تبلیغات در اینستاگرام چیست و چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

تبلیغات در اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات آنلاین است که از آن می‌توانید برای برندسازی استفاده کنید. احتمالا شما هم تبلیغات شرکت های مطرح ایرانی را در این شبکه اجتماعی را دیده اید. اما چگونه می‌توان در اینستاگرام تبلیغ کرد؟ با ما همراه باشید.

چرا باید در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اینستاگرام در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد. این شبکه پس از فیسبوک دومین شبکه اجتماعی محبوب جهان است و توانسته است در سال‌های گذشته با سرعت بالایی رشد کند. امروزه تبلیغات اینستاگرام برای اکثر شرکت‌ها بسیار ضروری است.

امروزه این رسانه اجتماعی برای بسیاری از کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است. پست های اینستاگرام بیشترین نرخ تبدیل ممکن را دارند. بر اساس تحقیقی که npsk انجام داده، اینستاگرام 1.85 درصد نرخ تبدیل را ثبت کرده است.

این در حالیست که فیس بوک 1.08 درصد نرخ تبدیل را تجربه می‌کند.

اهمیت تبلیغات در اینستاگرام از نگاه آماری:

قبل از اینکه درباره نحوه تبلیغات در اینستاگرام صحبت کنیم، توصیه می‌کنیم نگاه آماری به این شبکه اجتماعی جذاب داشته باشید:

 • بر طبق آمار statista.com اینستاگرام به تنهایی بیش از 120 میلیون کاربر فعال در ایالات متحده دارد، تعدادی که انتظار می‌رود بیشتر هم شود.
 • بیش از 40 میلیارد عکس تاکنون در اینستاگرام پست شده است.
 • حدود 59% از کاربران اینترنت در محدوده سنی 29-18 سال و حدود 33% از کاربران اینترنت در محدوده سنی 49-30 سال، از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
 • 68% از کاربران اینستاگرام زن و 32% آنها مرد هستند. این موضوع برای کسب و کارهایی که اکثریت مشتری هدف آنها زنان هستند اهمیت بسیاری دارد.
 • این شبکه دارای جایگاهی عالی برای کشف محتوای جدید است. مقالات، ویدئوها، عکس دوستان، زندگی روزانه افراد مشهور (سلبریتی‌ها)، پست‌های مربوط به برند و غیره.
 • تبلیغ اینستاگرام اجازه می‌دهد تا کمپین‌هایی متناسب با هر مرحله از قیف تبدیل را انجام دهیم.

با این اعداد، واضح است که تبلیغ در اینستاگرام در جهت رسیدن به بازار هدف و بهبود اهداف کسب و کار، فروش و آگاهی از برند، باید مورد توجه قرار گیرد.

چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

تبلیغات اینستاگرام یکی از روش های تبلیغات بصری است. موارد متعددی برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی وجود دارد که ما در پاراگراف‌های بعدی در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنیم عمیق‌تر بحث خواهیم کرد.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

برای راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام به یک اکانت تبلیغاتی فیسبوک نیاز است (اگر قبلا از تبلیغات فیسبوک برای اهداف بازاریابی خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از همین نام کاربری استفاده کنید.) کمپین تبلیغاتی اینستاگرام از طریق Ads Manager اینستاگرام یا Power Editor فیسبوک مدیریت می‌شود.

همچنین این امکان وجود دارد که پیج های پربازدید را مورد بررسی قرار داده و چند مورد از آنها را انتخاب کنید. نکاتی برای تبلیغ در اکانت های محبوب اینستاگرام وجود دارد که لازم است آنها را رعایت کنید.

ارتباط تبلیغات در اینستاگرام با پیج مورد نظر

میزان ارتباط تبلیغ با پیج انتخاب شده یکی دیگر از موارد مهمی است که باید قبل از اجرای تبلیغات در اینستاگرام به آن دقت کنید. به عنوان مثال، برای معرفی باشگاه ورزشی در رسانه های فعال در همین زمینه فعالیت کنید.

بهتر است از موضوع طنز استفاده کنید

همانطور که می‌دانید موضوعات مربوط به طنز بازدیدکنندگان بسیاری در اینستاگرام دارند. به همین دلیل بهتر است در انواع تبلیغات خود از طنز استفاده کنید. در صورتی که این امکان برای شما وجود ندارد، سعی کنید با افراد فعال در این زمینه همکاری کنید.

چه نوع تبلیغات اینستاگرامی وجود دارند و در کجا نشان داده می‌شوند؟

گرچه تبلیغ در اینستاگرام در شبکه اجتماعی انتشار می‌یابند، اما روش‌های مختلفی برای تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد. بنابراین قبل از شروع یک کمپین، ضروری است که در مورد مفاهیم پایه‌ای بازاریابی در این شبکه اجتماعی، مطالبی را فرا گیرید.

انواع تبلیغات اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی اینستاگرام در میان دیگر پست‌ها و استوری‌ها برای کاربرانی که انتخاب کرده‌اید تا بخشی از مخاطبان مورد نظر شما باشند، ظاهر می‌‌شود.

علاوه بر این، مهم است که در مورد انواع مختلف تبلیغات در اینستاگرام که در اختیار شما هستند آشنا شوید. بسته به اهداف کسب و کار شما، برخی از تبلیغات ممکن است مفیدتر یا مناسب‌تر از بقیه باشند.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

اگر شما انواع مختلف روش های تبلیغ در اینستاگرام را بشناسید و بدانید که آنها در کجا نمایش داده می‌شوند، می‌توانید گام بعدی برای ایجاد کمپین خودتان را بردارید.

مرحله بعدی متوجه شدن این است که بر اساس اهداف کسب و کار خودتان چه نوع کمپینی می‌توانید اجرا کنید. کمپین های متنوعی وجود دارند که می‌توانید برند خود را به کاربران معرفی نمائید. اول از همه بهتر است که از روش های تبلیغاتی اینستاگرام مطلع شوید.

تبلیغات اسپانسری

برای اینکه بتوانید از رایج ترین روش تبلیغ در اینستاگرام استفاده کنید، لازم است که پروفایل بیزینس داشته باشید. لازمه استفاده از تبلیغات اسپانسری این است که یک پیج فیسبوک داشته باشید تا پروفایل بیزینس ایجاد نمائید.

تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام

در حال حاضر و با توجه به شرایط تحریم ها این کار عملا برای شهروندان ایرانی ممکن نیست. این نوع آگهی ها عموما در پیج های معمولی این رسانه اجتماعی نمایش داده نمی‌شوند. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام به بیشترین کاربران ممکن نمایش داده می‌شوند.

این پست‌ها به وضوح با عبارت “‌Sponsored” برچسب‌گذاری و مشخص می‌شوند. نمایش یا عدم نمایش یک تبلیغ، بر اساس قیمت و ارتباطات کاربر مشخص می‌شود.

تبلیغ در پیج های اینستاگرام

این امکانی است که شما به عنوان تبلیغ کننده یا پیج ناشر می‌توانید از آن استفاده کنید. مثلا، به عنوان یک تبلیغ کننده شما می‌توانید با پیج هایی که فالوور زیادی دارند ارتباط برقرار کنید.

همانطور که می‌دانید کاربران هر روز پیج های مورد علاقه شان را چک می‌کنند و این شانس وجود دارد که آنها تبلیغات اینستاگرامی شما را ببینند. عموما ایرانی ها از این روش برای تبلیغ کسب و کار یا محصول خود استفاده می‌کنند.

مواردی وجود دارد که در زمان استفاده از این روش تبلیغاتی اینستاگرام باید به آنها توجه نمائید.

پیج مورد نظر فالوورهای بالایی داشته باشد

ممکن است با اصطلاح فیک بودن فالوورها آشنا باشید، اما هرچه تعداد بیشتری تبلیغات شما را ببینند، شانس بیشتری برای کسب مشتری خواهید داشت. اما تنها به فالوور اکتفا نکنید. بهتر است تبلیغی که ارائه می‌کنید مفید و در عین حال جذاب باشد.

چگونه در اینستا تبلیغ کنیم

فیک نبودن فالوورها

عموما پیج های ساخته شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام با استفاده از فالوورهای فیک رشد کرده اند. موضوعی که در حال حاضر به سختی قابل انجام بوده؛ چون الگوریتم های اینستاگرام با پیج های مخالف برخورد می‌کنند.

می‌توان فالوورهای فیک را به راحتی تشخیص داد. معمولا این اکانت ها تصویر ندارند و تعداد دنبال کننده های آنها نیز محدود است. البته اینستاگرام موارد دیگری همچون فعالیت آنها را برای فیک شناختن کاربر در نظر می‌گیرد.

به نرخ تعامل کاربران توجه کنید

برای تبلیغ در اینستاگرام بهتر است که نرخ تعامل پیج ها را درنظر بگیرید. در صورتی که ارتباط کاربران با آن صفحات به طور غیر معمولی پایین باشد، آگهی شما نرخ موفقیت بالایی را ثبت نمی‌کند.

به عنوان مثال، اگر پیج مورد نظر شما 100 هزار فالوور داشته باشد، با توجه به نرخ میانگین 3 تا 5 درصدی، پست منتشر شده باید 3000 تا 5000 بازدید یا لایک داشته باشد. در صورتی که پست های این پیج حدود 100 تا 1000 لایک داشته باشند، می‌توان تصمیم گرفت که بیشتر کاربران آن فیک هستند.

فعال بودن پیج

این یکی دیگر از مواردی است که هنگام استفاده از روش های تبلیغاتی اینستاگرام باید به آن توجه نمائید. بهتر است پیجی را انتخاب کنید که به صورت پیوسته فعال باشد. تاریخ پست های منتشر شده را بررسی کنید تا به نتیجه گیری درستی برسید.

منظورمان از فعال بودن پیج این نیست که هر روز یک پست منتشر کند. (البته اگر اینطور باشد خیلی خوب است). اما حتما نباید فعالیت آنها به این گستردگی باشد.

دقت کنید که در هفته 3 تا 4 پست با کیفیت توسط این پیج منتشر شده باشد. منطقی نیست در صفحه ای تبلیغ کنید که آخرین پست آن مربوط به شب یلدای سال 98 باشد!

تبلیغات در پیج اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام

اینفلوئنسر به فردی گفته می‌شود که با توجه به اطلاعات، جایگاه، روابط و مخاطبینش می‌تواند در تصمیم گیری افراد تاثیر بگذارد. شما می‌توانید با این افراد ارتباط برقرار کرده و تبلیغات اینستاگرام خود را در پیج آنها ایجاد کنید.

تبلیغات اینستاگرام در پیج اینفلوئنسرهای محبوب ایرانی

اینفلوئنسرهای ایرانی زیادی در این شبکه فعالیت دارند. محبوب ترین آنها آیلین قانع، آرش فاتح، آذر ماهی صفت، آرش استیلاف و … هستند. توجه داشته باشید که اینفلوئنسر محبوب در زمینه فعالیت خود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید رستوران خود را دی پیج اینفلوئنسرهای اینستاگرام تبلیغ کنید، افراد قرار گرفته در تصویر بالا مناسب آگهی شما نیستند. در این شرایط، باید با افرادی همچون امیر جابری، مستر تیستر و … ارتباط برقرار کنید.

فرض کنید که یکی از این افراد یا اینفلوئنسر محبوب شما، محصول یا خدماتی را معرفی کند. قطعا به عنوان کاربر، تاثیر زیادی روی شما خواهد گذاشت.

تبلیغات در استوری های صفحه افراد محبوب

همانطور که امکان درج تبلیغ خود در پست اینفلوئنسرهای محبوب اینستاگرام وجود دارد، می‌توانید آگهی خود را در استوری های آنها نیز درج کنید. برای این کار نیز لازم است با این افراد ارتباط برقرار کنید.

استوری های اینستاگرام در مدت اخیر جذابیت زیادی داشته اند و اطلاعاتی که Socialmediatoday منتشر کرده حدود 7.2 درصد از دنبال کنندگان صفحه استوری ها را مشاهده می‌کنند.

روش های تبلیغاتی دیگری نیز در اینستاگرام وجود دارند که به شرح زیر می‌باشند:

تبلیغات با تصاویر در اینستاگرام

همان‌طور که از نام این نوع تبلیغ حدس زده می‌شود، این تبلیغات آگهی‌هایی است که شامل عنصر عکس است. جنبه بصری اینستاگرام بسیار مهم است و به لطف رابط کاربری خوب این پلتفرم، هر تصویر را می‌توان با فرمت بسیار جذابی نمایش داد.

تبلیغات با ویدئو

اگر می‌خواهید یک تجربه کاربری کامل را ارائه دهید، تبلیغات مبتنی بر ویدئوی اینستاگرام یک گزینه فوق‌العاده است. بقیه پارامترها به همان نحو باقی می‌مانند، اما همانطور که از نامش حدس زده می‌شود، به جای تصویر یک ویدئو به مخاطبین نشان داده می‌شود.

تبلیغات متوالی

اگر می‌خواهید به مخاطبان هدف خود مجموعه‌ای از تصاویر و عکس‌ها را نشان دهید، این نوع از تبلیغات اینستاگرام بهترین شرایط را دارد.

Awareness (آگاهی)

این نوع کمپین به آگاهی از برند مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید اسم برند یا کسب و کارتان توسط افراد بسیاری دیده شود و یا اینکه برای افراد مورد نظرتان به صورت مکرر نمایش داده شود، پیشنهاد می‌شود از این نوع کمپین استفاده کنید. این کمپین برای انتشار محلی نیز مناسب است.

Consideration (توجه)

این کمپین برای دریافت کلیک برای وبسایت خود و همچنین برای اینکه خود را به عنوان یک رقیب ارزشمند در مرکز توجه خریداران قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم. شما همچنین می‌توانید میزان دسترسی و میزان تعامل خود را برای بازار هدف افزایش دهید.

Conversion (تبدیل)

اگر چیزی که شما دنبال آن هستید، تعامل با برنامه، دانلود محتوا، کسب لید و یا افزایش فروش است، این کمپین بدون شک بهترین گزینه است.

علاوه بر انواع کمپین‌های اینستاگرام و تبلیغات مختلف موجود، بسیار مهم است که قبل از ایجاد آگهی اینستاگرام، اهداف تجاری و پلتفرم مناسب خود را داشته باشید.

چگونه قدرت برند خود را در اینستاگرام توسعه دهیم؟

هنگامی که شما نحوه کار تبلیغات در اینستاگرام را درک کردید، بهتر است که بدانید چطور می‌توانید از آن به نفع خود استفاده کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید. اکنون اگر بخواهید از این روش بازاریابی استفاده کنید، ما برخی مزایای آن را به شما توضیح می‌دهیم.

تبلیغ در اینستاگرام - افزایش آگاهی از برند

بهبود تاثیر بصری: ساده‌ترین راه در اینستاگرام برای جلب توجه مخاطبان از طریق تبلیغات در میان پست های دیگران در صفحه نخست اپلیکیشن است. برای افزایش تاثیرگذاری این روش از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا استفاده کنید. این یکی از پرطرفدارترین راه های تبلیغات در اینستاگرام به شمار می‌رود.

برندسازی: با توجه به اهمیت عناصر بصری در تبلیغ در اینستاگرام، کمپین‌های تبلیغاتی می‌توانند کمک شایانی به شرکت شما برای آگاهی از برند برای مخاطبان هدف کنند.

رشد ارتباطات: تبلیغ در اینستاگرام می‌توانند به شما در رشد ارتباطات برند کمک کنند. این به معنای افزایش فالورهای اینستاگرام شما است که به نوبه خود می‌تواند فروش را افزایش داده و ارتباط برند را با بازار هدف شما بهبود بخشد.

اقدامات بازاریابی هدفمند: تبلیغات می‌تواند وسیله‌ای برای توسعه استراتژی بازاریابی هدفمند باشند. شما می‌توانید از آن به عنوان وسیله‌ای برای معرفی محصولات جدید، ارائه خدمات ثانویه یا حتی ارسال محصول رایگان برای مشتریان، استفاده کنید.

مسابقات/هدایا: هر شخص یک مسابقه خوب را دوست دارد. گفته می‌شود مسابقات و هدایا برای دریافت لیدها بی‌نظیر هستند. مسابقات می‌تواند برای استراتژی ایمیل مارکتینگ کارآمد باشد. مسابقات و هدایا همچنین می‌توانند آگاهی از برند را افزایش دهند.

تبلیغات در اینستاگرام همه چیز نیست!

تبلیغات در اینستاگرام معجزه نمی‌کند. اگر شما نتوانید محتوای باکیفتی برای اکانت خود ایجاد کنید، استفاده از این روش چندان نتیجه بخش نخواهد بود؛ حتی اگر بودجه زیادی به آگهی خود اختصاص دهید.

بنابراین حتما به تولید محتوای مناسب برای اینستاگرام توجه خاصی داشته باشید. همانطور که گفتیم تبلیغ در اینستاگرام بیشتر به افزایش آگاهی از برندتان کمک می‌کند. برای افزایش فروش و افزایش تماس‌های تلفنی می‌توانید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید.

در این مقاله، شما در مورد استفاده از کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، آگاهی کسب کردید. برای به کار گرفتن آموخته هایتان همین امروز می‌توانید اولین کمپین اینستاگرام خود را راه اندازی کنید.

سوالات متداول

تبلیغات در اینستاگرام حداقل نصف تبلیغات فیسبوک هزینه دارد و میزان تاثیر گذاری آن 2 برابر بیشتر است. این جمله را تیموتی ماسک، استراتژیست ارشد آژانس بازاریابی Ladder می‌گوید.
روش های گسترده ای برای اجرای تبلیغ در اینستاگرام وجود دارد. محبوب ترین آنها استفاده از آگهی های اسپانسر، تبلیغ در پیج اینفلوئنسرهای محبوب، تبلیغات با ویدیو، آگاهی و ... هستند.
تبلیغات اینستاگرام برای هر کسب و کاری که قصد فروش یا ارائه خدمات خود را دارد می‌تواند مفید باشد. علاوه بر آن، این آگهی ها به شما کمک می‌کنند برند سازی و میزان بیشتر دیده شدن محصولات یا خدمات را افزایش دهید.
با توجه به نوع تبلیغی که انتخاب کرده اید، هزینه های تبلیغات در اینستاگرام می‌توانند متفاوت باشد. اگر بخواهید در پیج اینفلوئنسر تبلیغ کنید، ممکن است هرکدام از آنها نرخ متفاوتی برای درج آگهی اعلام کنند. برای متوجه شدن هزینه ها بهتر است با آنها ارتباط برقرار کنید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (10 نظر، میانگین: 4,90 از 5)
گوگل ادز یا سئو

47 دیدگاه

 1. Agahi90.iR 7 می 2019
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 2. 214 13 آگوست 2019
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 3. علی 10 سپتامبر 2019
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 4. امیرحسین 13 اکتبر 2019
  • حسین قبیله 15 اکتبر 2019
   • Majid 23 مارس 2020
    • حسین قبیله 25 مارس 2020
 5. امیرحسین 13 اکتبر 2019
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 6. پوریا 5 دسامبر 2019
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 7. شعله 2 فوریه 2020
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 8. ارسلان عباس زاده 29 مارس 2020
  • حسین قبیله 31 مارس 2020
   • هومن 10 آوریل 2020
    • حسین قبیله 21 آوریل 2020
 9. Itpouyn 8 آوریل 2020
 10. فرید 10 می 2020
  • حسین قبیله 10 می 2020
 11. مصطفی 14 می 2020
  • حسین قبیله 16 می 2020
 12. Behrad 23 می 2020
  • حسین قبیله 26 می 2020
 13. محمد نورانی 13 ژوئن 2020
  • حسین قبیله 27 ژوئن 2020
 14. مرصاد 16 ژوئن 2020
  • حسین قبیله 27 ژوئن 2020
 15. سارا 18 آگوست 2020
  • علی کریمی 26 دسامبر 2020
 16. نسرین 23 آگوست 2020
  • علی کریمی 23 آگوست 2020
 17. محسن 22 ژانویه 2021
  • علی کریمی 23 ژانویه 2021
 18. حسین سید صالحی 20 فوریه 2021
 19. مسعود کوشا 11 مارس 2021
  • علی کریمی 13 مارس 2021
 20. ابوالفضل 18 می 2021
  • علی کریمی 19 می 2021
 21. فریبا 3 ژوئن 2021
  • حسین قبیله 7 ژوئن 2021
 22. ملودي 28 ژانویه 2023
  • علی غلامپور 14 مارس 2023

دیدگاه خود را بنویسید