اکانت MCC گوگل ادز چیست؟ + آموزش 0 تا 100 ساخت آن

اکانت MCC گوگل ادز چیست؟ + آموزش 0 تا 100 ساخت آن

گوگل ادز یک ابزار قدرتمند برای تبلیغات بیزینس‌ها است که به آن‌‎ها کمک می‌کند مشتریان خود را از سرپ (SERP) یا نتایج جستجو پیدا کنند. بیزینس‌ها می‌توانند از اکانت MCC گوگل ادز که مخفف My Client Center است برای آسان‌تر پیش رفتن فرایند تبلیغات گوگل ادز خود استفاده کنند. اکانت MCC  گوگل ادز ابزار قدرتمندی است که به بیزینس ها امکان مدیریت چند اکانت تبلیغاتی گوگل بر روی یک داشبورد را می‌دهد.

برای فهم دقیق‌تر چیستی اکانت MCC گوگل ادز بیایید با یک مثال پیش برویم. موتورخانه یک ساختمان را در نظر بگیریم. اگر این ساختمان 10 طبقه و 20 واحد داشته باشد؛ تامین سرمایش و گرمایش هر واحد و مدیریت آن بدون موتورخانه تقریبا سرسام‌آور و غیر ممکن به نظر می‌رسد.

اما وجود موتورخانه مدیریت همه دستگاه‌های تامین را راحت‌تر می‌کند و با طول عمر بالایی که دارد؛ هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

اکانت MCC گوگل ادز نیز درست شبیه به موتورخانه عمل می‌کند: ابزاری برای مدیریت چند اکانت مختلف گوگل ادز با مدیریت یکجای موارد زیر:

 • کلمات کلیدی و مچ تایپ‌ها
 • هزینه‌ها 
 • اد گروپ‌ها 

برای بیزینس‌ها خیلی سخت می‌شد اگر هر اکانت گوگل ادز را جداگانه و بدون داشتن یک اکانت برای مدیریت یکپارچه استفاده می‌کردند. اکانت MCC گوگل ادز برای آژانس‌های تبلیغاتی، فریلنسرهای گوگل ادز و همه کسانی که به تعداد زیادی از افراد خدمات تبلیغ در گوگل را ارائه می‌دهند؛ مناسب است.

چرا داشتن اکانت MCC گوگل ادز از نان شب واجب‌تر است؟

اکانت MCC گوگل ادز مزایای زیادی برای کاربران دارد. اولین و مهم‌ترین آن این است که گوگل ادز با خلق اکانت MCC، دسترسی و مدیریت چند اکانت‌ به صورت همزمان را برای کاربرانش راحت کرده است.

با اکانت MCC گوگل ادز بیزینس‌ها می‌توانند یک اکانت مرکزی (شبیه به موتورخانه) بسازند و از طریق همان اکانت بدون جابه‌جا شدن بین حساب‌های مختلف، حساب همه مشتریان خود را مدیریت کنند. این کار علاوه بر اینکه فرایند انجام کار را ساده‌تر می‌کند؛ میزان ریسک را نیز کاهش می‌دهد.

دومین مزیت داشتن اکانت MCC مختص آژانس‌های تبلیغاتی است. اکانت MCC گوگل ادز امکان ایجاد و اعطای سطوح مختلف دسترسی را به آژانس‌ها می‌دهد. در این صورت اگر مشتریان یک آژانس بخواهند اکانت خود، بودجه یا روند تبلیغات‌شان را ببینند؛ آژانس مرجع می‌تواند با خیال راحت و بدون نگرانی از آسیب احتمالی به اطلاعات حساس، به مشتری دسترسی سطوح پایین گوگل ادز مثل READ ONLY یا BILLING بدهند.

اگر سطوح دسترسی مختلف گوگل ادز را نمی‌شناسید،می‌توانید مقاله سطوح دسترسی در اکانت گوگل ادز را بخوانید.

اکانت MCC همچنین یک دید جامع از از اکانت‌های گوگل ادز به بیزینس‌ها می‌دهد. با MCC بیزینس‌ها می‌توانند به آسانی عملکرد اکانت‌ها و کمپین‌ها را بررسی و مدیریت کنند. این کار به بهینه سازی آسان و مداوم کمپین‌ها منجر می‌شود و کمک می‌کند که نتیجه بهتری بگیرند.

چه کسانی لازم است از اکانت‌های MCC گوگل ادز استفاده کنند؟

استفاده از اکانت MCC گوگل ادز مناسب کسانی است که به یک موتورخانه مرکزی برای مدیریت تبلیغات گوگل خود نیاز دارند. دقت کنید که اکانت MCC بیشتر جنبه مدیریتی سایر اکانت‌ها را دارد. در نتیجه با این استدلال احتمالا اولین کسانی که به اکانت MCC گوگل ادز نیاز دارند افراد زیر باشند:

 • شرکت‌های تبلیغاتی 
 • فریلنسرهای گوگل ادز
 • کسانی که به سطوح مختلف دسترسی در اکانت گوگل ادز نیاز دارند

آموزش مرحله به مرحله ساخت اکانت MCC گوگل ادز 

 1. برای ساختن اکانت MCC گوگل ادز به صفحه اکانت MCC گوگل ادز وارد شوید و روی گزینه To management accounts کلیک کنید.
ساخت اکانت ام سی سی گوگل ادز

2.  حالا اطلاعات ضروری مثل نام شرکت، کشور، ساعت، نوع پرداخت را پر کرده و سپس Submit کنید.

تایید بیزینس

3. تبریک! اکانت شما آماده اتصال به MCC است. روی گزینه Explore your accounts  کلیک کنید.

پیام تایید ساخته شدن اکانت MCC گوگل ادز

چگونه می‌توان اکانت‌های گوگل ادز را به MCC متصل کرد؟

اکانت MCC گوگل ادز هم برای اکانت‌هایی که از قبل ساخته شده ایجاد می‌شود و هم قابلیت این را دارد که اکانت‌های جدید را با آن مدیریت کرد.

لینک کردن اکانت قدیمی گوگل ادز به MCC

 1. برای اتصال MCC به حساب گوگل ادز که از قبل ایجاد شده، لازم است از بخش Accounts اکانت گوگل ادز خود وارد صفحه Sub-Account Setting شوید.
اتصال اکانت گوگل ادز به MCC
 1. حالا گزینه Link Existing Account را انتخاب کنید.
اتصال اکانت قدیمی گوگل ادز به MCC
 1. در این بخش شناسه مشتری (Customer ID) را وارد کنید.
وارد کردن کاستومر آیدی

اضافه کردن اکانت جدید گوگل ادز 

اضافه کردن اکانت جدید گوگل ادز به اکانت MCC نیز کار ساده‌ای است. برای این کار مراحل زیر را در منو دنبال کنید: 

Accounts « Sub Account Setting « Create New Account

اتصال اکانت جدید گوگل ادز به MCC

با دنبال کردن این مراحل می‌توانید اکانت MCC گوگل ادز را به راحتی مدیریت کنید. با استفاده از اکانت MCC گوگل ادز هم در زمان صرفه‌جویی می‌کنید و هم مراحل کار را ساده‌تر پیش خواهید برد.

اکانت MCC گوگل ادز چه کاربردهایی دارد؟

 • تایید یا VERIFY شرکتی 

این مزیت کار شرکت‌های تبلیغاتی برای فعال کردن اکانت مشتری‌های خود را راحت کرده است. با گزینه وریفای شرکتی هر اکانت جدید گوگل ادز با مدارکی که اکانت MCC مادر از قبل به گوگل ارائه کرده است؛ تایید می‌شود و می‌تواند فعالیت کمپین‌های خود را آغاز کند. این تایید به نوعی شبیه به اخذ مجوز فعالیت است.

 • تعریف گروهی NEGATIVE WORDS 

فلسفه ایجاد اکانت MCC گوگل ادز برای راحت کردن کار با اکانت‌های مختلف است. با اکانت MCC می‌توان کلمات کلیدی منفی را در سطح MCC تعریف و برای هر کمپین استفاده کرد. به عنوان مثال در استفاده از آپشن تعریف گروهی NEGATIVE WORDS می‌توان لیستی از شهرهای ایران به جز تهران ساخت و از آن برای همه کمپین‌هایی که فقط مشتریان ساکن تهران دارند، استفاده کرد.

 • شارژ اکانت‌ها

با اکانت MCC گوگل ادز برای شارژ اکانت‌ها کارهای مختلفی می‌توان انجام داد. مثلا با نوشتن یک کد اسکریپت و اجرای آن در سطح اکانت MCC می‌توان دستوری تعریف کرد که n دلار مانده به اتمام شارژ حساب، مشتری پیامک دریافت کند. موردی که هم اکنون برای مشتریان جی ادز فعال بوده و به آن ها در مورد اتمام شارژ اکانتشان اطلاع می‌دهد.

مزایای ساخت اکانت MCC گوگل ادز

ساخت اکانت MCC طیف گسترده‌ای از مزایا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ اما اگر بخواهیم به یک سری از کاربردی‌ترین این موارد اشاره کنیم، لیست زیر از مهم‌ترین گزینه‌های ما خواهند بود.

 • مدیریت زمان
 • افزایش نرخ بازگشت سرمایه (ROI)
 • اعمال تغییرات هماهنگ

مدیریت زمان 

اگر به مثال موتورخانه بازگردیم و تعمیر فصلی یک ساختمان را درنظر بگیریم؛ وجود سیستم گرمایش ساختمان در یک محل، کار تعمیر را خیلی سریع‌تر می‌کند تا اینکه در آن ساختمان طبقه به طبقه در فضاهای جدا تجهیزات را جابه‌جا کنیم.

بدیهی است که با داشتن اکانت MCC گوگل ادز نیز  در زمانی که برای مدیریت هر یک از اکانت‌ها می‌گذاریم صرفه‌جویی می‌شود. اکانت MCC گوگل ادز این امکان را ایجاد می‌کند که به سادگی بدون سوییچ کردن بین اکانت‌های مختلف، تغییرات هماهنگ ایجاد کرده یا اطلاعاتی را به روز کنید. بنابراین زمان کمتری با بهره وری بالاتر صرف می‌کنید.

افزایش نرخ بازگشت سرمایه

هر کسب و کاری برای رسیدن به درآمد فعالیت می‌کند. یکی از استراتژی‌های افزایش درآمد کسب و کارها، تمرکز روی نرخ بازگشت سرمایه اولیه‌ای است که هزینه کرده‌اند. اکانت MCC گوگل ادز برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه یکی از بهترین گزینه‌هایی است که با صرفه جویی در زمان و مدیریت ساده‌تر می‌توان به آن رسید.

یکجا بودن دیتا کمک می‌کند کار تحلیل و پایش داده‌ها و بررسی وضعیت اکانت‌ها ساده‌تر پیش برود. بنابراین هم برای بهینه سازی تبلیغات قدیمی هم برای گرفتن پروژه و تبلیغات جدید، فضا مطلوب خواهد بود.

اعمال تغییرات هماهنگ

در مثال موتورخانه اگر می‌خواستید شیر آب گرم پکیج‌ها را ببندید؛ با استفاده از شیر مرکزی این کار امکان پذیر است. در اکانت MCC گوگل ادز نیز می‌توانید برخی از تغییرات را به صورت هماهنگ برای اکانت‌های زیر مجموعه فعال کنید. مثلا یک سری کلمه را به عنوان کلمات منفی یا NEGATIVE KEYWORD تارگت کرده و آن را برای همه زیرمجموعه‌های خود فعال کنید.

نکته مهم: با اکانت MCC نمی‌توان کمپین ساخت؛ صرفا می‌توان دستوراتی در سطح MCC تعریف و برای کمپین‌های از قبل تعریف شده اجرا کرد.

مدیریت راحت‌تر اکانت‌های گوگل ادز با یک اکانت 

اکانت MCC گوگل ادز نوعی ابزار برای مدیریت یکجا همه اکانت‌های ادز است. استفاده از اکانت MCC کمک می‌کند دیتای همه مشتریان را یکجا ببینید. در این صورت با چشم عقاب‌بین می‌توانید به تحلیل و عیب‌یابی همه کمپین‌ها بپردازید. در نتیجه در زمان کوتاه‌تر و با صرف هزینه کمتر بهره‌وری بالاتری خواهید داشت.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.