آموزش الکسا و بررسی قابلیت های آن [ویدیو]

بسیاری از ما سایت الکسا را با رتبه بندی سایت‌ها می‌شناسیم، اما امکانات این سرویس آمازون به رتبه بندی سایت‌ها محدود نمی‌شود.

alexa.com همچنین اطلاعات با ارزش بسیاری را درباره ساختار و ترافیک سایت‌ها ارایه می‌کند، که می‌تواند منبعی اطلاعاتی خوبی برای سئوکاران، فعالان دیجیتال مارکتینگ و تحلیل‌گران وب باشد.

در این پست در 3 ویدیوی آموزش الکسا به معرفی امکانات رایگان و پولی سایت الکسا دات کام می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

آموزش الکسا و معرفی امکانات رایگان الکسا

در ویدیوی نخست به معرفی امکانات رایگان الکسا می‌پردازیم. این امکانات بدون نیاز به خرید اکانت الکسا پرو ، برای همگان در دسترس هستند. در این ویدیو یاد می‌گیریم که چگونه رتبه الکسای سایت مورد نظرمان را بدست آوریم.

بازدیدکنندگان سایت بیشتر مربوط به کدام کشورها هستند، چند درصد بازدیدکنندگان سایت از طریق جستجو در موتورهای جستجو و بیشتر با جستجوی کدام کلمات وارد سایت‌شده‌اند و اطلاعات ارزشمند دیگری که پس از مشاهده این ویدیو می‌توانید برای سایت‌های مختلف بدست آورید.

با توجه به تغییرات اخیر صفحه گزارش سایت در الکسا ویدیوی نخست تغییرات زیادی داشته و به زودی آپدیت می‌شود.

 

آشنایی با امکانات اکانت الکسا پرو

در ویدیوی دوم به معرفی امکانات اکانت الکسا پرو می‌پردازیم. در این ویدیو می‌بینید که چگونه می‌توان لیست کاملی از عبارات و کلمات کلیدی که سایت موردنظر از طریق جستجوی آنها وارد سایت شده‌اند.

ورودی از نتایج ارگانیک و نتایج تبلیغاتی را به همراه میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی و سهم سایت مورد نظر از تمام ورودی‌های آن کلمه یا عبارت کلیدی را در نسخه Pro الکسا مشاهده کرد. بخش مربوط به سایت‌هایی که کاربران قبل و بعد از ورود به سایت مورد نظر از آنها بازدید کرده اند، از بخش‌های بررسی شده در این ویدیو است.

لیست جامعی از بک‌لینک‌های سایت، همراه با نمایش صفحات حاوی لینک از مهمترین کاربردهای اکانت الکسا پرو است که در این ویدیو به آن اشاره کرده‌ایم. دریافت دو بک لینک Follow از سایت الکسا و مشاهده اطلاعات دموگرافیک مخاطبان سایت از دیگر مزایای اکانت الکسا هست که به آن پرداخته‌ایم.

 

معرفی امکاناتی از الکسا پرو که تا به حال ندیده‌اید!

معرفی داشبورد الکسا پرو، راهنمای افزودن سایت خود به اکانت الکسا پرو، مشاهده گزارش‌های سئوی مربوط به سایت و رفع مشکلات سئویی سایت، آنالیز کلمات کلیدی سایت خودتان و مقایسه آن با کلمات کلیدی رقبا جهت ایجاد استراتژی محتوا، آنالیز بک لینک سایت.

سایت‌های رقبا جهت مشاهده فرصت‌های بک‌لینک‌سازی، پژوهش کلمات کلیدی بر اساس محبوبیت و رقابت در کلمات کلیدی، مشاهده سایت‌هایی که بیشترین ورودی از موتورهای جستجو را برای یک کلمه کلیدی داشتند.

بررسی سئوی داخلی برای صفحات مهم سایت‌تان، مقایسه رشد الکسای چند سایت مختلف، مشاهده علایق کاربران سایت، مشاهده کلمات کلیدی پولی و ارگانیک سایت، یافتن سایت‌های برتر در حوزه‌های مختلف، مشاهده سایت‌های برتر کشورهای مختلف و تولبار الکسا مباحثی هستند که در سومین ویدیوی آموزش الکسا به آن پرداخته ایم.

منبع: پایگاه دانش جی ادز

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (14 نظر، میانگین: 4,71 از 5)
اکانت الکسا

9 دیدگاه

 1. سمیرا 15 سپتامبر 2018
  • حسین قبیله 18 سپتامبر 2018
 2. برتر ياب 18 سپتامبر 2018
 3. iranfont 20 دسامبر 2018
  • حسین قبیله 23 دسامبر 2018
 4. طراحی گرافیک 20 دسامبر 2018
  • حسین قبیله 23 دسامبر 2018
 5. سعید 22 ژوئن 2020
  • حسین قبیله 27 ژوئن 2020

دیدگاه خود را بنویسید