تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی چه مزایایی را به همراه دارد؟

تبلیغات شبکه های اجتماعی به سرعت به روشی موثر برای افزایش فروش، بدل شده است. شبکه های اجتماعی همچنین به شناخته شدن نام تجاری نیز کمک می‌کند.

امکان ایجاد تبلیغات برای هر یک از اکانت‌های شرکت در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

شاید شما شخصی باشید که با اطمینان تصمیم گرفته اید تبلیغات خود را در این پلتفرم‌ها شروع کنید، یا شاید هنوز شک دارید که به این نوع تبلیغات نیاز دارید یا نه. امیدواریم این پست به شما برای تصمیم‌گیری دقیق در زمینه تبلیغات و شبکه های اجتماعی کمک کند.

تبلیغات شبکه های اجتماعی چه هستند؟

تبلیغات شبکه های اجتماعی (Social Ads) نوعی از تبلیغ هستند که به وسیله پلتفرم‌های شبکه اجتماعی انجام می‌شود. عموما گفته می‌شود آنها حاوی یک عنوان و یک توضیح هستند و با نوع خاصی از عناصر چند رسانه‌ای (مانند تصویر، ویدئو، اینفوگرافی و …) همراه هستند.

به هر حال توصیه این است که در بین توضیحات تبلیغ یک CTA بگذارید، تا توجه کاربر را جلب کنید و از آنها برای برقراری ارتباط با کسب وکار، محصول و یا خدمات دعوت به عمل آورید.

بسته به پلتفرم شبکه اجتماعی که تبلیغات در آن ثبت می‌شود، یک تبلیغ اجتماعی می‌تواند در قالب‌های مختلفی منتشر شود. اگرچه روش‌های متفاوتی برای ایجاد یک تبلیغ وجود دارد، اما انتظار تفاوت زیادی نسبت به تبلیغات گوگل را نداشته باشید.

تفاوت‌های اصلی تبلیغات در شبکه های اجتماعی به خاطر این واقعیت است که درون آنها عموم مردم آنلاین هستند و شما می‌توانید تنها با تعامل با صفحه شرکت خاص در یک شبکه، به قدرت برند خود بیافزایید.

مزایای استفاده از تبلیغات شبکه های اجتماعی

تعداد کسب و کارها و کارآفرینانی که تبلیغات شبکه اجتماعی را در پلن بازاریابی دیجیتال خود جای می‌دهند، رو به افزایش است. اما هنوز هم شرکت‌هایی وجود دارند که مقاومت می‌کنند. این مقاومت فقط بخاطر عدم آگاهی از مزایای تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

مزایای استفاده از تبلیغات شبکه های اجتماعی

برخی از مزایای استفاده از این رسانه ها عبارتند از:

هزینه مناسب

هزینه تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در قیاس با سایر روش‌های تبلیغاتی نسبتا پایین است. بنابراین، بخشی از بودجه می‌تواند به تبلیغات شبکه اجتماعی اختصاص یابد، که شما می‌توانید بدون هزینه گزاف به نتایج شگرفی دست پیدا کنید.

دسترسی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به ما اجازه می‌دهد که به افراد زیادی دسترسی پیدا کنیم. این بدان معنا است که شما می‌توانید به تعداد زیادی مشتری بالقوه دسترسی پیدا کنید و درنتیجه نرخ تبدیل شما افزایش می‌یابد.

هدفگیری دقیق مخاطبان

تبلیغات اجتماعی در مقایسه با دیگر رسانه‌ها، امکان هدفگیری دقیق‌تر و گسترده مخاطبان را فراهم می‌کند.

این مسئله به این معناست که اگر شما یک محصول یا خدمت خاص را ارائه می دهید، می‌توانید به کاربران خاصی با مشخصات از پیش تعیین‌شده مانند جنس، سن، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، استفاده از یک وبسایت خاص و یا صحبت کردن به زبان خاصی، تبلیغات ارائه دهید.

اینها تنها برخی از متغیرهایی هستند که به شما اجازه می‌دهند تا به صورت دقیق مخاطب هدف خود را شناسایی کنید.

دیده شدن برند

اگر بخواهیم صادق باشیم، همه دنیا در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. اگر یک کسب‌وکار برای معرفی خود از تبلیغات استفاده کند، آگاهی از برند به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

تجربه کاربری و وفاداری مشتری

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی عموماً در ارتباط با یک برند است که پروفایل خود را در آن شبکه اجتماعی دارد. این کار، ارتباط با مشتریان بالقوه را میسر می‌سازد.

علاوه‌ بر این، یک شرکت می‌تواند یک حساب کاربری خدمات مشتریان اختصاصی ایجاد کند که منجر به بهتر شدن وجهه عمومی برند و افزایش فروش در همان مشتریان شود.

معروف‌ترین پلتفرم‌های بازاریابی در شبکه های اجتماعی

میزان تاثیرگذاری تبلیغات به صورت مستقیم به شبکه اجتماعی که شما برای کمپین تبلیغاتی خود انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. اکنون به معروف‌ترین پلتفرم‌ها می‌پردازیم:

فیسبوک

تبلیغات در فیسبوک دسترسی به جامعه بزرگی از کابران آنلاین را میسر می‌کند. در حال حاضر، بیش از 1.5 میلیارد پروفایل فعال در فیسبوک وجود دارد.

با وجود اینکه الزامات پایه‌ای مورد نیاز برای تبلیغ در فیسبوک تنها شامل یک عنوان و خود تبلیغ است، امکانات نامحدودند. شما می‌توانید پستی را در وبسایت خود و یا صفحه فیسبوک خود منتشر کنید.

شما می‌توانید پستی را تنها در فیسبوک، اینستاگرام، پیام‌رسان فیسبوک و یا وبسایت یا اپلیکیشن طرف سومی ارسال کنید. انواع مختلف تبلیغات بسته به اهداف شرکت شما وجود دارند. آنها همچنین می‌توانند معیارهای متفاوتی برای سنجش کارایی کمپین‌های شما (مانند کلیک‌ها، تعاملات، تبدیل، فروش و غیره) ایجاد کنند.

فیسبوک - تبلیغات شبکه های اجتماعی

لینکدین

لینکدین توانایی انتشار تبلیغات (از نوع متن و یا چندرسانه‌ای) را برای گسترش محتوا یا اخبار تبلیغی ارائه می‌کند. برای دسترسی به مخاطبان هدفی که می‌خواهید تبلیغات شما به آنها برسد، طبعاً یک عنوان خوب نیز در اینجا ضروری است

شبکه اجتماعی لینکدین - تبلیغ در رسانه های اجتماعی

علاوه بر آن، شما می‌توانید مشخص کنید که آیا می‌خواهید کاربران از وبسایت و یا حتی پروفایل لینکدین کسب‌وکار شما بازدید کنند یا نه. برای اطلاعات بیشتر مقاله آموزش تبلیغات لینکدین را مطالعه کنید.

توییتر

کسب‌وکارها از مزایای تبلیغات در توییتر برای گسترش دسترسی به توئیت‌هایشان و درنتیجه کسب “تعامل توئیت” بهتر، بهره می‌برند.

رسانه اجتماعی توییتر - تبلیغات شبکه های اجتماعی

شرکت‌هایی که از توییتر استفاده می‌کنند، از یک سیستم پرداخت به نام “هزینه به ازای تعامل (CPI)” استفاده می‌کنند. در این روش تنها زمانی که یک کاربر به صورت مؤثر با یک توئیت، مثل اشتراک‌گذاری، ریتوئیت، یک لایک و غیره تعامل داشت شما هزینه پرداخت می‌کنید.

در این شبکه اجتماعی، با توجه به اهدافی که یک کسب‌وکار می‌خواهد به آن دست پیدا کند، انواع متفاوتی از کمپین‌ها وجود دارند.

اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام بسیار ساده است. هر تبلیغی با برچسب “Sponsored” مشخص شده است تا به کاربران بگوید که این پست، بخشی از تبلیغات پولی است.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

همچنین گزینه کلیک روی “Learn more” نیز کاملاً واضح است. با کلیک روی این CTA، شما به صورت مستقیم می‌توانید به وبسایت تبلیغ‌کننده دسترسی پیدا کنید.

شرکتی که در اینستاگرام تبلیغ می‌کند، می‌تواند تبلیغات را برای مخاطبان خاص برمبنای حساب‌های کاربری دنبال شده، تاریخچه جستجو و یا براساس لایک‌هایی که به یک صفحه فیسبوک داده شده، ایجاد کند. هم‌اکنون حدود یک میلیارد کاربر در اینستاگرام اکانت دارند.

چگونه تبلیغات شبکه های اجتماعی به شما کمک می‌کند؟

شناسایی برند: به لطف تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی، استفاده از تبلیغات اجتماعی یک استراتژی مؤثر برای افزایش آگاهی از برند است.

ارتباط: این ابزارها به یک شرکت اجازه می‌دهند تا کانالی را طراحی کند که به طور خاص برای تعاملات مشتریان بوده و بنابراین مشتریان حس ارتباط با یک کسب‌وکار را تجربه می‌کنند.

در این روش، تبلیغات شبکه اجتماعی می‌تواند به یک کسب‌وکار برای تقویت ارتباط بین مشتریان و یا ایجاد ارتباطات جدید بین شرکت هدف، کمک کند.

چگونه تبلیغات شبکه های اجتماعی به شما کمک می‌کند؟

فروش، ثبت‌نام و جمع آوری لید: تبلیغات شبکه های اجتماعی به شکل فروش، ثبت‌نام در وبسایت و یا جمع آوری لید، روش ایده‌آل دیگری برای دستیابی به نرخ تبدیل است.

اگر آنچه کاربر به دنبال آن است را دریافت کند و از CTA درست برای این کار استفاده شود، این روش یک روش کاملاً مؤثر است.

درک مخاطبان هدف: مزایای دیگری که تبلیغات اجتماعی ارائه می‌دهند در ارتباط با درک خصوصیات مخاطبان هدف کنونی و ایجاد مخاطبان هدف جدید است.

شبکه‌های اجتماعی به ما امکان بخش‌بندی و هدفگیری مخاطبان بالقوه را ارایه می‌کند. با کمک این ویژگی می‌توان بازارهای جدیدی را مورد هدف قرار داد.

قیمت تبلیغات در شبکه های اجتماعی

هرکدام از شبکه های اجتماعی هزینه منحصر بفرد خود را برای اجرای تبلیغات دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، اینستاگرام که یکی از شرکت های زیر مجموعه فیس بوک به شمار می‌رود، هزینه متفاوتی را نسبت به فیس بوک برای آگهی دریافت می‌کند.

عموما در این رسانه ها قیمت آگهی به چند طریق تعیین می‌شود. به عنوان مثال، نمایش 1000 آگهی در اینستاگرام و فیس‌بوک، حدود 7 تا 8 دلار هزینه دارد. یا به عنوان مثال، تبلیغ در لینکدین به ازای هر کلیک 5 دلار هزینه داشته، در حالی که نمایش تبلیغ در این شبکه به صورت میانگین 10 دلار هزینه دارد.

با توجه به خدماتی که افراد از شبکه های اجتماعی نیاز داشته باشند، هزینه تبلیغات آنها مشخص می‌شود. البته باید بدانید که میزان تعامل کاربران و تعداد افراد فعال در این رسانه ها نیز تاثیر گذار است.

شبکه های اجتماعی حداقل بودجه تبلیغات
فیس بوک 1 دلار در روز برای نمایش

5 دلار در روز، برای لایک، کلیک و بازدید

روزانه 40 دلار برای نصب اپلیکیشن یا ارائه پیشنهاد

اینستاگرام 1 دلار در روز برای نمایش

5 دلار در روز، برای لایک، کلیک و بازدید

روزانه 40 دلار برای نصب اپلیکیشن یا ارائه پیشنهاد

یوتیوب روزانه 10 دلار
لینکدین 2 دلار به ازای کلیک

10 دلار به صورت روزانه

توییتر حداقل هزینه مشخصی ندارد
پینترست 2 دلار برای نمایش روزانه

0.10 دلار برای کلیک

این حداقل بودجه ای است که باید برای تبلیغ در شبکه های اجتماعی در نظر بگیرید. همانطور که در جدول مشاهده کردید، به ازای کلیک یا به ازای نمایش آگهی از شما مبلغی دریافت خواهد شد. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

هزینه تبلیغات شبکه های اجتماعی به ازای کلیک

جالب است بدانید که توئیتر کمترین هزینه به ازای کلیک را از بین تمامی شبکه های اجتماعی دریافت می‌کند. همچنین گران ترین قیمت به لینکدین تعلق می‌گیرد. اطلاعات بیشتر را در جدول زیر مشاهده کنید.

شبکه های اجتماعی میانگین هزینه به ازای کلیک
فیس بوک 0.97 دلار به ازای کلیک
اینستاگرام 3.56 دلار
یوتیوب 3.21 دلار
لینکدین 5.26 دلار
توییتر 0.38 دلار
پینترست 1.50 دلار

این هزینه ها به صورت میانگین تعیین شده اند و ممکن است در مدت زمان های متفاوت، تغییراتی داشته باشند.

هزینه به ازای 1000 نمایش برای تبلیغات شبکه های اجتماعی

علاوه بر دریافت کلیک، این امکان را خواهید داشت تا به ازای 1000 نمایش تبلیغ خود را در شبکه های اجتماعی اجرا کنید. هزینه این روش در جدول زیر اعلام شده است.

شبکه های اجتماعی میانگین هزینه به ازای 1000 نمایش
فیس بوک 7.19 دلار به ازای 1000 نمایش
اینستاگرام 7.91 دلار
یوتیوب 9.68 دلار
لینکدین 6.59 دلار
توییتر 6.46 دلار
پینترست 30 دلار

منبع تعرفه تبلیغات در شبکه های اجتماعی: Webfx

چه نوع تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی موثر هستند؟

بدون اینکه تجربه اجرای تبلیغات در شبکه های اجتماعی را داشته باشید، نمی‌توانید بگویید کدام یک از آنها موثر تر هستند. با توجه به اجرای کمپین، می‌توانید تجربیات مهمی از موثر بودن تبلیغات بدست آورید.

با این حال، استفاده از برخی از فضاهای رسانه های اجتماعی می‌تواند تاثیر بیشتری در آگهی شما داشته باشد.

تبلیغات ویدیویی فیس بوک

فیس بوک روزانه بیش از 1.5 میلیارد بازدید کننده فعال دارد. به طور کلی فیس بوک یکی از ایده آل ترین رسانه های اجتماعی برای تبلیغ است. قدرت این شبکه بر اساس هدف گیری دقیق کاربران است که برای هر کسب و کاری مناسب است.

یکی از موثرترین تبلیغاتی که در فیس بوک می‌توانید اجرا کنید، تبلیغات ویدیویی است. جای تعجبی نیست که این نوع آگهی در فیس بوک جذابیت دارد؛ چون کاربران همیشه به دیدن ویدیو علاقه مند هستند.

تبلیغ خلاقانه در اینستاگرام

اینستاگرام میزان بازدید و تعامل بسیار بالایی را در مقابل رقبای قدرتمند خود دریافت می‌کند. محتوای اینستاگرام 58 درصد بیشتر از فیس بوک و 2000 درصد بیشتر از توییتر بازدید و تعامل دارد! طبق گفته Bigcommerce، این رقم واقعی است.

پیشنهاد ما این است که تبلیغات استوری اینستاگرام را برای کمپین های خود در نظر بگیرید. در حالی که گزینه های عکس، ویدیو و Carousel جایگاه خود را دارند، اما استوری ها بیش از پیش توجه کاربران را به خود جلب کرده اند. این آگهی ها در بین لیست استوری های مخاطبین شما قرار می‌گیرند و به آنها نمایش داده می‌شوند.

اجرای کمپین در یوتیوب

شاید کمی غیر طبیعی به نظر برسد، اما اجرای تبلیغ در یوتیوب می‌تواند بسیار قدرتمند باشد. شبکه ای که روزانه بیش از 5 میلیارد بازدید ویدیو را ثبت می‌کند. البته منظور ما اجرای آگهی های چند ثانیه ای ابتدای ویدیوها نیست. این نوع تبلیغات موثر است، اما ما درباره کمپین دیگری صحبت می‌کنیم.

اجرای کمپین تبلیغ ویدیویی در یوتیوب

بهتر است با یک یا چند کانال پرطرفدار ارتباط برقرار کنید. از آنها حمایت مالی کرده تا در ویدیوهای تولید شده درباره شما و برندتان صحبت کنند. همچنین می‌توانید برای وب سایت خود از این نوع آگهی یک لینک دریافت کنید تا بازدید کننده های بیشتری به شما مراجعه کنند.

تفاوت تبلیغات شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم های تبلیغات آنلاین

تقسیم‌بندی میکرو: کاربران شبکه‌های اجتماعی با هر تعداد از افراد، پست‌ها و کسب‌وکارها در هر روز تماس برقرار می‌کنند. این ارتباطات خاص، تقسیم‌بندی‌های میکرو ایجاد می‌کنند که به شما اجازه راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی براساس این اقدامات پیوسته را می‌دهد. این کار برای رسیدن به دسترسی مؤثرتر انجام می‌شود.

انتشار ارگانیک: احتمال اینکه تبلیغات اجتماعی، اجازه اقدامات بیشتری را نسبت به پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین سنتی بدهند، بیشتر است.درواقع، نه تنها شما می‌توانید روی یک گزینه کلیک کنید، بلکه همچنین می‌توانید “like” و یا “share” هم با شبکه شخصی خود انجام دهید. این لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها، می‌توانند به معنای انتشار ارگانیک یک تبلیغ بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای باشند.

انس گرفتن با آگهی: فرمت تبلیغات شبکه های اجتماعی باعث افزایش نرخ کلیک‌ها و دیده شدن تبلیغات می‌شود. برای مثال کاربر هدف مشاهده می‌کند که یکی از مخاطبانش پست شرکت را لایک کرده است. همچنین تبلیغات شبکه های اجتماعی کمتر به صورت تبلیغ مزاحم شناخته می‌شود.حرف آخرامیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد و شما را به ایجاد کمپین تبلیغات شبکه های اجتماعی تشویق کند!

حرف نهایی

هر روزه به تعداد افرادی که عضو شبکه های اجتماعی می‌شوند اضافه می‌شود. به همین دلیل، کسب و کارهای بیشتری ترجیح می‌دهند فعالیت خود را در این رسانه های عمومی افزایش دهند.

اجرای آگهی در رسانه های اجتماعی یکی از بهترین استراتژی ها برای سایت های فروشگاهی به شمار می‌رود. اگرچه تاثیر زیادی در سایر زمینه ها خواهد گذاشت، اما بیزینس های تجارت الکترونیک بیشترین سهم ممکن را از این بازار کسب می‌کنند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله در وبلاگ جی ادز لذت برده باشید. فراموش نکنید که نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمائید.

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام اگر برای بالابردن سئو ئ دیده شدن سایت کاری از شما بر میاد با من تماس بگیرید.

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.