7 روش موثر برای افزایش خرید مجدد مشتریان

برای افزایش فروش روی مشتریان فعلی‌تان بیشتر تمرکز کنید

می‌خواهید فروش خود را به طور چشمگیری افزایش دهید؟ قبلا گفتیم که افزایش فروش تنها با 3 روش امکان‌پذیر است، که یکی از آنها ترغیب مشتریان قبلی برای خرید مجدد است. بلی! به جای جذب مشتری‌های جدید، مشتریان فعلی‌تان را تشویق کنید تا دوباره از شما خرید کنند. به عبارت دیگر پرفروش‌ترین محصولات تان را در برابر دیدگان مشتریان قبلی‌تان که قبلا از شما خرید کرده اند قرار دهید.

اینطور فکر کنید: اگر تجارت شما در یک شهر کوچک با جمعیت هزار نفر باشد و به همه آنها یک چرخ دنده موتورسیکلت فروخته باشید، شما هزار چرخ دنده فروخته و بازار خود را اشباع کرده اید. روزگار چرخ دنده فروشی شما به پایان رسیده. آیا وقت بار کردن و رفتن است؟

ضرورتا خیر. اگر تلاش‌هایتان برای فروش را بر روی مشتری‌های قبلی خود متمرکز کنید، فروش چرخ دنده خود را به طور چشمگیری افزایش می‌دهید. در این مطلب راه های مطمئنی برای افزایش خرید مجدد توسط مشتریان قبلی و راهنمایی برای بوجود آوردن مشتری های وفادار ارایه می‌شود. بعضی یا تمام آنها را امتحان کنید تا فروش‌تان را گسترش دهید.

1- طرح‌های تشویقی برای فروش ترتیب دهید

به فروشنده هایتان دلیلی بدهید تا به دنبال مشتریان بروند و فقط به فروش، فروش و فروش فکر کنند. از خود بپرسید چرا بسیاری از تجارت‌ها به فروشنده های خود تکیه دارند و از افزایش فروش آنها با برنامه‌های تشویقی حمایت می‌کنند؟

آنها به فروشنده هایشان پیشنهاد سفر، یک تلویزیون جدید یا دیگر پاداش های بزرگ برای مقدار فروشی مشخص ارائه می‌دهد. طرح‌های فروش تشویقی باید جذاب، ساده و به قابل دسترس باشند.

2- فروشنده های خود را به فروش پیشنهادی دعوت کنید

منظور از فروش‌های پیشنهادی، اضافه کردن محصولات مرتبط یا خدماتی است که فروشنده خرید آنها را برای مشتری ضروری و راحت می‌کند. تنها با قرار دادن محصولات بیشتر در کنار محصولات معمولی کاری از پیش نمی‌رود. چگونه می‌توان فروش را افزایش داد؟ فروشندگان می‌توانند مشتری را با مزایای محصول قانع کنید.

3- برای ایجاد خرید مجدد ، به مشتری اطلاع رسانی کنید

اگر فروش ویژه یا پیش فروشی دارید به مشتری‌هایتان اطلاع رسانی کنید. احتمالاً آنها با چند تن از دوستان‌شان برخواهند گشت و فروش شما را بیشتر می‌کنند. فراموش نکنید می‌توانید با ارسال ایمیل، تماس یا ارسال پست جدید در رسانه های اجتماعی آنها را مطلع کنید و آماده خرید مجدد مشتریان خود باشید.

برخی محصولات دوره مصرف معینی دارند، مثلا سرویس‌های اشتراکی را مشتری باید هر ماه تمدید کند، یا محصولی که مدت مصرف آن حدود 30 تا 40 روز است (غذای سگ، مکمل بدنسازی و …)

4- مشتری‌های خود را دسته بندی کنید

آیا تفاوتی مشخص و واضح بین مشتری‌های دائم و دیگر مشتریان‌تان هست؟ تفاوتی که به مشتری‌های دائمی‌تان نشان دهد که برای آنها ارزش قائلید. آیا می‌توانید از مشتریان توقع وفاداری داشته باشید در حالی که با آنها مثل “یک نفر در خیابان” رفتار می‌کنید؟ روش های بسیاری برای نشان دادن ارزشمند بودن مشتری های دائم وجود دارد. به طور مثال از یک معاشرت ساده با ذکر نام خودشان تا افزایش اعتبار یا ارایه کوپن تخفیف.

افزایش خرید مجدد

5- برنامه پاداش برای مشتریان بسازید

همه ما با برنامه های پاداش برای مشتریانِ پرسود (برنامه های وفاداری مشتری) که شرکت‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند، آشنا هستیم. کسب و کارهای کوچک هم می‌توانند از برنامه های پاداش برای مشتریان خود بهره‌مند شوند. عملکرد آن می‌تواند به سادگی دادن تخفیف در روز تولد یا به پیچیدگی سیستم امتیازدهی که جوایز یا تخفیف برای محصولات را در بر دارد باشد. اگر به درستی انجام شود، سیستم پاداش می‌تواند کمک شایانی برای وفاداری مشتری‌ها و افزایش فروش باشد.

6- نمونه‌های رایگان ارایه کنید

چرا بیزینس ها هنگام خرید محصول، نمونه های رایگان از محصولات دیگر خود را ارائه می‌دهد؟ چون این روش می‌تواند فروش‌شان را در جهات مختلف افزایش دهد. مشتری که محصول اصلی را خریده ممکن است از نمونه محصول جدید استفاده کرده و احتمالا آن را نیز خریداری کنند، یا ممکن است نمونه را به کس دیگری بدهد که از آن خوشش بیاید و به مشتری جدید مبدل شود. حداقل اینکه مشتری اصلی راجع به شرکت شما افکار خوشایند خواهد داشت و با افراد دیگر درباره محصول شما با نگرش مثبتی صحبت می‌کند.

7- استفاده از تبلیغات ریمارکتینگ

با کمک تبلیغات ریمارکتینگ می‌توانید پیام تبلیغاتی خود را به مشتریان یا بازدیدکنندگان قبلی سایت خود نمایش دهید. در ریمارکتینگ حتی می‌توانید پیشنهادات خود را برای خریداران هر یک از محصولات‌تان، تبلیغات متفاوت و مرتبطی را نمایش دهید. برای شروع تبلیغات ریمارکتینگ می‌توانید از تبلیغات گوگل و پلتفرم گوگل ادز استفاده کنید و منتظر خرید مجدد مشتریان خود باشید.

افزایش فروش با تلاش کمتر

جذب مشتری های جدید خوب است، ولی تنها راه فروش شما نیست. در واقع این روش سخت‌تر است. تمرکز بر ترغیب مشتری‌های فعلی می‌تواند به تکرار فروش و پویایی سریع‌تر بیزینس شما بیانجامد. مشتری های وفادار بسازید و در راه افزایش چشمگیر فروش قدم بگذارید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
مشاوره تبلیغات

دیدگاه خود را بنویسید