چگونه به اکانت گوگل ادوردز خود اسکریپت اضافه کنیم؟

اسکریپت های Google Ads وظایف تکراری و پراستفاده یا کارهایی که بایستی به طور متداول و زمانبندی شده انجام شوند را خودکار می‌کند. اسکریپت‌های آماده بسیاری برای تسهیل در مدیریت و بهینه سازی اکانت وجود دارد که با جستجویی ساده می‌توانید آنها را پیدا کنید. همچنین با کمی دانش برنامه نویسی و استفاده از نمونه اسکریپت‌های گوگل ادوردز می‌توانید اسکریپت‌هایی متناسب با نیازهای خود بنویسید.

راهنمای افزودن اسکریپت در اکانت ادوردز

برای افزودن اسکریپت روی GO TO در بالای صفحه کلیک کنید و عبارت Script را جستجو کنید و به بخش اسکریپت‌ها بروید.

اسکریپت ادوردز

در صفحه اسکریپت‌ها برای افزودن اسکریپت جدید روی علامت + کلیک کنید.

افزودن اسکریپت ادوردز

در صفحه باز شده در بخش Script name می‌توانید نام اسکریپت را بنویسید و در بخش متنی پایین اسکریپت را وارد کنید.

افزودن اسکریپت جدید

حال در نوار زرد رنگ که در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید، بر روی AUTHORIZE کلیک کنید تا دسترسی لازم برای اجرای اسکریپت تحت نام کاربری گوگل خود را صادر کنید. با این‌کار شما تایید می‌کنید که تغییراتی که اسکریپت اعمال می‌کند از جانب شما هست. (تغییرات اعمال شده توسط اسکریپت در بخش Change History با نام شما ثبت خواهد شد.)

اسکریپت پاز کردن کمپین

همچنین این مورد را در نظر بگیرید که اسکریپت‌های شما برای اجرا بایستی داخل تابع main قرار بگیرد. برای مثال اسکریپت فوق کمپین با نام تبلیغات گوگل را متوقف می‌کند.

می‌توان بازه ای برای اجرای هر اسکریپت تعیین کرد. برای تعیین زمان اجرا به صورت یک بار یا متناوب (هر ساعت، روزانه، هفتگی و ماهانه) می‌توانید از تنظیمات اسکریپت در ستون Frequency استفاده کنید. (تصویر زیر را ببینید)

زمان اجرای اسکریپت

در این مثال ما مشخص کرده ایم که هر هفته ساعت 6 بعد از ظهر روزهای چهارشنبه کمپین تبلیغات گوگل به صورت خودکار متوقف شود.

امیدوارم این مقاله از وبلاگ جی ادز برایتان مفید بوده باشد. اگر دیدگاهی در رابطه با بخش اسکریپت گوگل ادوردز دارید، از بخش نظرات در پایین همین صفحه ارسال کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
مشاوره تبلیغات

2 دیدگاه

  1. علیرضا چوپانیان 13 جولای 2020
    • حسین قبیله 18 جولای 2020

دیدگاه خود را بنویسید