مقایسه الکسا و گوگل آنالیتیکس: تجزیه و تحلیل درون سایتی

همانطور که مطلعید قبلا در وبلاگ جی ادز ابزار هوش رقابتی الکسا و گوگل آنالیتیکس را با هم مقایسه کردیم. اگرچه گوگل آنالیتیکس رایگان است، اما تنها می تواند نمای 10.000 فوتی از فعالیت رقبای شما فراهم آورد. این ابزار نمی تواند بینش دقیق و جزئی در این زمینه را فراهم کند. به عبارت دیگر این ابزار برای تجزیه و تحلیل رقابتی یک ابزار اولیه و غیرتخصصی محسوب می‌شود.

از سوی دیگر زمانی که افراد در مورد گوگل آنالیتیکس فکر می‌کنند بر این باورند که تجزیه و تحلیل درون سایتی انجام می‌شود. بدین معنی که ترافیک به صورت مستقیم با قرار دادن کد گوگل آنالیتیکس بر روی سایت به دست می آید. بیشتر کسب وکارها در حال حاضر از ابزارهای مختلفی برای اینکار استفاده می کنند.

به طور کلی تجزیه و تحلیل درون سایت برای آشکار ساختن رفتار مخاطبان بسیار عالی است و می تواند بینشی در مورد نحوه تعامل افراد با سایت، برند و در نهایت حضور آنلاین شما فراهم آورد.

الکسا با قرار دادن کد در سایت می تواند به طور مستقیم ترافیک واقعی سایت را اندازه گیری کند. با اینکه هم آنالیتیکس و هم الکسا قابلیت تجزیه و تحلیل درون سایت را فراهم می کنند، اما این دو گزینه تفاوت هایی نیز با هم دارند. مهم ترین تفاوت آن ها نحوه اندازه گیری، جمع آوری و نمایش داده ها و بینش هاست. اجازه دهید این موضوع را با جزییات بیشتری توضیح دهیم.

سنجش ترافیک واقعی:

الکسا می تواند 100 درصد از ترافیک طبیعی شما را محاسبه کند. این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است، زیرا  اخیرا بحث های زیادی در مورد افزایش ترافیک تولید شده توسط ماشین ها و تاثیر آن بر روی داده های وب وجود داشته است. مقاله‌ای در این زمینه نشان می‌دهد که بیش از 61.5 درصد از کل ترافیک وب از ربات ها حاصل می شود.

اگر بیش از نیمی از ترافیک سایت شما از ربات ها باشد که نه انسان هستند و نه می توانند به مشتری تبدیل شوند، چگونه می توانید با اطمینان، محتوای خود را بهینه کنید یا تصمیماتی را در مورد سرمایه های بازاریابی خود بگیرید؟ به کمک الکسا دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید. الکسا خزندگان وب و سایر ترافیک تولید شده توسط ماشین ها را فیلتر می‌کند. بنابراین می‌توانید تصمیمات کسب وکار خود را بر اساس بازدید افراد واقعی اتخاذ کنید.

محاسبه همه ترافیک:

الکسا به صورت دوره ای سایت شما را اسکن می‌کند تا مطمئن شود کد تایید به درستی بر روی هر صفحه از سایت نصب گردیده است. اگر این کد به درستی اضافه شده باشد خیال‌تان می تواند راحت باشد و همه چیز را به الکسا بسپارید.

گزارش دهی در یک نگاه:

داشبورد معیارهای تصدیق شده الکسا تصویر واضح و قابل درکی از ترافیک سایت را فراهم می کند. با اینکه گوگل آنالیتیکس اطلاعات بسیار دقیقی را در مورد بازدید کنندگان سایت و رفتار آن ها فراهم می آورد، اما درک این داده ها و عملکرد سایت بسیار سخت است. به کمک الکسا می توانید در عرض چند ثانیه به آسانی به دو مورد از سوالات مهم خود  پاسخ دهید: آیا ترافیک من در برابر دوره قبلی افزایش داشته است یا کاهش؟ اگر چنین است چه چیزی باعث ایجاد تغییر شده است؟

با کمک خدمات بهبود رتبه الکسا ، رتبه ایران الکسا را تا 200 کاهش دهید و شاهد افزایش درآمدزایی سایت خود باشید!

نمایش عمومی معیارها:

در نهایت یکی از بزرگترین تفاوت هایی که بین الکسا و گوگل آنالیتیکس وجود دارد این است که الکسا گزینه ای را برای نمایش عمومی رتبه تایید شده و سایر معیارهای ترافیکی در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر بخواهید شرکا یا تبلیغ کنندگان را تحت تاثیر خود قرار دهید، این بزرگترین مزیت الکساست. متاسفانه گوگل آنالیتیکس چنین قابلیتی ندارد و همه معیارها به صورت خصوصی حفظ می شود.

بنابراین چه بخواهید به دنبال هوش رقابتی باشید یا از تجزیه و تحلیل قابل اعتماد درون سایت استفاده نمایید الکسا بسته کامل و ارزشمندی فراهم می کند. با داشتن اکانت الکسا می توانید مطمئن شوید که استراتژی شما همیشه عالی است.

البته خالی از لطف نیست که آموزش گوگل آنالیتیکس را در نظر بگیرید و از طریق آن ابزار هم کاربران و مشتریان احتمالی را مورد بررسی قرار دهید.

منبع: وبلاگ الکسا

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
اکانت الکسا

6 دیدگاه

  1. الهام تقی زاده 2 آگوست 2018
    • علی کریمی 13 سپتامبر 2020
  2. salehi 11 سپتامبر 2018
    • علی کریمی 13 سپتامبر 2020
  3. ali 16 نوامبر 2018
    • علی کریمی 13 سپتامبر 2020

دیدگاه خود را بنویسید