#40 دوره آموزش گوگل ادوردز – استفاده از افزونه تبلیغات (Ad Extensions)

 

متن زیرنویس ویدئو:

پیش‌تر در این دوره نگاهی به اضافه کردن افزونه های تبلیغاتی (Ad Extensions) در هنگام تنظیم اولین کمپین تبلیغات گوگلی داشتیم. ولی بیایید بگوییم که می‌خواهید این افزونه ها را بعد از عملیات اضافه کنید یا یک گروه تبلیغی دارید که درجایی که extension را پیکربندی نکرده اید درحال اجراست یا ممکن است که بخواهید یک extension یا افزونه جدید را امتحان کنید.

خوشبختانه ایجاد افزونه تبلیغات در ادوردز به حد کافی آسان است. حالا به حساب کاربری خودم در Campaigns view متصل شدم و برای نمایش یک مثال از کمپینی که از قبل تعدادی extensions تبلیغاتی راه اندازی شده دارد از طریق RentTrack وارد شدم. برای دیدن آنها Ad extensions را از برگه view در وسط صفحه انتخاب میکنم. اینجا در گوشه ی بالای سمت چپ میتوانید منوی veiw را ببینید، تا متوجه شوید که در حال تماشای کدامیک از extension در پایین هستید. متوجه میشوید که من SiteLinks را انتخاب کرده ام. قابل مشاهده است که تعداد زیادی لینک سایت داریم که به همراه این حساب کاربری مجزا است.

حالا میخواهیم یک extension جدید اضافه کنیم، اینجا در گوشه ی پایین سمت چپ گزینه ی + extension میبینید که من انتخابش می‌کنم. میتوانیم برای یک کمپین افزونه ی لینک سایت انتخاب کنیم. باید از منوی کشویی یک کمپین جدید انتخاب کنیم. انجام شد. حالا گوگل پنجره های مشاهی که ما در هنگام راه اندازی این افزونه دیده ایم را نشان میدهد. حالا اگر قصد دارید تا افزونه دیگری ایجاد کنید، نوع افزونه خود را از بالا انتخاب کنید. (پیش نمایش از چگونگی افزونه) و همین روند مشابه را از طریق اضافه کردن افزونه تبلیغاتی در پایین سمت چپ دنبال کنید. به همین ترتیب می‌توانید یک افزونه را در سطح کمپینتان همراهی کنید.

حالا اگر بخواهیم این افزونه را در مرحله ی تبلیغات گروهی وارد کنیم؛ خب، آنچه که میتوانید انجام دهید در قسمت پایین درست سمت راست قسمت اضافه کردن افزونه چندین منوی فرعی خواهید دید، میبینید که حساب کاربری افزونه کمپین افزونه و افزونه ی گروه تبلیغی داریم. اگر کمپین افزونه را انتخاب کنم و سپس گزینه اضافه کردن افزونه را انتخاب کنم، افزونه ای جدید به کمپین اضافه میکند. همچنین اگر افزونه گروه تبلیغی را انتخاب کنم، میتوانم چند افزونه که از قبل با یک گروه تبلیغاتی خاص همراه شده را در گوشه ی سمت راست ببینم. میتوانم ببینم که کدام گروه تبلیغاتی است، اضافه کردن افزونه را از گوشه سمت راست انتخاب می‌کنم.

از منوی کشویی گروه تبلیغات را انتخاب کنید و همانطو که قبلا مشاهده کردیم منو بسیار شبیه زمانیست که می‌خواستیم آن را به کمپین خودمان و یا حتی سطح کاربری خودمان اضافه کنیم. ادامه اضافه کردن افزونه‌ها به همین سادگیست و همانطور که بارها گفتم اضافه کردن افزونه های تبلیغاتی برای موفقیت کمپین بسیار پراهمیت است. از این رو پیشنهاد می‌کنم زمانی را صرف کار کردن با آن بگذرانید و آنها را طراحی کنید.

در دوره آموزش تصویری گوگل ادوردز که زیرنویس فارسی آن توسط جی ادز تهیه شده است. در این دوره شما ابتدا با کارکرد و مزایای گوگل ادوردز آشنا می‌شوید، سپس ایجاد حساب کاربری گوگل ادوردز و یافتن عبارات کلیدی مناسب برای کسب و کارتان را یاد می‌گیرید. پس از یادگیری ایجاد کمپین در گوگل ادوردز نوبت آن می‌رسد که با گزارش‌گیری در ادوردز و رصد فعالیت ادوردز با کمک گوگل آنالیتیکز را نیز یاد بگیرید تا بتوانید در ادامه پس از بررسی کارایی آگهی هایتان، آنها را بهینه کنید. آموزش بهبود نرخ کلیک (CTR) و نرخ تبدیل (CR) از جمله مواردی است که به شما کمک می‌کند بازگشت سرمایه (ROI) را بهبود بخشید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (4 نظر، میانگین: 5٫00 از 5)
مشاوره تبلیغات

دیدگاه خود را بنویسید