اجازه ندهید هزینه تبلیغات گوگل بیش از بودجه روزانه شود!

هنگام ساخت کمپین جدید در Google Ads، بودجه روزانه کمپین را انتخاب می‌کنید و بعدها از بخش تنظیمات کمیپن می‌توانید این مقدار را تغییر دهید. بودجه ماهانه تبلیغات گوگل شما برابر با ضریب بودجه روزانه در میانگین روزهای هر ماه (30.4) است.

با توجه به شرایط تبلیغات گوگل، این امکان وجود دارد که در برخی روزها کمپین تبلیغاتی شما 200٪ بودجه بیشتری مصرف کند. البته در طول ماه میانگین مصرف بودجه روزانه شما (بودجه ماهانه/30.4) بیشتر از حد تعیین شده نخواهد بود. در صورتی که نمی‌خواهید مصرف بودجه روزانه شما بیشتر از مقدار تعیین شده باشد، بایستی کمپین‌هایتان را پس از رسیدن به حدنصاب بودجه روزانه متوقف کنید. برای این کار می‌توانید به بخش Scripts گوگل ادز مراجعه کنید و اسکریپتی برای توقف کمپین‌های گوگل ادز در هنگام رسیدن به حدنصاب روزانه ایجاد کنید.

با بخش اسکریپت‌های گوگل ادز گوگل آشنایی ندارید؟ راهنمای اسکریپت گوگل ادز را بخوانید.

اسکریپت محدود کردن مصرف بودجه روزانه

/**
*
* Stable Daily Budget Script
*
* If scheduled hourly, this script will pause campaigns if they have
* spent more than their daily budget and reactivate them the next day.
*
* Version: 1.0
* Google AdWords Script maintained by Frederic Harnois
*
**/
function main() {
// Selects campaigns with a chosen label
// Insures only those campaigns are activated or paused
var campaignSelector = AdWordsApp
.campaigns()
// Define your own label here
// IMPORTANT NOTE: LABEL IS CASE SENSITIVE
// .withCondition("LabelNames CONTAINS_ANY ['Active']")
// Goes through the selected campaigns
var campaignIterator = campaignSelector.get();
while (campaignIterator.hasNext()) {
var campaign = campaignIterator.next();
// Gets the campaign's budget
var budget = campaign.getBudget();
// Gets the campaign's spend over the current day
var stats = campaign.getStatsFor("TODAY");
var cost = stats.getCost()
Logger.log("Campaign name: " + campaign.getName());
Logger.log("Daily budget: " + budget.getAmount());
Logger.log("Today's spend: " + cost);
// Pauses the campaign if the spend exceeds the budget
if (cost > budget.getAmount()){
campaign.pause();
Logger.log("Today's campaign spend EXCEEDS the daily maximum!");
Logger.log("Campaign paused");
Logger.log("================");
}
// Activates or leaves the campaign on if the spend spend does not exceed the budget
else if (cost < budget.getAmount()){
campaign.enable();
Logger.log("Today's campaign spend DOES NOT exceed the daily maximum.");
Logger.log("Campaign remains enabled");
Logger.log("================");
}
}
}

اسکریپتی برای همه کمپین‌های اکانت گوگل ادز شما

این اسکریپت همه کمپین‌های اکانت شما را بررسی می‌کند و در صورتی که کمپینی بیشتر از بودجه روزانه مصرف کند، آن را متوقف می‌کند. در صورتی که می‌خواهید تنها بر روی کمپین‌های خاصی در اکانت‌تان اعمال شود می‌توانید، به اکانت‌های مورد نظرتان Label جدیدی اضافه کنید و در اسکریپت بالا خط 22 ام را از وضعیت کامنت خارج کنید (حذف // ابتدای خط) و لیبلی که ایجاد کرده اید را به جای Active وارد کنید.

نگران فعال شدن کمپین‌های متوقف شده نباشید، ولی مراقب باشید!

این اسکریپت با بررسی هزینه مصرفی (Cost) هر کمپین در طول روز کار می‌کند. در صورتی که هزینه مصرف شده کمپین برای امروز برابر یا بیشتر از بودجه روزانه تعیین شده باشد، کمپین متوقف می‌شود و در غیر این صورت کمپین فعال می‌شود! پس مراقب باشید که در صورتی که از Label استفاده نکرده باشید، همه کمپین‌هایی که متوقف کرده‌اید، فعال خواهند شد. همچنین در ابتدای روز بعدی کمپین‌های متوقف شده با توجه به اینکه هزینه مصرفی صفر است، کمپین فعال شود.

محدودیت اسکریپت محدود کردن بودجه روزانه کمپین‌ها

پس از افزودن این اسکریپت به اکانت خود زمان اجرای آن را برای هر یک ساعت (Frequency را بر روی Hourly) قرار دهید. با توجه به اینکه اسکریپت هر یک ساعت یک بار اجرا می‌شود و امکان انتخاب بازه زمانی کوتاه تری وجود ندارد، این امکان وجود دارد که کمپین‌هایتان کمی بیشتر از بودجه روزانه تعیین شده مصرف کنند، مثلا اگر بودجه روزانه اکانت خود را 100 دلار قرار داده باشید و موقع اجرای اسکریپت، مصرف روزانه آن 99.5 دلار باشد، کمپین متوقف نمی‌شود و احتمالا ساعت بعد که کمپین بررسی می‌شود، مصرف کمپین 105 دلار شده باشد و در نتیجه کمپین متوقف می‌شود. با این حال به نظر می‌‌رسد این بهتر از مصرف 200 دلاری کمپین‌تان در یک روز است!

در صورتی که مصرف نکردن حتی چند دلار بیشتر از بودجه روزانه برایتان مهم است، می‌توانید بودجه روزانه‌تان را چند دلار کم کنید! یا اینکه در خط 30 ام کد متغیر budget را مثلا منهای 5 کنید. در این صورت اگر بودجه روزانه را 100 دلار تعیین کرده باشید، در صورتی که بودجه مصرفی روزانه کمپین‌تان به 95 دلار برسد، کمپین‌تان متوقف می‌شود.

ریش و قیچی را به گوگل ادز بسپارید!

همانطور که گفتیم هزینه تبلیغات گوگل شما در طول ماه بیش از بودجه ماهانه شما نخواهد بود. اگر محدودیتی برای ارایه خدمات یا محصولات خود ندارید (مثلا اگر یک فروشگاه فایل دارید) پیشنهاد می‌کنیم نگران افزایش مصرف بودجه روزانه نباشید! به جای آن برای بهینه سازی کمپین‌های خود وقت بیشتری اختصاص دهید تا بودجه تبلیغاتی شما به صورت هدفمندتری مصرف شود؛ در این صورت افزایش میزان بودجه مصرفی روزانه شما برابر با افزایش فروش شما خواهد بود.

ما در جی ادز اکانت‌های شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های بزرگی را مدیریت می‌کنیم و خوشحالیم که توانسته‌ایم سهمی در رشد آنها داشته باشیم. در صورتی که شما هم نیاز به مدیریت حرفه‌ای کمپین‌های گوگل ادز خود دارید، می‌توانید از کارشناسان جی ادز به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
مشاوره تبلیغات

دیدگاه خود را بنویسید