راهنمای افزودن شماره تلفن ایران در تبلیغات گوگل

افزونه های تبلیغاتی کمک می‌کنند تا بتوانید اطلاعات بیشتری را به مخاطبانی که تبلیغ شما را در گوگل مشاهده می‌کنند، نمایش دهید. یکی از پرکاربردترین افزونه های گوگل ادز افزونه شماره تماس یا Call extension است. اما متاسفانه امکان افزودن شماره تماس ایران برای تبلیغات گوگل به صورت عادی و همانند افزونه‌های دیگر غیرممکن است.

با کمک افزونه شماره تماس می‌توان شماره تماس کسب و کار را به تبلیغات Google Ads اضافه کرد. هدف برخی کسب و کارها از تبلیغات در گوگل و جذب کاربران به سایت‌شان ایجاد تماس تلفنی است. در چنین کسب و کارهایی، کاربر پس از تماس تلفنی و دریافت مشاوره تلفنی، به مشتری تبدیل می‌شود.

چگونه شماره تماس ایران به تبلیغات گوگل اضافه کنیم؟

همانطور که گفتیم در افزونه call کشور ایران وجود ندارد و در نتیجه امکان افزودن شماره تلفن ایران به تبلیغات گوگل وجود ندارد. پس چطور میتوانیم شماره تلفن شرکت یا شماره تلفن همراه خود را در تبلیغات گوگل خود نمایش دهیم. تا افرادی که به دنبال خدماتی که ارایه می دهیم هستند، بتوانند به صورت مستقیم از طریق صفحه نتایج جستجوی گوگل با ما تماس بگیرند؟

روش اول نمایش شماره تماس ایران در تبلیغات گوگل: اسکریپت

همانطور که قبلا درباره اسکریپت‌های گوگل ادز توضیح دادیم، برای مدیریت آسان وظایف در اکانت Google Ads کمک می‌کنند. همه کارهایی که از طریق رابط کاربری گوگل ادز می‌توان انجام داد را از طریق بخش اسکریپت نیز می توانیم انجام دهیم؛ مانند ایجاد کمیپن، متوقف کردن ادز، افزودن کلمات کلیدی، افزایش و کاهش بید و افزودن شماره تلفن به تبلیغات گوگل!

اسکریپت زیر برای افزودن شماره تلفن همراه به تبلیغات گوگل استفاده می شود:

function main() {
// Create a phone number builder.
var phoneNumberBuilder = AdsApp.extensions().newPhoneNumberBuilder();
// Create a phone number operation.
var phoneNumberOperation = phoneNumberBuilder
.withCountry("IR") // required
.withPhoneNumber("02188888888") // required
.withMobilePreferred(true) // optional
.build();
// Optional: examine the outcome. The call to isSuccessful()
// will block until the operation completes.
if (phoneNumberOperation.isSuccessful()) {
// Get the result.
var phoneNumber = phoneNumberOperation.getResult();
} else {
// Handle the errors.
var errors = phoneNumberOperation.getErrors();
}
}

در اسکریپت فوق در خط پنجم بایستی شماره تلفن همراه خودتان را وارد کنید. در خط چهارم نیز IR به معنای کد ایران است. پس از ذخیره و اجرای این اسکریپت، شماره تلفن مورد نظرتان به بخش Shared Library گوگل ادز اضافه می‌شود. حال می‌توانید با مراجعه به بخش Ads & Extensions کمپین مورد نظرتان، هنگام افزودن اکستنشن کال (Call Extensions) شماره‌ای که از طریق بخش اسکریپت اضافه کردید را مشاهده و یا به کمپین خود اضافه کنید.

call extension

روش دوم افزودن شماره تماس ایران به تبلیغات گوگل: Google Ads Editor

گوگل ادز ادیتور برنامه رایگان برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز است. با کمک گوگل ادز ادیتور می‌توانید اطلاعات یک یا چند اکانت خود را دانلود کنید و تغییرات را به صورت آفلاین انجام دهید و سپس تغییرات را به Google Ads خود آپلود کنید. از طریق Google Ads Editor می‌توانید بسیاری از کارهایی که از طریق رابط کاربری تحت وب گوگل ادز انجام می‌شود، را انجام دهید. مانند ایجاد و ویرایش کمپین‌ها، ادگروپ‌ها، کلمات کلیدی، ادزها، اد اکستنشن‌ها و …

برای افزودن شماره تماس ایران به اکانت گوگل ادزتان بایستی به اکانت دیگری که در آن شماره تماس ایران اضافه شده است دسترسی داشته باشید. راه حل این است: کپی شماره تماس ایران از Shared Library اکانتی که شماره ایران دارد به Shared Library اکانتی که می‌خواهید به آن شماره کسب و کار خودتان را اضافه کنید.

google ads editor

پس از کپی کردن شماره تلفن به Shared Library در اکانت خود و Post کردن تغییرات می‌توانید از بخش Ad Extension شماره تماس اضافه شده را به کمپین یا ادگروپ خود اضافه کنید.

چند نکته مهم درباره افزودن شماره تماس به تبلیغات گوگل

  1. همه کسب و کارها نیاز به افزودن شماره تلفن به تبلیغات خود ندارند، پس اگر نیازی به برقراری تماس تلفنی با مشتریان خود را ندارید، از این افزونه استفاده نکنید.
  2. از افزودن شماره تماس به متن آگهی یا اکستنشن‌های دیگر خودداری کنید، چرا که این کار بر خلاف زمانی که افزونه Call را به تبلیغ خود اضافه می‌کنید، باعث کاهش CTR تبلیغات‌تان و در نتیجه کاهش Quality Score و نهایتا کاهش نمایش آگهی و کلیک و نیز افزایش هزینه هر کلیک می‌شود.
  3. افزونه Call مانند سایر افزونه های تبلیغات گوگل همیشه نمایش داده نمی‌شود، اما از طریق بخش Advanced bid adj می‌توان با افزایش Bid Adjustment می‌توان نمایش شماره تماس همراه با تبلیغات را افزایش داد.

امیدوارم این پست برایتان مفید بوده باشد، اگر سوال یا نکته مهمی درباره Call Extension داشتید، خوشحال می‌شوم از طریق بخش نظرات ارسال کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 نظر، میانگین: 4٫80 از 5)
مشاوره تبلیغات

2 دیدگاه

  1. معین 29 ژوئن 2020
    • حسین قبیله 9 جولای 2020

دیدگاه خود را بنویسید