افزایش فروش وب سایت با بازاریابی دیجیتال

یکی از راه های اساسی و زودبازده برای افزایش فروش وب سایت، بهره‌مندی از بازاریابی اینترنتی است. آیا شما برنامه ای برای استفاده از مزایای آن دارید؟

اصلی ترین چالش شما پس از راه اندازی فروشگاه اینترنتی یا طراحی اپلیکیشن موبایل فروشگاهی، تحلیل، بررسی و برنامه چینی برای معرفی برند خود به مخاطبان و افزایش فروش آنلاین خواهد بود. هر حرکت شما می تواند بر روی فروش آن تاثیر بگذارد. شاید باور نکنید که حتی طرز پاسخ شما به کامنت های کاربران هم بر این مقوله موثر است.

پس مراقب باشید و تا جایی که ممکن است با احترام با کاربران برخورد کنید و اجازه ندهید که هیچ یک از آنها نظر منفی ای نسبت به تجارت شما پیدا کند. علاوه بر رعایت نحوه ارتباط با مخاطبان، ترفندها و اصول بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که حتما باید از آن ها استفاده کرد. همچنین در این زمینه می‌توانید از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کاربلد مشورت بخواهید.

۱- خدمات سئو و بهینه سازی سایت

خدمات سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است که در صورت اجرای صحیح و منطبق بر برنامه، منجر به بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجوگر خواهد شد و توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب خواهد کرد. موتورهای جستجو از الگوریتم های خاص خود برای سنجش کیفیت فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند. سئو با رعایت اصول همین الگوریتم ها به وب سایت شما کمک می کند تا به مرور زمان رتبه بهتری در لیست نتایج جستجو به دست بیاورد. سئو استراتژی پربازده و ارزان قیمتی است که کیفیت سایت شما را بالا می برد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سئو معجزه یک شبه نیست، بلکه نیاز به صبوری دارد و قطعا نتایج آن یک شبه حاصل نمی‌شود.

۲- کمپین های تبلیغات اینترنتی

افزایش فروش سایتتبلیغات اینترنتی بخش غیرقابل انکار بازاریابی اینترنتی است. از کمپین های تبلیغاتی برای معرفی برند و سازمان خود استفاده کنید و پیام تبلیغاتی خود را به دست کاربران برسانید. شما می‌بایست به صورت خلاصه و مفید آنچه که نیاز است مخاطبان از محصول و خدمت شما بدانند، به آنها توضیح دهید. از مزایای محصولات و خدمات خود نسبت به رقبای دیگر بگویید و مشتریان را راهنمایی کنید تا اعتماد بیشتری نسبت به شما پیدا کنند.

۳- وبلاگ

ایجاد وبلاگ کمک می کند تا وب سایت شما سریع‌تر در صفحات نخست گوگل قرار بگیرد. هرچند که وبلاگ نویسی به مهارت نویسندگی نیاز دارد اما راه خوبی برای افزایش فروش وب سایت است. شما می توانید از طریق وبلاگ، مقاله های مرتبط با کسب و کار خود را منتشر کنید. اگر نوشته های منظم با کیوردهای مناسب تولید کنید و سایت خود را از لحاظ اصول سئو بهینه کنید، گوگل به طور اتوماتیک سایت شما را در صفحه اول لیست جستجو قرار می‌دهد.

۴- تبلیغات گوگل

شما می توانید با هزینه معقول و بسته به نوع محصول یا خدمت خود، تبلیغ خود را در صدر نتایج جستجوی گوگل در معرض دید مخاطبان بسیار بالایی قرار دهید. با این روش، مطمئنا مخاطبان بسیاری با کسب و کار شما آشنا خواهند شد و میزان فروش محصول یا خدمت شما نیز افزایش خواهد یافت و متعاقب آن سود تجاری چشمگیری به دست خواهید آورد. ما در جی ادز به افزایش فروش وب سایت شما از طریق خدمات تخصصی تبلیغات در گوگل ادوردز کمک می‌کنیم.

۵- شبکه های اجتماعی

برای فروش محصول یا خدمت باید بدانید که کاربران هدف شما در کدام شبکه اجتماعی فعالیت دارند. با شناسایی بستر فعالیت آنها، می توانید در شبکه اجتماعی متناسب با کاربران با آن ها ارتباط برقرار کنید. با این روش شما بیشترین تاثیر ممکن را بر روی کاربر هدف می گذارید و شانس افزایش فروش اینترنتی خود را افزایش می دهید. قبل از شروع تبلیغ در شبکه های اجتماعی مقاله آشنایی با تبلیغات شبکه های اجتماعی و مزایای آن را مطالعه کنید.

۶- بازاریابی ویروسی

کسب و کارها در بازاریابی ویروسی با طراحی و انتشار محتوای جذاب و سرگرم کننده، توجه مخاطبان هدف خود را برمی انگیزند و به صورت غیرمستقیم آن ها را تحریک می کنند تا این محتوا را با دوستان خود به اشتراک گذارند و در واقع سایرین را ویروسی کنند. در واقع محتواهای ما همان ویروس هستند و هدف ما این است که این ویروس به بیشترین مقدار ممکن انتشار یابد. با طراحی و انتشار این نوع محتوا می‌توانیم تبلیغات تاثیرکننده ای انجام دهیم، مخاطب هدف خود را جذب کنیم و فروش اینترنتی خود را افزایش دهیم.

به نظر شما یک آژانس بازاریابی دیجیتال چه خدمات دیگری را ارایه می‌دهد؟ برای افزایش فروش پیشنهاد می‌کنیم مقاله ای که اخیرا در زمینه راهکارهای افزایش فروش آنلاین منتشر کرده ایم را مشاهده کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 نظر، میانگین: 4٫50 از 5)
گوگل ادز یا سئو

دیدگاه خود را بنویسید