افزایش نظرات کاربران در گوگل بیزینس

10 راه برای افزایش نظرات کاربران در گوگل بیزینس

این مقاله به افزایش نظرات کاربران در گوگل و اهمیت تعداد آنها برای کسب و کار شما می پردازد.

واداشتن کاربران به درج نظرات خود در گوگل بسیار حائز اهمیت است

اکنون همه می دانند که اینترنت اولین نقطه تماس بین مشتریان و شرکت ها است. در یک لحظه، کاربران می توانند تنها با تایپ یک کلمه یا عبارت در گوگل، لیستی از کسب و کار های مرتبط، و در اطراف خود را مشاهده کنند. این کار به راحتی و به بهترین شکل انجام می‌شود.

وقتی چنین جستجویی در گوگل انجام می‌شود، صفحه نتایج سه جزء را نشان می دهد:

 1. نتایج تبلیغات پولی
 2. نتایج گوگل مپ
 3. نتایج ارگانیک

هر کدام از نتایج گوگل مپ را که مشاهده می کنید، متعلق به کسب و کار هایی هستند که یک پروفایل گوگل مای بیزینس دارند. از طریق این پروفایل مشاغل می توانند اطلاعات تماس خود را به نمایش بگذارند.

بدین ترتیب بیشتر در معرض دید کاربر قرار می گیرند و امکان ثبت نظرات را برای مشتریان فراهم کنند. این مقاله را بخوانید تا متوجه اهمیت و همچنین نحوه افزایش نظرات مشتریان شوید تا اعتبار و محبوبیت کسب و کار خود را بیشتر کنید.

مزایای افزایش نظرات کاربران در گوگل بیزینس

این یک روند سریع و ساده است اما فواید آن ادامه دار است. هر چه تعداد بیشتری از افراد را بتوانید مجاب به ثبت نظر در مورد کالا ها یا خدمات خود کنید، در مسیر رسیدن به اهداف تجاری خود موفق تر خواهید بود. اگر تاکنون نظرات مشتریان در گوگل بیزینس برایتان اهمیتی نداشته است، اکنون وقت آن است که تصمیم جدیدی بگیرید!

حتما در استراتژی های افزایش نظرات کاربران، چگونگی پاسخ دادن به کامنت های منفی را هم در نظر بگیرید. همواره کسانی هستند که نظر انتقادی نسبت به کسب و کار شما داشته باشند.

نظرات بیشتر، بازدید های بیشتر

آیا می دانستید که 88% از مشتریان به نظرات آنلاین کاربران به اندازه پیشنهاد های شخصی اعتماد می کنند؟ وقتی کاربران نظرات مشتریان را درباره کالا ها یا خدمات شما بخوانند، احتمال تعامل آن ها با کسب و کار شما بیشتر می‌شود.

نظرات مثبت بیشتر، خرید بیشتر

ما قبل از اینکه کالای مورد نظر خود را بخریم در مورد آن تحقیق می کنیم و نظرات سایرین را می خوانیم. این رفتار تبدیل به بخشی از فرآیند خرید شده است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. هر چه تعداد نظرات مشتریان شما بیشتر باشد، احتمال انجام خرید از جانب سایر کاربران نیز بیشتر می‌شود.

نظرات بیشتر، جایگاه بالاتر

گوگل به مشاغلی که نظرات مکرر و مثبتی دارند، پاداش می دهد. این نظرات بخش مهمی از الگوریتم رتبه بندی گوگل به حساب می آیند، به این معنی که نظرات مثبت بیشتر، به شما کمک می کند که در لیست نتایج جستجو جایگاه بالاتری داشته باشید.

نظرات بیشتر، بدون هزینه

افزایش نظرات کاربران و پاسخ دادن به آنها هزینه ای ندارد. نظرات مثبت در مورد کسب و کار شما، مانند تبلیغات رایگان برای شما در مطمئن ترین پلتفرم دنیا است.

چگونه یک لینک برای نظرات در گوگل بیزینس (Google Business Review Link) ایجاد کنیم

قبل از اینکه به شیوه های استراتژیک افزایش نظرات مشتریان بپردازیم، در ابتدا باید برای ثبت نظرات در مورد کسب و کار شما در گوگل یک Shortcut ایجاد کنید.

در ادامه به نحوه ایجاد یک لینک که به مشتریان اجازه می دهد تا به فرم ثبت نظرات شما دسترسی داشته باشند، اشاره می کنیم:

 1. به Google Maps Place ID Finder بروید.
 2. شغل خود را جستجو کنید.
 3. ID مکانی که برای جستجوی شما به نمایش درآمده است را کپی کنید.
 4. ID خود را در این لینک paste کنید:

https://search.google.com/local/writereview?placeid=[paste your place ID here]

 10 راه برای افزایش نظرات کاربران در گوگل بیزینس

اکنون که لینک shortcut نظرات مشتریان در گوگل را ایجاد کرده اید، اکنون وقت آن است که این لینک را به شیوه های مختلف در اختیار مشتریان قرار دهید تا نظرات‌شان را در مورد کسب و کار شما در گوگل ثبت کنند. راه های افزایش نظرات کاربران به شرح زیر می‌باشند:

 1. کارت های “نظر خود را برای ما بنویسید” ایجاد کنید

کارت های فیزیکی که حاوی ورژن کوتاه شده لینک نظرات در گوگل است داشته باشید. چیزی شبیه به این می تواند موثر باشد:

در گوگل به ما امتیاز دهید!

نظرات شما در گوگل به افرادی که به خدمات ما نیاز دارند کمک می کند تا ما را بیابند.

به علاوه، نظرات شما به ما کمک می کند تا به بهترین شکل به شما خدمات ارائه کنیم.

ثبت امتیاز و نظرات شما در [لینک کوتاه شده] تنها یک دقیقه زمان می برد.

متشکریم!

 1. شخصا بخواهید که در گوگل نظر بدهند

آیا تاکنون در فروشگاه خود با یک مشتری یک گفتگوی خوب داشته اید؟ یا به منظور پشتیبانی با مشتری تماسی داشته اید که در انتها مشتری کاملا احساس رضایت داشته باشد؟ در تعاملات شما با مشتریان، فرصت های بسیاری برای افزایش نظرات کاربران در گوگل وجود دارد.

 • “بسیار خوشحال هستم که شما تا این حد از خدمات ما رضایت دارید. اگر این نظر خود را در گوگل ثبت کنید، به افراد بسیاری مانند خودتان کمک می کنید تا با ما آشنا شوند.”
 • “این نظر شما بسیار کمک کننده است، اگر این نظر خود را به صورت آنلاین با سایر مشتریان در میان بگذارید عالی خواهد شد.”
 • “بسیار خوشحالم که توانستیم به شما کمک کنیم. اگر ایرادی ندارد در حد یکی دو جمله در گوگل برای ما نظر خود را بنویسید. این لطف شما کمک بزرگی به ما خواهد بود.”

سپس کارتی که طراحی کرده اید و نحوه ثبت نظرات در آن بیان شده است را به مشتری بدهید و پیشاپیش از اینکه به شما کمک می کنند تا به افراد بیشتری کمک کنید، تشکر کنید.

 1. به مشتریان تاکید کنید که ثبت نظرات بسیار راحت است

یکی از شیوه هایی که به افزایش ثبت نظرات کمک می کند این است که به مشتریان تاکید کنید که ثبت نظرات اصلا کاری ندارد. به یاد داشته باشید که:

 • آنها می توانند تنها به شما امتیاز دهند و کامنتی نگذارند.
 • اگر هم نظری می نویسند، می تواند در حد یکی دو جمله باشد.
 • استفاده از عباراتی مانند “امتیاز بدهید” یا ” به راحتی نظر خود را ثبت کنید” به جای “نظر خود را بنویسید”، ممکن است از دید مشتریان کم زحمت تر به نظر برسند و در نتیجه میزان نظرات را افزایش دهد.
 1. از طریق یک کمپین ایمیلی از مشتریان بخواهید که نظرات خود را ثبت کنند

چه از طریق کمپین ایمیل های فردی و شخصی و چه از طریق کمپین ایمیل های انبوه، می توانید به شکلی موثر میزان نظرات ثبت شده مشتریان را افزایش دهید. فقط درخواست خود را واضح بیان کنید. منظور خود را در لفافه بیان نکنید. طفره نروید و یا مشتریان را وادار به انجام این کار نکنید.

این که شما از مشتریان خود درخواستی داشته باشید که به مشتریان آتی کمک خواهد کرد، هیچ ایرادی ندارد. به علاوه اگر مشتریان از شما راضی باشند، از میزان اشتیاق آن ها برای ثبت نظر خود شگفت زده خواهید شد.

تا زمانی که این پروسه شفاف باشد و به سرعت و به راحتی انجام شود، احتمال اینکه از طریق این کمپین های ایمیلی مشتریان ترغیب به ثبت نظر شوند وجود دارد.

 1. لینک ثبت نظرات در گوگل را در وبسایت خود قرار دهید

در صفحات مرتبط وبسایت خود یک گزینه یا هایپرلینک که به فرم ثبت نظرات در گوگل متصل است را قرار دهید. می‌توانید به این منظور از صفحه تماس، صفحات سپاسگذاری، و یا صفحات تایید خرید استفاده کنید.

 1. لینک ثبت نظرات در گوگل را در فرم های نظرسنجی خود قرار دهید

وقتی به فکر افزایش نظرات کاربران یا مشتریان خود هستید، در واقع به آن ها نشان می‌دهید که نظرات آن ها برای شما ارزشمند است و بهترین ها را برای آنها می خواهید.

اگر مشتری شما می خواهد یک فرم نظر سنجی را پر کند، در واقع یعنی در ایده آل ترین شرایط قرار دارند. سعی کنید از این موقعیت استفاده کنید و از آن ها بخواهید در همین حین نظر خود را نیز در گوگل ثبت کنند.

 1. از فروشندگان و همکاران بخواهید که نظرات خود را در گوگل بیزینس ثبت کنند

فروشندگان و همکاران ممکن است مشتری نباشند اما می توانند اذعان کنند که همکاری مداوم با شما تا کنون برای آن ها چگونه بوده است. همچنین اگر در ابتدا شما برای آنها نظری ثبت کرده باشید، آن ها مشتاق تر خواهند بود که نظر خود را در مورد برند شما بیان کنند.

 1. به نظرات ثبت شده مشتریان پاسخ بدهید

وقتی شما به نظرات ثبت شده مشتریان در گوگل پاسخ می دهید، در واقع به مشتریان آینده خود نشان می دهید که شما به نظرات مشتریان خود گوش می دهید و بنابراین ارزش این را دارد که وقت بگذارند و نظرات خود را ثبت کنند.

به دو شیوه می توانید با پاسخ به نظرات، سایر مشتریان را ترغیب به ثبت نظر کنید.

 • نظرات مثبت: وقتی پاسخ شما به نظرات مثبت به خصوص، به موقع و سپاسگزارانه باشد، باعث بوجود آمدن نظرات مثبت بیشتر می شود.
 • نظرات منفی: به نظرات منفی فورا و مودبانه پاسخ دهید و در واقع برطرف کردن مشکل پیش آمده گاهی می تواند یک نظر منفی را تبدیل به یک نظر مثبت کند.
 1. در قسمت پایین و امضاء ایمیل خود درخواست ثبت نظرات در گوگل بیزینس را قرار دهید

افزودن لینک ثبت نظرات در گوگل به قسمت امضاء ایمیل یک راه عالی برای افزایش نظرات کاربران است. چیزی شبیه به این:

 • آیا توانستیم به شما کمک کنیم؟ با ثبت نظر خود در گوگل به سایرین کمک کنید تا ما را بیابند!
 • از خرید از جی ادز راضی بودید؟ نظر خود را در اینجا ثبت کنید.

این شیوه مخصوصا اگر شما به صورت روزانه با مشتریان خود از طریق ایمیل در تماس هستید، بسیار موثر خواهد بود.

 1. از دستورالعمل های گوگل برای ثبت نظرات پیروی کنید

لطفا توجه داشته باشید که در زمان درخواست برای ثبت نظر در گوگل، باید از دستور العمل های گوگل پیروی کنید. به این معنی که نباید قول جایزه یا پاداشی در قبال ثبت نظر را بدهید و باید از تمام مشتریان خود به طور یکسان درخواست کنید، چه به نظر برسد تجربه خوبی داشته اند یا تجربه ناخوشایندی برای آن ها بوده است.

مثال هایی دیگر برای افزایش نظرات کاربران

در این قسمت به یک سری عبارات دیگر اشاره کرده ایم که می توانید از آن ها در محتوای خود استفاده کنید تا مشتریان ترغیب به ثبت نظر شوند:

 • نظرات مشتریان در گوگل به ما کمک می کند تا به افراد بیشتری مانند شما کمک کنیم. زمانیکه یک دقیقه وقت آزاد داشتید، لطفا نظر خود را در مورد کسب و کار ما به اشتراک بگذارید!
 • یک دقیقه وقت دارید تا به ما در گوگل امتیاز بدهید؟ ما مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم.
 • متشکریم که ما را انتخاب کردید! با ثبت نظری کوتاه در گوگل به ما بگویید که عملکرد ما چگونه بوده است.
 • ما قدر نظرات شما را می دانیم! با ثبت نظرات خود در گوگل به ما در تداوم ارائه بهترین خدمات کمک کنید.
 • یک نظر کوتاه در مورد ما در گوگل ثبت کنید! نظرات شما کمک می کند تا افرادی که به خدمات ما نیاز دارند ما را بیابند.

چگونه بدون لینک شورتکات نظر خود را در گوگل بیزینس ثبت کنیم

در این قسمت می خواهیم به این مسئله بپردازیم که فرآیند ثبت نظر در گوگل بیزینس در صورتی که لینکی برای آن ندارید، چگونه است.

چگونه با استفاده از موبایل نظر خود را در گوگل ثبت کنیم

 1. به گوگل مپ بروید.
 2. نام تجاری مورد نظر را جستجو کنید.
 3. بر روی پروفایل آن تپ کنید.
 4. تب “Reviews” را انتخاب کنید.

یک بخش با عنوان “Rate and review” را خواهید دید که در آن جا می توانید به کسب و کار مورد نظر با دادن ستاره امتیاز بدهید. وقتی که با ستاره امتیاز دادید، می توانید نظر خود را نیز یادداشت کنید.

چگونه با استفاده از دسکتاپ نظر خود را در گوگل ثبت کنیم

 1. به گوگل مپ بروید.
 2. نام تجاری مورد نظر را جستجو کنید.
 3. بر روی پروفایل آن کلیک کنید.
 4. به سمت پایین صفحه بروید تا به قسمت “Review summary” برسید.
 5. بر روی گزینه “Write a review” کلیک کنید.

همچنین می توانید مستقیما از پایین عنوان پروفایل برند، با دادن ستاره امتیاز بدهید. این کار شما را مستقیما به قسمت نظرات می برد و می توانید نظر خود را نیز در آن جا ثبت کنید.

در هر یک از این روش ها از مشتری خواسته می شود تا به برند شما از یک تا پنج ستاره بدهد. سپس در صورت تمایل می توانند نظر خود را درج کنند و یا عکس هایی از مکان، محصول یا خدمات ارائه شده شما را قرار دهند. سپس به منظور انتشار تنها باید بر روی گزینه “Post” کلیک کنند.

درخواست از مشتریان برای ثبت نظر در گوگل را عادت خود قرار دهید

حقیقت این است که مردم به صحبت های سایر مصرف کننده ها اعتماد می کنند. در واقع از دید بسیاری از مردم نظراتی که افراد غریبه ثبت کرده اند به اندازه پیشنهاد یک دوست قابل اعتماد است.

از این واقعیت به نفع خود استفاده کنید! درخواست از مشتریان برای ثبت نظر در گوگل را عادت خود قرار دهید. تا زمانی که فرآیند ثبت نظر را تا حد ممکن آسان کنید، بسیار محتمل خواهد بود که نظرات بیشتری از جانب مشتریان در پروفایل گوگل بیزینس شما ثبت شود.

امیدواریم بتوانید از مقاله افزایش نظرات کاربران جی ادز، برای رشد کسب و کارتان در گوگل استفاده کنید. خوشحال می‌شویم دیدگاه تان در مورد جی ادز را در گوگل مپ ثبت کنید.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.