کلاهبرداری های رایج برای جابجایی وجه از کشورهای خارجی به کشور ایران

کلاهبرداری های رایج برای جابجایی پول از کشورهای خارجی به ایران

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مفهوم پول در حال تغییر است اگرچه ارزش آن و ماهیت آن تغییر نکرده است. ولی روش های نگه داری، انتقال و داد و ستد آن با گذشته در حال تغییرات عمده ایی است و شاید اکنون در نقطه عطفی از تاریخ باشیم که پول تعریف اولیه پیدایش خود را در حال تغییر می بیند.

با همه این پیشرفت ها برای ما ایرانیان، بسیاری از محدودیت های پولی و مالی همچنان وجود دارد و نتوانسته ایم راهکارهای مناسبی برای داد و ستد با دنیا و تجارت بیابیم.

اگر چه هر روز اخباری درباره رفع شدن تحریم ها و مسائلی از این دست می شنویم ولی همه ما می‌دانیم که این رهاسازی ها فقط در سطوح بالا اتفاق خواهد افتاد و همچنان مردم عادی برای داد و ستد از راه های ساده که کل دنیا با آن ها آشنا هستند محروم خواهند ماند؛ و مشکلات فراوانی خواهند داشت.

فرض کنید نرم افزاری تولید کرده اید، بازی یا اپلیکیشنی طراحی کرده اید، یا با ایده های نو، استارت آپ هایی تشکیل داده اید و می‌خواهید در سطح بین الملل درآمد کسب کنید. یا اینکه محصولی دارید که قابل عرضه و صادرات است ولی در سطوح معاملاتی پایین، و یا اینکه می‌خواهید برای شخص یا آشنایان خود در خارج مبلغی را ارسال کنید یا دریافت کنید، برای تمامی این امور موانعی وجود دارد که انجام آنها همیشه با ریسک و ترس می باشد و یا بدلیل تعدد موانع اصلا قابل انجام نیست.

مشکلاتی که ایرانی ها برای نقل و انتقال پول با آن مواجه هستند

با وجود همه موانعی که گفته شد، با این حال همواره در حال تقلا برای یافتن راه چاره بوده ایم. هویت ایرانی خود را پنهان می‌کنیم تا بتوانیم از ابرشرکت ها و موسسات مالی دنیا خدمت بگیریم. مانند پلتفرم‌های پی پال، استرایپ، اسکریل، کش اپ، و بسیاری از این دست شرکت ها که کیف پول های الکترونیکی پول فیات (ارز های دلار ، یورو و پوند و … ) می‌باشند.

کلاهبرداری های رایج برای جابجایی پول از کشورهای خارجی به ایران

بسیاری از شرکت های ایرانی در داخل کشور نیز وجود دارند که خدمات انتقال پول با استفاده از این پلتفرم ها را ارائه می‌کنند. از آنجا که اغلب این کیف پول های الکترونیکی در ایران با مدارک جعلی و ساختگی، تهیه شده اند برای مشتریان درخواست کننده که در خارج از کشور هستند، نقل و انتقال به این حساب ها ممکن است بعدها آنها را با عواقب بسیار خطرناکی مواجه کند.

پس برای این دست از هموطنان که قصد ارسال پول به ایران را دارند، پیشنهاد می‌کنیم از این دست خدمات استفاده نکنند تا بعدها مشکلاتی از نظر حقوقی در کشور مقیم به وجود نیاید.

علاوه بر اینکه این حساب ها فیک هستند، نقل و انتقال در بستر آنها کارمزدهای بالایی را شامل می‌شود. با یک حساب سرانگشتی می‌توانید بفهمید که به طور مثال اگر شما قصد ارسال از طریق پی پال را داشته باشید، احتمالا می‌دانید که سیستم پی پال برای هر انتقالی بین 3-5 درصد کارمزد کسر می‌کند.

البته این کارمزد مجزا از نرخ تبدیل ارز است. به این کارمزد، هزینه خدمات شرکت های ایرانی را هم اضافه کنید و متوجه خواهید شد که خالص هزینه ایی که در ازای ارسال و انتقال پرداخت کردید، چیزی حدود 10 درصد مبلغ کل بوده است.

در کنار این موانع و هزینه‌های هنگفت، درخواست کنندگان بسیاری هستند که به دلیل عدم آگاهی، طعمه کلاهبرداران نیز قرار می‌گیرند.

به دلیل گسترش روز افزون این کیف پول های الکترونیکی، وبسایت ها و اپلیکیشن های جعلی و کلاه بردارهای بین المللی زیادی نیز از عرصه عقب نکشیده‌اند و فعالیت های خود را گسترش و با روش های نوین، همواره در حال تلاش برای دزدی هستند.

روش های رایج کلاهبرداران جابجایی وجه

روش این کلاهبرداران نیز بدین صورت هست که با نشان دادن ارقام عجیب و غریب در اپلیکیشن و یا وبسایت، ادعای موجودی پول و انتقال آن را می‌کنند. بدین صورت که به شما اعلام می‌کنند: مثلا 100 هزار دلار در این سایت ها پول دارند و در ازای انتقال آن به حسابی که به نام شما در آن سایت ساخته می شود، معادل 60 هزار دلار ارز دیجیتال می‌خواهند. در صورتی که در واقعیت هیچ مبلغی وجود ندارد و تنها یک عدد است که در وبسایت‌شان نشان داده می‌شود. یکی از معروف ترین آنها وبسایت هایی با اسامی International globe pay و یا global pay و اسامی مشابه هستند که ایرانیان بسیاری طعمه این کلاهبرداران شده اند. و با ارسال ارزهای دیجیتال به این سایت ها مبالغ هنگفتی را از دست داده اند.

کلاهبرداری های مختلف از طریق شیوه هایی مثل نمایش دادن صد هزار دلار پول نقد

گذشته از تمامی موارد فوق، کسی که خواهان ارسال پول به ایران است، در ابتدا باید نسبت به مجری انجام این‌کار کاملا اطمینان کند و صحت و سقم گفته ها و نحوه انتقال آشنا شود و تمامی موارد را قبل از ارسال پول چک و بررسی کند.

در حال حاضر بهترین و سریعترین روش انتقال پول به سرتاسر دنیا، انتقال از طریق ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین یا ارزهای با پشتوانه مانند تتر است. البته باید ذکر کنیم که برای افرادی که آشنایی با این ارزها ندارند و تنها جهت انتقال خواهان استفاده هستند، پیشنهاد می‌کنیم بسیار محتاطانه عمل کنند. یا بهتر است از افرادی که بلد هستند استفاده کنید و یا اصلا سراغ آن نروند زیرا که خطر از دست دادن پول به علت عدم آگاهی وجود دارد. توصیه می‌کنیم مقاله دیگر ما در زمینه کلاهبرداری های انتقال ارزی را مطالعه نمائید.

جابجایی وجه از طریق جی ادز

برای آن دسته از هموطنان که انتقال های از طریق ارز دیجیتال و یا کیف پول های اینترنتی گنگ است و اطمینانی به این پلتفرم ها ندارند نیز، پیشنهاد می‌کنیم از طریق صرافی های مطمئن در شهر و کشور مقیم خود اقدام کنند و یا می‌توانند از طریق سرویس انتقال جی ادز که از طریق انتقال بانکی صورت می‌پذیرد اقدام به ارسال پول به ایران نمایند.

عملکرد ما به گونه ایی است که ما به درخواست کنندگان ارسال وجه به ایران، بعد از عقد قرارداد و ارائه تعهدات لازم جهت تسویه ریالی در ایران، شماره حساب یک شرکت معتبر بین المللی را ارائه می‌کنیم. افراد می‌توانند با واریز وجه از طرف ما به این حساب، معادل آن را در ایران از ما تومان دریافت کنند.

کارمزدی که جی ادز برای این انتقال در نظر گرفته است، تقریبا کمترین نرخ ممکن در بازار و در بین صرافی ها است. جی ادز تنها 2.5 درصد کارمزد دریافت می‌کند و هیچ مبلغ اضافه دیگری وجود ندارد.

از آنجا که جی ادز فعالیت صرافی گونه ندارد و تنها هدف اصلی آن تامین ارز مورد نیاز خود از منابع خارجی هموطنان است، کارمزدهای پایین و بالاترین نرخ های تبدیل ارز به تومان، در نظر گرفته شده است. تا هم هموطنان بتوانند با کمترین هزینه ها به دوستان و آشنایان خود در ایران پول ارسال کنند و از طرفی جی ادز به منابع ارزی مورد نیاز خود دست یابد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.