تاکتیک های لینک بیلدینگ

روش های لینک بیلدینگ را برای بهبود سئو یاد بگیرید

روش های لینک بیلدینگ زیادی وجود دارد. تاکتیک‌های مناسب لینک بیلدینگ برای شما، به منابعی که در دسترس دارید و صنعتی که در آن هستید بستگی دارد. در صنایعی که رقابتی هستند، معمولا بازار لینک بیلدینگ داغ بوده و یافتن این لینک ها دشوار است. صنایع دیگر، اغلب صنایع جدیدتر که به سرعت پیشرفت می‌کنند، فرصت‌های زیادی دارند تا با وبلاگ‌نویسان تعامل داشته باشند و یک جامعه جدید را ایجاد کنند. در این فصل از آموزش لینک بیلدینگ به روش های لینک بیلدینگ که برای تمامی وب‌سایت‌ها کارایی دارند، می‌پردازیم.

محتوا از روش های لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ مبتنی بر محتوا

برخی از این موارد در خصوص لینک بیلدینگ را در فصل قبل (شروع لینک بیلدینگ) آموخته‌اید. بنابراین ما اینجا به تکرار مطالب نمی‌پردازیم. اصل مطلب این است که یک دارایی (محتوای خوب) ایجاد کنید که بتوانید برای آن لینک بگیرید. این دارایی می‌تواند قسمتی از یک متن باشد و شامل موارد زیر می‌شود:

 • اینفوگرافیک
 • داده های تصویری
 • وایت پیپر و اسناد ارزشمند
 • آموزش‌های مرحله به مرحله
 • فایل ویدئویی
 • گالری عکس

شما این دارائی‌ها را به این امید ایجاد می‌کنید که افرادی که این‌ها برایشان سرگرم‌کننده، جذاب، مفید و دارای اطلاعات ارزشمند است، به آنها لینک دهند. شما می‌توانید با این افراد تماس بگیرید و برای لینک شدن محتوایتان توسط آنها تلاش کنید. با گذشت زمان شما نیازی به درخواست لینک کردن محتوایتان نخواهید داشت. می‌توانید محتوایی با موضوعات کلیدی مرتبط با جامعه هدف و موضوعاتی که مورد علاقه آنهاست ایجاد کنید تا به جای شما آن را منتشر کنند. برای سرمایه گذاری در این بخش زمان زیادی نیاز است اما امکان‌پذیر است.

لینک سازی با محتوا

مثال‌هایی از لینک بیلدینگ مبتنی بر محتوا

در این قسمت، به مثال هایی از رقابت های موفق لینک بیلدینگ و آنالیز دلیل موفقیت آن‌ها می‌پردازیم. هدف اول این مثال‌ها لینک ها نیستند اما این لینک‌ها خیلی موفق بوده‌اند، بنابراین می‌توانیم از آن‌ها چیزی بیاموزیم.

www.swissotel.com/promo/etiquette-map/

این صفحه 68 لینک از دامنه و پیج اتوریتی 63 دارد. چه چیزی باعث موفقیت آن شده است؟

 • این صفحه خیلی خوب کار می‌کند. شما به راحتی کشور خود را انتخاب می‌کنید و محتوا به سرعت براساس آن تغییر می‌کند.
 • طراحی خیلی خوب است و به راحتی می‌توانید مفهوم آن را متوجه شوید.
 • این صفحه همچنین برای افرادی که می‌خواهند هتل رزرو کنند جالب است.
 • محتوای این صفحه خیلی سودمند هست، زیرا ندانستن فرهنگ محلی یا قوانین و مقررات مشکلی رایج است.

صد سال موسیقی راک تصویرسازی شده

این صفحه تفاوت ژانرهای مختلف موسیقی راک در صد سال اخیر را نشان می‌دهد.

www.concerthotels.com/100-years-of-rock

این صفحه 198 لینک از دامنه و پیج اتوریتی 53 دارد. دلیل جذب لینک ها را ببینید:

 • تعامل به محتوا افزوده شده است؛ این صفحه کاربر را درگیر می‌کند و آن ها را در صفحه نگه می‌دارد.
 • شما می‌توانید با قطعات موسیقی ارتباط برقرار کنید و به موسیقی های ساده گوش دهید.
 • این موسیقی برای تعداد زیادی از افراد (طرفداران موسیقی راک) مناسب است.
 • این قسمت برای افرادی که تمایل دارند هتل دارای سالن موسیقی رزور کنند مناسب است.

شما درمقابل جان پالسون

این ایده ای هوشمندانه است که توسط سئوکاری بریتانیایی ایجاد شده است. این متن برای مقایسه حقوق سالانه شما با حقوق جان پالسون (تاجر موفق فارکس) می‌باشد.

www.mahifx.com/john-paulson

این صفحه به عنوان لندینگ پیج برای لینک دادن به صفحه اصلی استفاده می‌شود و به عنوان روشی برای لینک بیلدینگ برای لینک دادن به صفحات قبلی می‌باشد. قبل از انتقال، این سایت 200 لینک از دامنه داشت. چه چیزی باعث موفقیت آن شده است؟

 • این سایت به راحتی استفاده می‌شود و فقط اطلاعاتی اندک از شما می‌گیرد.
 • این سایت شما را درگیر می‌کند و باعث می شود به پایین صفحه نیز مراجعه کنید.
 • درک فهمیدن حجم عظیم پولی که جان پالسون می‌سازد برای ما دشوار است.
 • این سایت نه تنها برای تاجران فارکس بلکه برای تمامی افراد معتبر است.

18 بنیانگذار نقاط ضعف خود را به اشتراک می گذارند

این مورد با موردهای قبلی فرق می‌کند و بیشتر شامل نوشته است تا تصویر. این مورد تعدادی داستان از بنیان گذاران است که نقاط ضعف خود پیش از موفقیت بزرگ خود را به اشتراک گذاشته اند.

www.attendly.com/stories-of-failure-and-redemption-18-startup-founders-share-their-lowest-moments-before-coming-out-on-top

این صفحه 21 لینک از دامنه اصلی و پیج اتوریتی 36 دارد. دلیل آن را بینید:

 • این سایت متفاوت است؛ مصاحبه‌ها معمولا در خصوص نقاط قوت و موفقیت است، اما اینجا برعکس است، بنابراین نظر مردم را جلب می کند.
 • مصاحبه شونده‌ها و شرکت‌ها در زمینه خود معروف هستند، بنابراین طرفداران زیادی دارند.
 • این محتوا و متن برای گستره بزرگی از مردم که به صورت آنلاین فعال هستند، جذاب است. بنابراین باعث افزایش احتمال موفقیت در گرفتن لینک و به بازنشر می‌شود.

نوشتن پست مهمان از روش های لینک بیلدینگ

وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان فرایند نوشتن و تدوین متن بر روی وبلاگ‌های دیگر است. در حالی که این کار روشی موثر برای گرفتن لینک‌های با کیفیت بالا است، گوگل تاثیر آن را برای بازاریابانی که این کار را با متن‌های باکیفیت پایین انجام می دهند و انکرتکست را بیش از حد بهینه سازی می‌کنند، از کار می اندازد.

وبلاگ نویسی مهمان روشی رایج است که حجم آن بالا رفته ولی کیفیت پست ها کم شده است. گوگل به این نکات توجه می‌کند. مت کات، رئیس بخش وب‌اسپم گوگل، پستی در این خصوص نوشته و اعلام کرده است که دیگر زمان دریافت بک لینک با پست‌های مهمان کم کیفیت به پایان رسیده است. اگر می توانید متن های با کیفیت بالا تولید کنید، سایت‌های معروف پست‌های مهمان شما را قبول خواهند کرد.

برای ساخت لینک نباید بیش از حد از وبلاگ‌نویسی مهمان استفاده شود، زیرا گوگل در پیدا کردن و از بین بردن ارزش لینک‌هایی که از این روش ایجاد می‌شوند، خیلی خوب عمل می‌کند.

محتوای ایگو بیت

Ego bait

Ego bait محتوایی است که بر نفس افرادی که در آن محتوا برجسته شده‌اند تاثیر می‌گذارد. این افراد ترجیح می‌دهند متن را با دیگران به اشتراک گذاری بگذارند. در این روش شما امیدوارید که محتوایی که درباره افراد هدف نوشته‌اید برای آنها جذاب بوده و توسط آنها لینک شود. در ادامه مثال‌هایی در این خصوص ذکر شده است:

www.thelovelyplants.com/10-gardening-blogs-to-follow/

لیست وبلاگ‌های باغبانی همراه با توصیف کوتاه برای هریک از آنها.

www.go.brandshank.com/top-10-electronic-music-blogs-2011/

لیست ده وبلاگ موسیقی که با کمک فاکتورهایی مانند توییتر، فیس بوک و موزرنک ایجاد شده است.

www.webdesigndev.com/roundups/30-most-influential-people-in-web-design

لیستی از بهترین طراح‌های وب‌سایت همراه با عکس، کانال‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های آنها.

تمام این ها توجه مردم یا وب سایت‌ها را جلب می‌کند. این روش برای گرفتن لینک های با کیفیت بالا و ترافیک بالا مناسب است اما گرفتن حجم زیادی از لینک محتمل نیست زیرا محتوا معمولا برای وب سایت ها و افرادی خاص است.

فرایند لینک بیلدینگ Ego bait مانند زیر است:

محتوا و جستجوی سوژه > نوشتن متن > معرفی و توسعه محتوا > پیگیری کردن

مرحله اول: محتوا و جستجوی سوژه

در ابتدا باید موضوعی بیابید که به وب سایت شما نیز مرتبط باشد. به عنوان مثال اگر وب سایتی دارید که کلبه پیش‌ساخته برای باغ می‌فروشید باید یکی از ایده های زیر را انتخاب کنید:

 • ده وبلاگ خوب باغبانی در سال 2014
 • 15 طراحی زیبای باغ
 • وبلاگ نویسان باغبانی برای پیگیری در توییتر

این ایده ها بسیار ساده هستند اما نکته این نیست که از چیزهای پیچیده استفاده کنیم.

هنگامی که در مورد ایده خود تصمیم گرفتید، باید ببینید چه کسی را می خواهید در محتوای خود وارد کنید. نکاتی وجود دارد که در هنگام پیدا کردن افراد مناسب به آن‌ها باید توجه کنید:

 • به دنبال وبلاگ‌هایی باشید که فعال هستند و اخیرا پست گذاشته اند.
 • به دنبال وبلاگ‌هایی باشید که سطح بالایی از پیگیرهای اجتماعی دارند.
 • مطمئن شوید می‌توانید جزئیات تماس با وبلاگ نویس را پیدا کنید.

اگر لیستی از ده چیز برتر را تهیه می‌کنید اول مطمئن شوید سایت یا افرادی که در لیست می آورید ارزش حضور در لیست را دارند. نباید هدف شما تنها یافتن افرادی باشد که تمایل به اشتراک گذاری دارند، نوشته شما بایستی برای دیگر خوانندگان نیز جذابیت داشته باشد.

مرحله دوم: نوشتن متن

این قسمت نیز ساده است، اما باید تا جایی که می‌توانید جزئیات را درباره افراد یا وبسایت‌ها در آن بیاورید. به یاد داشته باشید شما می‌خواهید توجه وبلاگ نویس ها را جلب کنید و می خواهید متن شما را به اشتراک بگذارند و به آن لینک بدهند. بنابراین متن شما باید حاوی نکات زیر باشد:

 • تصویری از وبلاگ نویس یا تصویری از وبسایت
 • لینک به وب سایت یا پروفایل توییتر آن ها
 • توضیح این که چرا در لیست شما حضور دارند و چه چیزی آن ها یا وبلاگ آن ها را خاص کرده است.

مرحله سوم: توسعه و معرفی محتوا

هنگامی که متن شما تدوین شد، قدم بعدی این است که وبلاگ‌نویس‌ها یا وب سایت‌هایی که در محتوایتان حضور دارند را باخبر کنید. در اینجا نمونه ای از ایمیلی که به همین منظور نوشته شده را می‌بینید:

سلام مسعود

می‌خواستم به شما اطلاع دهم که در لیست ده وبلاگ‌نویس برتر در خصوص باغبانی در سال 2017 قرار دارید.

حضور شما در لیست به خاطر کیفیت مطالبی که تدوین کرده اید می‌باشد. همچنین توصیه های شگفت انگیز شما به خواننده ها باعث شد لیاقت حضور در این لیست را داشته باشید.

لیست من را نگاه کنید و ببینید تمام جزئیات مربوط به شما را درست نوشته ام یا خیر. سپاس‌گزار می‌شوم اگر نظری در خصوص لیست من داشتید، آن را عنوان کنید. همچنین اگر مایل بودید خوشحال می‌شوم این مطلب را در توییتر یا وبلاگ خودتان به اشتراک بگذارید.

با سپاس- حسین

سعی کنید ایمیل ساده باشد. می‌توانید جزئیات را نیز به آن بیفزایید، اما گاهی افرادی که با آنها تماس می‌گیرید سرشان شلوغ است، بنابراین سعی کنید مطلب را سریع به آن ها انتقال دهید.

مرحله چهارم: پیگیری کردن

اهمیت این قسمت را چند بار در متن اعلام کردم: سعی کنید با افرادی که در لیست شما حضور دارند در ارتباط باشید و موارد مربوط به آنها را پیگیری کنید. می‌توانید از ابزار Boomerang برای یادآوری استفاده کنید.

روش های لینک بیلدینگ شکسته

لینک بیلدینگ با لینک‌های شکسته

اینترنت پر از لینک های شکسته است. اغلب این لینک ها در صفحات با کیفیت بالا و ارزشمند وجود دارند. شما با پیدا کردن لینک‌های شکسته و درخواست جایگزینی آنها با لینک صفحات مرتبط خود میتوانید لینک‌های ارزشمندی برای خود بسازید.

اگرچه این عملکرد متفاوت است اما اساس فرایند به شکل زیر است:

 • جستجوی لینک های شکسته و پیدا کردن هدف های خوب
 • نوشتن محتوای مرتبط
 • ارتباط و درخواست ویرایش لینک شکسته

مثال: شما یک شرکت تست محصولات لبنی دارید و میخواهید برای صفحات منابع علمی خود لینک بگیرید. یکی از دانشگاه‌های منطقه شما مطلبی قدیمی مرتبطی در این خصوص دارد، اما بیشتر لینک‌هایش شکسته هستند. شما با مدیر این وب‌سایت تماس می‌گیرید و به او پیشنهاد می‌دهید که برای بروزرسانی منابع جدید و بهبود لینک‌ها به او کمک می‌کنید. در نتیجه می‌توانید از صفحات ارزشمند سایت این دانشگاه به محتوای مرتبط خود لینک بگیرید.

این فرآیند ممکن است چند بار تکرار شود. گاهی اوقات شما محتویاتی که دارید را برای جایگزینی لینک‌های شکسته پیشنهاد می‌کنید، در مواردی دیگر خودتان محتویای جدید می‌سازید.

احیای لینک

احیای لینک

روش احیای لینک تفاوت اندکی با روش لینک سازی با لینک‌های شکسته دارد. در روش احیای لینک لینک‌های ارزشمندی که به سایت شما اشاره می‌کنند، اما از نظر سئویی هیچ ارزشی برایتان ندارند را یافته و بهبود می‌دهید.

راههای مختلفی برای اصلاح و احیای لینک وجود دارد.

لینک‌های 404

این لینک ها به سایت شما اشاره می‌کنند، اما وجود خارجی ندارند. Open Site Explorer ابزاری خوب برای یافتن این لینک‌ها است. می‌توانید این لینک‌ها را اصلاح کنید یا از مدیر سایت بخواهید آنها را تصحیح کند.

اشاره با نام سایت شما بدون لینک

با کمی جستجو می‌توانید نوشته‌هایی درباره سایت خودتان بیابید که به سایت شما لینک نداده باشد. در این شرایط می توانید به نویسنده ایمیل بزنید و از او بخواهید لینک سایت‌تان را اضافه کند. ابزاری مانند mention.net, Google Alerts و Fresh Web Explorer راهکارهایی مفید برای یافتن چنین صفحاتی هستند.

استفاده از تصاویر بدون لینک دادن

افرادی نیز هستند که تصاویر شما را بدون ذکر لینک در وب‌سایت‌شان قرار می‌دهند. در این حالت نیز می‌توانید بخواهید لینک به عکس یا نوشته لینک اضافه کنند.

ابزارهایی مانند TinEye و Google’s Image Search برای یافتن صفحات وبی که عکس شما را بدون لینک درج کرده‌اند، مفید هستند. در این خصوص در بخش 7 بیشتر صحبت می‌کنیم.

یک دنیا روش برای لینک بیلدینگ

روش های لینک بیلدینگ بسیار گسترده هستند

در این فصل تنها چند روش از صدها روش مختلف لینک بیلدینگ را عنوان کردیم. روشی که انتخاب می‌کنید به منابع شما، بازدیدکننده های سایت، خلاقیت و زمان‌تان بستگی دارد. شما هم کمی به روش‌های دیگری که برای ایجاد لینک‌های ارزشمند وجود دارند فکر کنید، دیگر کدام روش‌های لینک بیلدینگ آشنا هستید؟

منبع: Moz

[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/what-is-link-building/” target=”_self” position=”right”]1لینک بیلدینگ چیست و چرا مهم است؟[/button-brown]
[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/types-of-backlinks/” target=”_self” position=”right”]2انواع بک لینک (خوب و بد)[/button-brown]
[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/start-link-building-campaign/” target=”_self” position=”right”]3راهنمای شروع کمپین لینک بیلدینگ[/button-brown]
[button-blue url=”#page” target=”_self” position=”right”]4تاکتیک‌ها و روش‌های لینک بیلدینگ[/button-blue]
[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/link-building-metrics” target=”_self” position=”right”]5معیارهای ایجاد بک لینک[/button-brown]
[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/seo-linkbuilding-strategie” target=”_self” position=”right”]6استراتژی های لینک بیلدینگ[/button-brown]
[button-brown url=”https://g-ads.org/blog/link-building-tips-and-tricks” target=”_self” position=”right”]7نکات و ترفندهای پیشرفته بک لینک سازی[/button-brown]
[button-red url=”https://g-ads.org/blog/learn-seo/” target=”_self” position=”right”]*آموزش سئو[/button-red]
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.