ابزار سایت ساز گوگل به گوگل مای بیزنس اضافه شد

ابزار Google Website Builder (ابزار سایت ساز تک صفحه ای گوگل) برای کمک به کسب و کارهای کوچک طراحی و به Google My Business اضافه شده است. این ابزار جدید، که در منوی گوگل مای بیزینس با عنوان Website در دسترس است، به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد و به صاحبان کسب و کارهای کوچک اجازه می دهد سایت موردنیاز خود را در کمتر از چند دقیقه بر روی دسکتاپ یا موبایل ایجاد کرده و ویرایش نمایند و پس از آن حتی می توانند تبلیغات گوگل را بر روی آن اعمال نمایند.

سایت ساز گوگل

بر اساس گفته های گوگل، ۶۰ درصد از کسب وکارهای کوچک در سرتاسر دنیا هنوز وبسایتی برای خود ندارند. گوگل به وضوح تلاش می کند تعداد شرکت های صاحب سایت را به کمک نرم افزار جدیدش افزایش دهد.

همانطور که گفتیم این نرم افزار، افزونه ای از گوگل مای بیزینس است. این موضوع بدین معنی است که شما برای استفاده از این ابزار باید عضو بخش گوگل مای بیزینس باشید. گوگل به صورت خودکار اطلاعات مورد نیاز برای ایجاد سایت را از گوگل مای بیزینس شما استخراج می‌کند. در نهایت سایت طراحی شده را می توان به کمک قالب ها، تصاویر و متون سفارشی سازی کرد.

اگر اولین باری است که در گوگل مای بیزینس فعالیت می کنید، گوگل به صورت خودکار از شما دعوت می‌کند سایت طراحی سایت خود را شروع کنید! اگر در حال حاضر از گوگل مای بیزینس استفاده می کنید می توانید وارد آن شوید و بر روی گزینه Manage location کلیک کنید و سپس سایت را از منوی موجود انتخاب نمایید. همچنین می توانید طراحی سایت خود را از طریق صفحه فرود آغاز نمایید. دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید. زمانی که از سایت به دست آمده راضی بودید می‌توانید آن را منتشر (PUBLISH) کنید.

سایت ساز گوگل

به طور پیش فرض، سایت هایی که با این ابزار طراحی و ایجاد می شوند از ساختار دامنه yourcompanyname.business.site تبعیت خواهند کرد. این نام دامنه را از بخش Settings می‌توانید ایجاد و ویرایش کنید و پس از تغییر آدرس در این بخش،‌ گوگل به صورت خودکار سایت را به دامنه جدید متصل می کند.

بعد از انتشار سایت، به روز رسانی آن به سادگی با به روزرسانی اطلاعات اکانت گوگل مای بیزنس انجام می‌شود. هر به روزرسانی که بر روی اطلاعات گوگل مای بیزنس انجام شود، به صورت خودکار بر روی سایت نیز اعمال خواهد شد. (مثلا با تغییر ساعات کاری در بخش تنظیمات گوگل مای بیزنس، این اطلاعات در سایت نیز تغییر پیدا می‌کند.)

ممکن است به خواندن مقالات زیر علاقه مند باشید:

گوگل مای بیزینس چیست؟

10 راه برای افزایش نظرات کاربران در گوگل مای بیزینس

ابزار سایت ساز گوگل ، طرح‌های محدودی دارد و بیشتر ویژگی ها و جوانبی که در سیستم های مدیریت محتوای پیشرفته دیده می شود در این ابزار وجود نخواهد داشت. با اینحال این ابزار به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و کاربرپسند است و هاست رایگانی نیز دارد. اگرچه این ابزار یک راه حل عالی نیست اما بهتر از این است که اصلا سایتی برای کسب وکار خود نداشته باشید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 نظر، میانگین: 5,00 از 5)
گوگل ادز یا سئو

6 دیدگاه

  1. روشان چت 5 آگوست 2017
    • حسین قبیله 7 آگوست 2017
  2. مسعود کثیری 8 اکتبر 2017
    • علی کریمی 10 سپتامبر 2020
  3. سیاوش علیزاده 20 می 2020
    • علی کریمی 10 سپتامبر 2020

دیدگاه خود را بنویسید