020
  • علی کریمی 24 دسامبر 2020
 14. Habib razavi 6 ژانویه 2021
  • علی کریمی 7 ژانویه 2021
 15. عادل 27 آوریل 2021
  • علی کریمی 27 آوریل 2021
 16. عادل 28 آوریل 2021
 17. اصلان کریمی 11 می 2021
  • علی کریمی 12 می 2021
 18. مريم 16 سپتامبر 2021
  • علی کریمی 19 سپتامبر 2021
 19. ستار بردی 18 آوریل 2022
  • علی کریمی 18 آوریل 2022

دیدگاه خود را بنویسید