آموزش ایجاد گزارش گوگل ادز

#30 دوره آموزش گوگل ادوردز – ایجاد و استخراج گزارش‌ها

متن زیرنویس ویدئو – آموزش ایجاد گزارش گوگل ادز

حالا که چندین راه را امتحان کردیم، برای مرور کردن داده ها در ادووردز احتمالا متعجب خواهید شد که چگونه میتوان ازین داده ها خروجی گرفت و در برنامه هایی مانند اکسل از آن استفاده کرد. در ادامه به شما چگونگی ایجاد گزارش گوگل ادز را توضیح خواهیم داد.

ابتدا باید از شخصی سازی جدول آماری حساب کاربری ادووردز با استفاده از ستون ها، بخش ها و فیلترها شروع کنید و این همان جدول است. پایین چارت در تصویر به محض اینکه جدول همان شکلی شد که میخواستید می‌توانید آن را بصورت یک ریپورت در فرمت‌های گوناگون دانلود و ذخیره کنید.

همچنین قادر خواهید بود که یک گزارش گوگل ادز را برای اجرا در فواصل مشخصی راه اندازی و حتی برای ارسال ایمیل به خودتان و کسانی که به حساب کاربری شما دسترسی دارند، برنامه ریزی کنید.

بنابراین با مشاهده قسمت کمپین می‌توان گفت که این جدول را همان‌طوری که می‌خواستم راه اندازی کردم. کاری که اینجا باید انجام بدهم کلیک کردن بر وی آیکون دانلود درست در پایین قسمت اد اکستنشن است. از طریق منوی کشویی فرمت میتوانم نوع فایلی که دوست دارم را انتخاب کنم. می‌توانم نوع pdf, xml و یا در این مورد بصورت Excel.csv قرار بدهم.

همچنین قادر خواهید بود که آن را به همان حالتی که بود قرار داده و یا در صورت نیاز حذف‌شان کنید و حالا قسمت هیجان انگیز ماجرا درست در پایین بخش قسمت‌ها، فرصت ایمیل کردن و راه اندازی یک گزارش را دارید.

درصورت داشتن تنظیمات مختلف میتوانید، ایمیلی که از قبل برای حساب کاربری شما، تمام کسانی که از حساب کاربری استفاده میکنند و یا یک شخص بخصوص بوده را انتخاب کنید. من گزینه ی فقط خودم را انتخاب میکنم. حالا میتوانید حالت تکرار را انتخاب کید یک بار، روزانه، اولین روز ماه و یا هفتگی.

پیشنهاد ما به شما درباره گزارش گوگل ادز

حالا می‌توانید روزی که میخواهید گزارش دریافت شود را انتخاب کنید. پیشنهاد میکنم گزارش هایتان را بطور میانگین یک روز در هفته دریافت کنید.

همچنین می‌توانید وارد منوی کشویی تنظیمات پیشرفته شده و ستون های شناسه و عملیات را درصورت علاقه به خروجی خود اضافه کنید. می‌توانید با کلیک کردن بر روی لینک پایین اطلاعات بیشتری درخصوص بارگزاری‌های حجیم دریافت کنید. سپس باید گزارش خود را ذخیره کنید و بعد با انتخاب گزینه‌ی ذخیره سازی گزارش خود را ذخیره کنید.

بیاد داشته باشید که میتوانید این کار را در هر جدولی از ادووردز انجام دهید بهتر است که گزارش برنامه ریزی خودکار را بصورت هفتگی برنامه ریزی کنید تا بتوانید آنها را بر اساس عملکرد خوب یا ضعیف‌شان سازمان بندی کنید.

در دوره آموزش تصویری گوگل ادوردز که زیرنویس فارسی آن توسط جی ادز تهیه شده است. در این دوره شما ابتدا با کارکرد و مزایای گوگل ادوردز آشنا می‌شوید، سپس ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز و یافتن عبارات کلیدی مناسب برای کسب و کارتان را یاد می‌گیرید.

پس از یادگیری ایجاد کمپین در گوگل ادوردز نوبت آن می‌رسد که با گزارش‌گیری در ادوردز و رصد فعالیت ادوردز با کمک گوگل آنالیتیکس را نیز یاد بگیرید تا بتوانید در ادامه پس از بررسی کارایی آگهی هایتان، آنها را بهینه کنید. آموزش بهبود نرخ کلیک (CTR) و نرخ تبدیل (CR) از جمله مواردی است که به شما کمک می‌کند بازگشت سرمایه (ROI) را بهبود بخشید.

امیدوارم که از خواندن آموزش ایجاد گزارش گوگل ادز لذت برده باشید. خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات شما عزیزان در این زمینه را بدانیم.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.