هزینه تبلیغات در گوگل

قیمت کلمات در گوگل ادز چگونه محاسبه می شوند؟

قیمت کلمات در گوگل ادز چقدر است؟ این سوال یکی از منطقی ترین سوالاتی است که به هنگام کار با گوگل ادوردز به ذهن افراد خطور می کند.

بسیاری از افرادی که به تازگی با جستجوی پولی آشنا شده اند با این سوالات مواجه خواهند شد. اما این افراد تازه کار بیشتر از سایرین به تبلیغات کلیکی (PPC) علاقه نشان می دهند و می خواهند بدانند، آیا می توانند از پس هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز بر بیایند یا خیر.

متاسفانه باید بدانید که پاسخ یکسانی برای این سوال وجود ندارد. این امر به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. هزینه های گوگل ادوردز به متغیرهای متعددی وابسته است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که متغیرهای مختلف چه تاثیری بر روی هزینه های تبلیغات شما خواهد داشت. در ادامه با موارد زیر بیشتر آشنا خواهید شد:

 • گوگل ادوردز بر پایه سیستم مزایده استوار است که در آن کسب و کارهایی با کمپین های تبلیغاتی باکیفیت می توانند با هزینه اندک رتبه بهتری کسب کنند.
 • شما می توانید با تاکتیک هایی همچون زمانبندی تبلیغات، هدف گیری جغرافیایی و هدف گیری بر اساس دستگاه هزینه های صرف شده در گوگل ادوردز را مدیریت کنید.
 • میانگین هزینه به ازای هر کلیک در گوگل ادوردز بین 1 الی 2 دلار در شبکه جستجوست. میانگین CPC در شبکه نمایش معمولا زیر 1 دلار است.
 • گران قیمت ترین کلمات کلیدی در ادوردز و بینگ به ازای هر کلیک 50 دلار یا بیشتر هزینه خواهد داشت. اینها  کلمات کلیدی بسیار رقابتی هستند که در طولانی مدت سوددهی بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال بیمه یا شرکت های حقوقی.
 • خرده فروشان و فروشگاه های اینترنتی بزرگ ممکن است بیش از 50 میلیون دلار را سالانه برای تبلیغات خود در ادوردز صرف کنند.
 • کسب و کارهای کوچک به طور متوسط ماهانه 9000 تا 10000 دلار برای کمپین های جستجوی پولی خود در گوگل ادوردز هزینه صرف می کنند. این مقدار سالانه 10000 تا 120000 دلار خواهد بود.

خوب حالا اجازه دهید  این موضوع را به صورت دقیق تر بررسی کنیم و ببینیم هزینه تبلیغات در گوگل چقدر خواهد بود.

گوگل ادوز چگونه کار می کند؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد هزینه تبلیغات در گوگل صحبت کنیم. باید نحوه کار گوگل ادوردز را به خوبی بدانیم و با آن آشنایی داشته باشیم. یکی از تصورات غلطی که در مورد ادوردز وجود دارد این است که هر چقدر پول بیشتری صرف کنید، می توانید بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

با اینکه وجود بودجه بیشتر دست شما را باز می گذارد. اما گوگل ادوردز موارد متعددی در خود دارد که درک آن برای تبلیغ کنندگان  تازه کار کمی دشوار خواهد بود. سیستم گوگل ادوردز همانند یک سیستم مزایده ای عمل می کند. اجازه دهید نحوه کار این فرایند را با هم مرور کنیم.

هزینه تبلیغات در گوگل

مزایده تبلیغات:

مزایده زمانی آغاز می شود که کاربر کوئری جستجو را وارد می کند. سپس گوگل تصمیم می گیرد که آیا کوئری وارد شده در برگیرنده کلیدواژه هایی که تبلیغ کننده در حال مزایده بر روی آن است می باشد یا خیر.

اگر تبلیغ کننده بر روی کلیدواژه هایی که کاربر در کوئری جستجو وارد کرده است سرمایه گذاری کرده باشد، مزایده تبلیغ آغاز می شود.

هدف از مزایده تعیین رتبه تبلیغ یا جایی است که  تبلیغ در آن به نمایش گذاشته می شود. گوگل بر اساس دو فاکتور اصلی در فرمول رتبه تبلیغ می تواند جایگاه آن را مشخص سازد. این دو فاکتور عبارتند از بالاترین پیشنهاد و امتیاز کیفیت.

نکته: توجه داشته باشید که ما قصد نداریم فرمول امتیاز کیفیت (Quality Score) را در این مقاله به طور کامل توضیح دهیم. اما اگر می خواهید موارد بیشتری درباره امتیاز کیفیت تبلیغ و نحوه تعیین آن یاد بگیرید منابع زیر را مدنظر داشته باشید:

خوب اجازه دهید به بحث اصلی خود یعنی (قیمت کلمات در گوگل) برگردیم. بعد از اینکه نمره کیفیت و رتبه تبلیغ شما محاسبه شد، گوگل از این داده ها برای تعیین هزینه هایی که باید صرف کنید استفاده می کند. این فرمول شبیه فرمول زیر است:

قیمت کلمات در گوگل

متوجه شدید که تبلیغ کننده چگونه می تواند با نمره کیفیت بهتر موقعیت بالاتری کسب کند و هزینه کمتری به ازای تبلیغ بپردازد؟

توضیح بالا نحوه کارکرد گوگل ادوردز را به اختصار نشان می دهد.  متغیرهای دیگری نیز در این میان نقش دارد که به دلیل ذیق وقت بیان نشد. خوب حالا که اصول کار گوگل ادوردز را متوجه شدید می توانیم به سراغ موارد دیگر برویم.

بودجه تبلیغات گوگل من چگونه صرف می شود؟

معمولا افرادی که به تازگی با گوگل ادوردز آشنا شده اند پس از راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود متوجه می شوند که بودجه تبلیغاتی شان سریع تر از آن چیزی که فکرش را می کردند تمام شده است. بنابراین بهتر است با قیمت کلمات در گوگل آشنایی کافی داشته باشید.

قابل درک است که چنین موضوعی می تواند برای بیشتر افراد شوک برانگیز باشد. تبلیغ کنندگان ممکن است بر این باور باشند که بودجه آن ها برای تبلیغ یک ماه یا حتی بیشتر دوام داشته باشد.  اما بعد از مدتی متوجه می شوند که بودجه اندک خود را در عرض چند روز از دست داده اند.

این موضوع می تواند باعث ایجاد یک تصور غلط در مورد جستجوی پولی شود و آن هم این است که چنین جستجویی بسیار گران قیمت است.  با اینحال همیشه چنین موضوعی وجود ندارد.

اصول بودجه بندی هزینه تبلیغ در گوگل:

بودجه اختصاص یافته به تبلیغات پولی همانند بودجه ای است که برای سایر کارهای خود صرف می کنید. باید در ابتدا  اصول آن را بشناسید و در نهایت بدانید هزینه شما برای چه چیزی صرف می شود.

در چنین شرایطی باید بخش عمده ای از  هزینه خود را در تبلیغات گوگل صرف کنید و بخش اندکی از آن را برای تغییرات و مواردی که ممکن است درست پیش نرود ذخیره نمایید. یک روش برای بودجه بندی اکانت تبلیغات پولی تقسیم بودجه بندی برای هر کمپین است.

هر کمپین تب تنطیمات منحصر به فرد خود را در گوگل ادوردز دارد. این موضوع به شما اجازه می دهد پارامترهای خاص هر کمپین را به صورت جداگانه و مستقل از سایر کمپین ها در اکانت مدیریت و کنترل کنید. هر کمپین باید بودجه روزانه خود را داشته باشد.

اگر به طور همزمان کمپین های متعددی را اجرا می کنید باید در مورد اولویت کمپین ها فکر کنید. به عنوان مثال، یک کمپین تبلیغاتی برای محصول پرفروش باید مهم تر از سایر کمپین ها باشد. در چنین شرایطی باید بودجه روزانه بیشتری برای کمپین محصول پرفروش خود اختصاص دهید.

اگر می خواهید بودجه تبلیغات گوگل خود را به صورت ماهانه اجرا کنید تنها کاری که باید انجام دهید محاسبه بودجه روزانه برای هر کمپین  و سپس اختصاص دادن هزینه به ازای اولویت هر کمپین است.

بودجه روزانه تبلیغات در گوگل چگونه مصرف می شود؟

فرض کنید که شما تبلیغی با CPC حدود 0.25 دلار  دارید و دوست دارید بابت این تبلیغ 300 کلیک به صورت روزانه دریافت نمایید. با استفاده از این اعداد می توانید بودجه روزانه خود را تخمین بزنید.

0.25 x 300 = $75

در این مثال، 25 سنت بالاترین مقداری است که شما بابت هر کلیک پرداخت می کنید. با اینحال، مقدار واقعی ممکن است به ازای متغیرهای مختلف متغیر باشد. فقط به خاطر داشته باشید که اگر حداکثر CPC خود را بر روی 25 سنت تنظیم کرده باشید؛ هرگز هزینه بیشتری از این مقدار را برای یک کلیک پرداخت نخواهید کرد.

این موضوع به نظر بسیار ساده می رسد. درست است؟ خوب فاکتورهای متعددی  وجود دارد که بر روی بودجه PPC تاثیر می گذارد.  اولین عامل مهم زمانبندی است.

زمانبندی یا Dayparting:

زمان‌بندی که با عنوان زمانبندی تبلیغات نیز شناخته شده است، مشخص کردن زمانی است که می خواهید تبلیغ شما برای مشتریان احتمالی نمایش داده شود. اگرچه تبلیغ شما هنوز باید از فرایند مزایده رد شود اما شما می توانید به گوگل بگویید که چه زمانی تبلیغ‌تان را نمایش دهد.

این موضوع برای کسب و کارهای محلی مفید است که می خواهند مشتریان را از طریق تبلیغات موجود به موقعیت فیزیکی خود جذب کنند. اگر کسب و کار شما ساعت 7 بعد از ظهر کار خود را تعطیل می کند ممکن است نخواهید تبلیغ شما خارج از ساعت کاریتان نمایش داده شود. همچنین شما می توانید تبلیغ خود را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز نمایش داده شود.

هدفگیری جغرافیایی در تعیین قیمت کلمات در گوگل

هدف گیری جغرافیایی:

درست همانند زمانی که بخش عمده ای از بودجه خود را صرف زمان های خاصی از روز می کنید، می توانید هزینه بیشتری بر روی نواحی جغرافیایی خاص داشته باشد. به این تکنیک هدف گیری جغرافیایی گفته می شود. هدف گیری جغرافیایی به شما اجازه می دهد نمایش تبلیغ را در نواحی خاصی اولویت بندی کنید.

این نواحی ممکن است به بزرگی یک ایالت یا استان باشد یا تنها چند کیلومتر از فروشگاه شما فاصله داشته باشد.  هدف گیری جغرافیایی می تواند یک روش عالی برای سرمایه گذاری در ترافیک موبایلی و سایر دستگاه های قابل حمل باشد. شما می توانید بودجه خود را برای جستجوهایی اختصاص دهید که در یک شهر یا ناحیه خاص انجام می شود.

هدف گیری بر اساس دستگاه:

زمانی بیشتر جستجوهای افراد از طریق رایانه های دسکتاپی بود. امروزه مشتریان جستجوهای خود را از طریق دستگاه های متعدد انجام می دهند و این موضوع بدین معنی است که باید توجه ویژه ای به دستگاه های متعددی که مشتریان بالقوه از آن استفاده می کنند داشته باشید. اینجا دقیقا همان جایی است که هدف گیری بر اساس دستگاه وارد میدان می شود.

فرض کنید می خواهید در نتایج دستگاه های دسکتاپی و موبایلی تبلیغ خود را به نمایش بگذارید اما ترافیک موبایل برایتان ارزشمندتر است. در چنین شرایطی می توانید بخشی از بودجه خود را به دسکتاپ و بخش عمده بودجه را به دستگاه های موبایلی اختصاص بدهید.

همچنین ممکن است بخواهید بودجه و هزینه بیشتری برای ترافیک حاصل از انواع خاصی از دستگاه های موبایلی اختصاص دهید. تعیین بودجه روزانه و داشتن درک درست از نحوه خرج شدن آن به صورت روزانه یکی از جوانب مهم برای PPC است اما باید در مورد گزینه های هدف گیری پیشرفته که می تواند بر روی هزینه تبلیغ شما اثر بگذارد نیز هوشیار باشید.

تعرفه تبلیغات در گوگل ادوردز: یک کلیک معمولی در گوگل ادوردز چقدر هزینه دارد؟

بعد از اینکه فهمیدید تبلیغات کلیکی (PPC) چیست و تبلیغات پولی چگونه کار می کند، می توانید به سراغ سوال بعدی بروید. یک کلیک معمولی در گوگل ادوردز چقدر هزینه خواهد داشت؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان کردیم، پاسخ به این سوال آنقدرها که شما فکر می کنید ساده نیست. شاید در نگاه اول تبلیغات پولی گوگل همانند تبلیغات چاپی باشد و انتظار داشته باشید با پرداخت هزینه ی بیشتر، بهترین جایگاه را در نتایج به دست آورید.

در بازاریابی دیجیتال تمایز بین تبلیغات بر اساس فرمت آن ها نیست بلکه نیت و تمایل تجاری تبلیغ و رقابت آن کلیدواژه مدنظر تعیین کننده است. برخی از کلمات کلیدی بسیار گران قیمت تر از سایرین هستند. این موضوع به اندازه بازار و رقابت بر روی آن بستگی دارد.

باید قبل از آغاز کمپین این موضوع را به درستی درک کنید. در آمریکا اگر بخواهیم همه کسب و کارها و کلمات کلیدی مختلف آن ها را بررسی کنیم میانگین CPC در ادوردز بین 1  و 2 دلار خواهد بود. این هزینه برای شبکه جستجوست. در شبکه نمایش، کلیک ها ارزان تر خواهند بود و میانگین هزینه پرداخت شده زیر 1 دلار است.

با اینحال در بازارهایی که به شدت رقابتی هستند، قیمت کلمات در گوگل گران‌تر خواهند بود. اجازه دهید نگاهی به گران قیمت ترین  کلیدواژه ها در بینگ و ادروزد بیندازیم .

گران قیمت ترین کلمات کلیدی در گوگل ادوردز:

از آنجایی که گوگل صاحب بزرگترین پلتفرم تبلیغات پولی است ابتدا بر روی ادوردز تمرکز می کنیم. در ادامه گران قیمت ترین کلمات کلیدی در گوگل ادوردز را لیست خواهیم کرد. باید توجه داشته باشید که این ها طبقه بندی مرتبط با کلمات کلیدی هستند نه خود کلمات. CPC کلمات کلیدی در هر طبقه بندی ممکن است بالاتر از میانگین بیان شده باشد:

 1. ترک اعتیاد: 33.59 دلار
 2. کلاس آموزشی: 35.04 دلار
 3. گاز و برق: 54.62 دلار
 4. انتقال: 29.86 دلار
 5. بازیابی: 42.03 دلار
 6. نرم افزار: 35.29 دلار
 7. معامله: 33.19 دلار
 8. کنفرانس تلفنی: 42.05 دلار
 9. هاستینگ: 31.91 دلار
 10. ادعای ثبت نام تجاری: 45.51 دلار
 11. مدرک: 40.61 دلار
 12. اهدا: 42.02 دلار
 13. وکیل: 42.51 دلار
 14. اعتبار: 36.06
 15. وکیل مدافع: 47.07 دلار
 16. وام مسکن: 47.1 دلار
 17. وام: 44.28 دلار
 18. بیمه: 54.91 دلار
 19. درمان: 37.18 دلار
 20. خون بند ناف: 27.80 دلار
گرانترین کلمات در تبلیغات بینگ

گران ترین کلمات کلیدی در تبلیغات بینگ:

لیست بالا گران قیمت ترین کلمات کلیدی تبلیغات ادوردز را نشان می داد. از آنجایی که بینگ یک بازار در حال رشد است ما مطالعه مشابهی را بر روی گران قیمت ترین کلمات کلیدی در بینگ انجام دادیم. در ادامه گران قیمت ترین کلمات کلیدی در تبلیغات بینگ را بیان خواهیم کرد:

 1. وکلا: 109.21 دلار
 2. دادستان: 101.77 دلار
 3. شهرک ساخت یافته: 78.39 دلار
 4. رانندگی در حالت غیر هوشیار: 69.56 دلار
 5. مزوتلیوما: 68.95 دلار
 6. درمان: 67.46 دلار
 7. حقوق یا مقرری سالیانه:  67.31 دلار
 8. ام‌بی‌ای (MBA): 62.78 دلار
 9. تلفن: 53.94 دلار
 10. بیمه: 53.14 دلار
 11. دیپلم: 52.73 دلار
 12. ترک اعتیاد: 49.67 دلار
 13. ابری: 49.52 دلار
 14. حسابداری: 44.82 دلار
 15. دفع حشرات: 44.66 دلار
 16. موبایل: 43.04 دلار
 17. کسب و کار: 40.75 دلار
 18. تعمیر: 39.80 دلار
 19. لوله کشی: 36.97 دلار
 20. طب پا: 29.89 دلار

البته باید به خاطر داشته باشید مواردی که در این لیست بیان کردیم تنها چند مورد از هزاران کلمات کلیدی است که کسب و کارهای مختلف می توانند بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

اگر صنعت شما هزینه به ازای کلیک بالایی دارد، این موضوع الزاما به این معنی نیست که مجبور هستید این مقدار هزینه را برای هر کلیک در تبلیغ خود پرداخت کنید. علاوه بر این، باید بازگشت سرمایه گذاری را نیز مدنظر داشته باشید. این صنایع می تواند بر روی CPC بالا تاثیر بگذارد.

کلمات دم دراز در جستجوی گوگل

کلمات کلیدی Long Tail:

واقعیت این است که کلمات کلیدی که در بالا به آن اشاره کردیم تنها بخش کوچکی از حجم جستجوهای کلی را تشکیل می دهد. کلمات کلیدی Long Tail بخش اعظمی از جستجوهای وب را تشکیل می دهد. اجازه دهید لیست بالا را دوباره مورد بررسی قرار دهیم. طبقه بندی دافع حشرات را ببینید.

برخی از کاربران ممکن است جستجویی را برای عبارت دفع حشرات انجام دهند اما در این میان افرادی هستند که رویکرد متفاوتی اتخاذ می کنند که فرصت را برای تبلیغ کنندگان باهوش ایجاد می کند. اگر کاربری به دنبال کوئری دم دراز در موتور جستجو بگردد چه اتفاقی رخ می دهد؟

این فرصتی است که در اختیار تبلیغ کنندگان قرار دارد. کلمات کلیدی دم دراز نه تنها طیف وسیعی از جستجوها را به خود اختصاص می دهند، بلکه ارزان تر از کلمات کلیدی واحد هستند.

قیمت کلمات در گوگل برای یک کسب و کار معمولی چقدر است؟

معمولا بعد از اینکه متوسط قیمت کلمات در گوگل مشخص می شود، سوال بعدی که به ذهن افراد خطور می کند این است که یک کسب و کار معمولی چقدر باید برای این تبلیغات هزینه کند.

متاسفانه این سوال نیز پاسخ آسانی ندارد. با اینحال این موضوع بدین معنی نیست که نمی توان در مورد آن صحبت کرد. اول از هر کاری باید داده های مرتبط با هزینه های صرف شده توسط صنعت خود را بررسی کنید. اگر به میانگین CPC ها در بخش بالا نگاه کنید متوجه خواهید شد که کلمات بسیار رقابتی در بخش بیمه؛ خدمات مالی و صنایع حقوقی قرار دارد.

اگر نگاهی به هزینه های کلی صرف شده توسط این صنایع و سایر صنایع بیندازید، متوجه خواهید شد که همپوشانی بین میانگین CPC یک طبقه بندی کلیدواژه و هزینه کلی صرف شده در آن صنعت وجود دارد:

همانطور که مشاهده می کنید، شرکت ها در بخش حقوقی و بیمه هزینه زیادی را صرف می کنند. شرکت های خصوصی در  این صنایع اغلب 40 تا 50 میلیون دلار در سال بر روی گوگل ادوردز صرف می کنند. البته این داده ها بسیار جذاب است اما برای تبلیغ کنندگانی که با ادوردز آشنایی زیادی ندارد نمی تواند چندان مفید باشد.

کسب و کارهای کوچک چقدر در ادوردز هزینه می کنند؟

همانطور که انتظار می رود، مقدار هزینه صرف شده برای هر کسب و کاری متغیر است. برخی از این کسب و کارها تنها  1000 دلار در ماه صرف این تبلیغات می کنند. این در حالیست که برخی از شرکت ها بیش از 30000 دلار در ماه هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز می کنند. میانگین هزینه های پرداخت شده توسط مشتریان حدود 9813 لار در ماه است.

هزینه های دیگری که در PPC وجود دارد چیست؟

بودجه تبلیغ شما همیشه مرتبط با کمپین هایی خواهد بود که اجرا می کنید. با اینکه بودجه تبلیغ بسیار مهم است این موضوع تنها چیزی نیست که تلاش های شما را در تبلیغات گوگل تحت تاثیر قرار می دهد. هزینه های احتمالی دیگری نیز وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد. همه این موارد به اهداف شرکت و بودجه ای که در دست دارید بستگی خواهد داشت.

هزینه های آژانس تبلیغاتی:

برخی از کسب و کارهای کوچک ترجیح می دهند تبلیغات خود را به دست آژانس های تبلیغاتی بسپارند. این رویکرد مزایای زیادی برای شرکت ها خواهد داشت. به عنوان مثال می تواند در زمان و تلاش افراد صرفه جویی کند. این آژانس ها سال ها تجربه دارند و می توانند کمپین های شما را به درستی اجرا نمایند.

با اینحال استفاده از این رویکرد چندان هم ساده نیست. حتی شرکت های کوچک نیز درصدی از هزینه های شما را خواهند گرفت. برخی از شرکت ها بازگشت سرمایه گذاری را تضمین می کنند و برخی از چنین ضمانت هایی پشتیبانی نمی کنند.

نرم افزارهای مدیریت PPC:

همانطور که می دانید گوگل ادوردز یک پلتفرم تبلیغاتی عالی است. این پلتفرم به تبلیغ کنندگان کمک می کند کنترل خوبی بر روی متغیرهای مختلف در اکانت خود داشته باشند.

یکی از بزرگترین شکایت هایی که مشتریان از این پلتفرم دارند این است که کار با ادوردز بسیار خسته کننده و دشوار است. این موضوع  در مورد تبلیغ کنندگان جدید بیشتر صدق می کند. به همین خاطر بیشتر کسب وکارها سعی می کنند از نرم افزارهای مدیریت PPC استفاده کنند.

برخی از کسب وکارها اکانت خود را دستی مدیریت می کنند اما زمان بسیار ارزشمند است. اگر از لحاظ زمانی در مشکل هستید و نمی توانید اکانت خود را به درستی مدیریت کنید نرم افزارهای مدیریت PPC روش عالی برای ذخیره کردن زمان، کاهش اشتباهات هزینه بر و اجرای درست کمپین هاست.

اگر می خواهید از این نرم افزارها استفاده کنید اطمینان حاصل نمایید که تمامی قوانین و شرایط ذکر شده در قرار داد را به درستی خوانده اید.

تبلیغ در ادوردز را امتحان کنید:

همان طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم فاکتورهای زیادی بر روی هزینه تبلیغات در گوگل تاثیر دارد اما به خاطر داشته باشید که هر کسب وکاری می تواند از گوگل ادوردز به خوبی بهره مند شود. اگر در مورد استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز مطمئن نیستید با ما تماس بگیرید.

این بود تمامی اطلاعاتی که می‌توانستیم درباره قیمت کلمات در گوگل به شما عزیزان ارائه کنیم. امیدواریم که اطلاعات این مقاله برای شما مفید واقع شود. فراموش نکنید که با تجربه می‌توانید شناخت بهتری نسبت به هزینه های پیش رو داشته باشید.

فراموش نکنید که نظر خود را درباره این مقاله از وبلاگ جی ادز اعلام کنید. خوشحال می‌شویم از شما بیشتر بشنویم.

منبع: Wordstream

4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کاش ایرانیزه میشد

سلام خدمت شما
ممنون از مقاله جامع و کاملی که ارائه کردین. چگونه می توان متوجه حداقل هزینه برای هر کلمه در گوگل ادز شد. آیا گوگل این مبلغ را پیشنهاد می دهد یا با صحیح و خزا باید متوجه شویم که حداقل مقداری که می توانیم در شروع کار وارد کنیم چقدر است؟

با سلام. حداقل هزینه برای کلمات کلیدی در سرویس Keyword Planner گوگل ادز اعلام می‌شود. اگر اکانت گوگل ادز ندارید می‌توانید از کارشناسان جی ادز حداقل هزینه بر اساس کلمات کلیدی را بپرسید.

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.