پژوهش کلمات کلیدی منفی برای تبلیغات در گوگل ادوردز

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) به کمپین گوگل ادوردز بهترین روش برای بهبود مرتبط بودن تبلیغ به کوئری های جستجو شده توسط کاربران است. این موضوع می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی نرخ کلیک تبلیغ در گوگل داشته باشد. کلمات کلیدی منفی در اصل کلمات کلیدی هستند که به هنگام وارد شدن کوئری جستجوی مرتبط نباید تبلیغ شما را نمایش دهند.

اینگونه کلمات باید به اکانت گوگل ادوردز اضافه شود و بر روی کمپین های خاصی اعمال گردد. این کار می تواند از نمایش تبلیغ برای چنین کلمات کلیدی جلوگیری نماید. واضح است که پژوهش و کاوش کلمات کلیدی مناسب برای قرار دادن در کمپین های تبلیغاتی از اهمیت زیادی برخوردار است. اینکار شما را مطمئن می سازد که تبلیغ مورد نظر برای محصولات و خدماتی که فراهم می کنید نمایش داده می شود. اما پژوهش کلمات کلیدی منفی نیز به اندازه کلمات کلیدی مهم است.

در این مقاله روش هایی را برای کاوش و کشف کلمات کلیدی منفی و نحوه قرار دادن آن در اکانت گوگل ادوردز بیان خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی به کمپین:

شاید بتوان گفت رایج ترین روش برای اضافه کردن کلمات کلیدی منفی به کمپین ادوردز از طریق گزینه ای به نام Shared Library است. این گزینه به شما اجازه می دهد لیست سازمان یافته ای از کلمات کلیدی منفی را ایجاد کنید و لیست خاصی را به کمپین خاصی اعمال نمایید.

یافتن کلمات کلیدی منفی

گزارش کلمات جستجو شده:

گزارش کلمات جستجو شده (search terms) در داخل گوگل ادوردز بهترین مکان برای آغاز کاوش کلمات منفی برای کمپین است. این گزارش در برگیرنده برخی از کلمات کلیدی دقیق و عباراتی است که با جستجوی آن تبلیغ شما نمایش داده می شود. اطمینان حاصل کنید که این گزارشات را به صورت مرتب مورد بررسی قرار می دهید و عبارات نامرتبط را به لیست کلمات کلیدی منفی خود اضافه می نمایید. زمانی که بخش keywords را در کمپین خود مورد بررسی قرار می دهید می توانید گزارش کوئری های جستجو شده را در آن مشاهده کنید. کافیست به این بخش بروید و سپس ‘Search Terms’ و گزینه All را از منوی کشویی Details انتخاب نمایید.

یافتن کلمات کلیدی منفی

کیورد پلنر ادوردز:

با وارد کردن کلمه کلیدی اصلی خود که دوست دارید در کمپینتان بگنجانید، کیورد پلنر برخی از کلمات کلیدی را که به کسب و کارتان مرتبط نیستند ارائه می کند.

یافتن کلمات کلیدی منفی

جستجوهای پیشنهادی گوگل:

یافتن کلمات کلیدی منفی

سعی کنید به سایت گوگل بروید و کلمه کلیدی اصلی خود را در آن جستجو کنید. نگاهی به کوئری های پیشنهاد شده (Google Suggested Searches) بیندازید. این کوئری‌ها به صورت خودکار در نوار جستجوی گوگل نشان داده می شود. برخی از کلمات محبوب ممکن است به عنوان لینک در انتهای صفحه نتایج جستجو، زیر سرتیتر جستجوهای مرتبط قرار گرفته باشد.

یافتن کلمات کلیدی منفی

کوئری‌های جستجو شده منطبق در گوگل آنالیتیکس:

گزارش کوئری های منطبق در گوگل آنالیتیکس به شما اجازه می دهد عبارات جستجو شده را که کاربر در گوگل تایپ کرده و بر اساس آن تبلیغ پولی را مشاهده نموده است ببینید. این قابلیت برخی از کلمات کلیدی منفی برای کمپین ادوردز را نیز فراهم می کند.

یافتن کلمات کلیدی منفی

کوئری های جستجو شده در وبمستر تولز:

وبمستر تولز (webmaster tools) ابزار عالی دیگری برای کاوش کوئری هایی است که توسط کاربران جستجو شده است. این ابزار نیز می تواند ایده‌ای در مورد کلمات کلیدی منفی برای ادوردز فراهم آورد.

یافتن کلمات کلیدی منفی

تفکر خلاقانه:

اگر بدانید برخی از  جستجوهای نامرتبط باعث آغاز کمپین های تبلیغاتی و نمایش تبلیغ شده اند شگفت زده و متعجب خواهید شد. زمانی که صحبت از کلمه های کلیدی منفی به میان می اید، شما نمی توانید به کمک  روش های قدیمی با این موضوع مبارزه کنید. تنها به کمک تفکر خلاقانه می توانید چنین کلمات کلیدی منفی با ارزشی را بیابید و از آن به نفع خود استفاده نمایید. روش های متعدد دیگری برای پیدا کردن کلمات کلیدی منفی وجود دارد. به دنبال این روش ها بگردید و مناسب ترین مورد را برای کمپین خود بیابید.

منبع: hallaminternet

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
مشاوره تبلیغات

یک دیدگاه

  1. محسن جاوید 4 جولای 17

دیدگاه خود را بنویسید