10 دلیل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز

شاید چنین شرایطی برای شما نیز پیش آمده باشد. تبلیغ خود را در گوگل ادز ایجاد می‌کنید و منتظر نمایش آن در نتایج جستجوی گوگل می‌مانید. اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که تبلیغ ایجاد شده در موتور جستجوی گوگل نمایش داده نمی‌شود. دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل چیست؟ در ادامه این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

بررسی محل نمایش تبلیغ و نحوه نمایش آن کار بسیار جذابی است اما برخی اوقات اصلا تبلیغ شما نمایش داده نمی‌شود. معمولا دلایل متعددی برای عدم نمایش تبلیغات ادوردز در نتایج گوگل وجود دارد.

در این مقاله سعی می‌کنیم همین موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه چیزی باعث عدم نمایش تبلیغات در گوگل می‌شود. اما قبل از اینکه به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید، باید اطمینان حاصل کنید که از ابزار Ad Preview گوگل ادز برای بررسی نحوه نمایش تبلیغات خود استفاده می‌کنید. آن را بوکمارک کنید و هر زمان که دوست داشتید از آن استفاده نمایید.

استفاده از ابزار ادپریویو بدین خاطر ضروری است که به هنگام استفاده از آن، بازدیدی برای تبلیغ شما ثبت نمی‌شود. این در حالیست که اگر در حالت طبیعی از تبلیغ خود بازدید کنید چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و گوگل بازدیدی را برای آن ثبت می کند؛ در نتیجه فعالیت شما باعث می‌شود تعداد بازدیدهایتان افزایش پیدا کند.

همین امر باعث کاهش تمامی CTR های مهم می شود و تاثیر بدی بر روی اکانتتان خواهد داشت. ابزار Ad Preview همچنین به شما اجازه می دهد نگاه دقیقی به محل نمایش تبلیغ خود داشته باشید.

1. وارد نکردن اطلاعات پرداخت در اکانت گوگل ادز

یکی از مهم‌ترین دلایلی که برای عدم نمایش تبلیغات وجود دارد، می‌تواند این باشد که هنوز اطلاعات پرداخت خود را وارد نکرده‌اید. همچنین در صورتی که قبلا اطلاعات پرداخت را به صورت ناقص وارد کرده باشید و یا نیاز به تایید اطلاعات پرداخت (ارسال مدارک مربوطه) باشد، این موضوع به صورت خودکار از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید.

اما می توانید بنر قرمز رنگی را در بالای رابط کاربری ادوردز نیز مشاهده کنید یا به بخش صورتحساب (billing) بروید و آن را به صورت دستی بررسی نمایید. به علامت چرخ دنده در گوشه راست و بالای رابط ادوردز بروید و سپس بخش Billing را انتخاب نمایید.

نمایش جزئیات بخش پرداخت ادوردز

حالا صفحه گزینه های صورتحساب را به خوبی مرور کنید و اطمینان حاصل نمایید که جزییات اولیه صورتحساب شما به روز شده است. گزینه های صورتحساب پشتیبان (Backup) و صورتحساب ثانویه (second) را وارد نمایید تا شانس عدم نمایش تبلیغات را به حداقل برسانید.

2. متوقف شدن کمپین‌ها

ممکن است کمپینی که به تبلیغ شما مرتبط است اخیرا متوقف شده باشد. تاریخ آغاز و پایان ممکن است برای کمپین تنظیم شده باشد. در چنین شرایطی، امکان پایان یافتن مدت زمان نمایش کمپین وجود دارد. متوقف شدن کمپین ها یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغات است.

همچنین ممکن است فراموش کرده باشید که کمپین به خاطر عملکرد ضعیفش برای یک دوره زمانی مشخص متوقف شده است و باید آن را دوباره فعال سازید.

اگر مشکل شما به خاطر فعال نبودن کمپین است، تمامی کمپین های مرتبط را بررسی کنید تا اطمینان حاصل نمایید فعال هستند. اگر یکی از کمپین ها غیرفعال بود آن را فعال نمایید. مطمئن شوید که گزینه View را بر روی All یا All but removed تنظیم می کنید تا کمپین‌هایی که متوقف شده اند را ببینید.

مشاهده کمپین های غیر فعال در گوگل ادوردز

3. محدودیت بودجه روزانه

بودجه روزانه کمپین گوگل ادوردز شما ممکن است در برخی از کمپین ها محدود (Limit) شده باشد. این موضوع بدین معنی است که تبلیغ تنظیم شده بعد از اتمام بودجه روزانه اختصاص شده نمایش داده نخواهد شد.

در چنین شرایطی می توانید بودجه روزانه را در صورت امکان افزایش دهید یا زمانبندی تبلیغ را به گونه ای تنظیم کنید که محدود به ساعت های خاصی از روز باشد و زمانی آن را نمایش دهید که تاثیر بیشتری بر روی کسب و کار شما دارد.

محدودیت بودجه تبلیغات در ادوردز

اگر می خواهید ترافیک زیادی به دست آورید، می‌توانید روش ارائه (delivery) را بر روی Accelerated: Do not optimize delivery of ads, spending budget more quickly’ تنظیم کنید.

4. به اتمام رسیدن بودجه روزانه

بودجه روزانه شما ممکن است برای یک کمپین خاص به اتمام رسیده باشد. اگر بودجه خود را به گونه ای تنظیم کرده باشید که هر چه سریع تر مصرف شود چنین اتفاقی روی خواهد داد. بودجه روزانه خود را افزایش دهید تا مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد یا اینکه می‌توانید از گزینه Standard: Optimise delivery of ads, spending budget evenly over time استفاده کنید. می توانید زمانبندی تبلیغ برای شروع نمایش را به جای ساعت 12 بامداد بر روی 9 صبح تنظیم نمایید.

تمام شدن بودجه روزانه گوگل ادز یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تبلیغات است.

محدودیت بودجه روزانه ادوردز

5. تنظیم هدف گیری موقعیت

به خاطر داشته باشید که ممکن است تبلیغ شما بر اساس موقعیتی که دارید نشان داده نشود. به عنوان مثال ممکن است به هنگام تنظیم تبلیغ، شهر یا حتی کشور خاصی را هدف قرار داده باشید که خودتان در آن قرار نگرفته اید.

تبلیغات معمولا بر اساس موقعیت آی پی یا نیت جستجو کننده نمایش داده می شوند. اما اگر موقعیت شما به غیر از موقعیتی است که در ادوردز تنظیم کرده اید آن را مشاهده نخواهید کرد. از ابزار Ad Preview گوگل استفاده کنید تا نحوه نمایش تبلیغ از موقعیت های متعدد یا کشورهای مختلف را بررسی نمایید.

نمایش تبلیغات در موقعیت خاص

6. مسدود شدن آی پی های داخلی

دلایل زیادی برای گوگل وجود دارد که نشان از آن دارد که شما به دنبال محصولات یا خدمات مرتبط با شرکت خود هستید! اما این ممکن است تبلیغ خودتان را برای شما نشان دهد و در نهایت باعث بازدیدهای ناخواسته گردد. مسدود شدن آیپی نیز می تواند از موارد کلی عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز شناخته شود.

برخی از افراد ممکن است آی پی آدرس دفتر کاری خود را در کمپین مسدود کرده باشند تا از بروز چنین بازدیدهای ناخواسته ای جلوگیری نمایند. برای اینکه این گزینه را بررسی کنید، ابتدا اطمینان حاصل نمایید که IP خود را می‌دانید. سپس به تنظیمات کمپین بروید و ببینید IP شما در  بخش exclusions لیست شده است یا خیر.

اگر می خواهید تبلیغ تنظیم شده را خودتان هم مشاهده کنید، آی‌پی خود را از این لیست پاک کنید و تغییرات را ذخیره نمایید.

محدود کردن آیپی در ادوردز

7. مشکل در کلمات کلیدی منفی

ممکن است کلمه کلیدی منفی (Negative Keyword) مانع از نمایش کلیدواژه هدف شما شود. ممکن است کلیدواژه منفی با انطباق دقیق به صورت تصادفی اضافه شده باشد.

سیستم ادوردز هر گونه مشکلی را در بخش Alert ها نشان خواهد داد اما اینکار ممکن است کمی زمانبر باشد. شما باید از ابزار Keyword Diagnosis ادوردز برای یافتن اطلاعات فوری در مورد مشکلات موجود با کلمات کلیدی استفاده کنید.

تداخل کلمات کلیدی منفی

8. عدم تایید کلمات کلیدی هدف گیری شده

ممکن است بخواهید کلیدواژه هایی را هدف قرار دهید که بر خلاف سیاست های تبلیغات در گوگل ادوردز است. در چنین شرایطی، کلمات کلیدی شما از طرف ادوردز رد می شود و تبلیغ نمایش داده نخواهد شد.

معمولا می توانید کلمات کلیدی تایید نشده را در ستون status مشاهده کنید. در صورتی که کلمه کلیدی شما شرایط نمایش در گوگل را داشته باشد، در ستون Status عبارت Eligible را می‌توانید مشاهده کنید.

با نگه داشتن نشانه‌گر ماوس روی Eligible می‌توانید وضعیت فعلی نمایش یا عدم نمایش آگهی را مشاهده کنید. در برخی از موارد، سیستم ادوردز به صورت اشتباه کلمات کلیدی که باید تایید می شد را رد می کند. بنابراین سعی کنید این موضوع را نیز مورد بررسی قرار دهید و از تیم ادوردز کمک بگیرید.

عدم نمایش تبلیغات

عدم نمایش تبلیغات

عدم نمایش تبلیغات

9. عدم تایید متن تبلیغاتی

متن تبلیغاتی شما ممکن است توسط گوگل ادز تایید نشود. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که تبلیغ شما در شبکه جستجو مجاز نیست و با سیاست های تبلیغاتی سازگار نیست. احتمال دیگر این است که فرمت متن تبلیغاتی شما با راهنمایی ها و دستورالعمل های ادوردز سازگار و هماهنگ نیست. اما اینها برخی از دلایل عدم نمایش تبلیغات هستند.

به عنوان مثال ممکن است از کلمات تکراری استفاده کرده باشید. ستون status تبلیغ خود را فیلتر کنید تا موارد تایید نشده را مشاهده نمایید و بدانید چه چیزی باعث تایید نشدن آن شده است.

اگر متن شما مطابق با سیاست های تبلیغاتی ادوردز نباشد، بهتر است آن را از لیست خود خارج کنید یا اگر مطمئن هستید که مشکلی در متن تبلیغ ندارید به صورت دستی از تیم ادوردز بخواهید آن را دوباره مرور کنند.

اگر  تبلیغ شما به خاطر مشکلات فرمت بندی تایید نشده باشد، در ستون status نشان داده خواهد شد. در چنین شرایطی سعی کنید مشکلات متن را برطرف کنید.

عدم تایید متن تبلیغات در گوگل

10. مشکلات منطبق بودن کلمات کلیدی

اگر کلمات کلیدی مشابه را در گروه های تبلیغاتی متفاوت هدف قرار می دهید، ممکن است تبلیغ نامناسبی برای کلیدواژه های جستجو شده نشان داده شود. این موضوع بدین خاطر است که سیستم ادوردز، به صورت مطلوب کار نمی کند که بیشتر در اکانت های بزرگ رخ می دهد.

اگر چنین مشکلی داشتید، کلمات کلیدی منفی خاصی را در سطح گروه ادوردز به کار ببندید تا  گروه تبلیغاتی یکسان و مشابه برای کلیدواژه هدف نشان داده نشود.

عدم نمایش به خاطر کلمات کلیدی تکراری در کمپین

خلاصه

خوب در این مقاله 10 مورد از دلایلی که باعث عدم نمایش تبلیغ شما می شود را مرور کردیم. اگر توصیه هایی که بیان کردیم را دنبال کنید، قادر خواهید بود مشکلات را به راحتی حل نمایید.

برای اینکه زمان نشان داده نشدن تبلیغ را به حداقل برسانید، از ابزار Keyword Diagnosis به صورت منظم استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند مشکلات مرتبط با کلیدواژه یا بودجه را به سرعت تشخیص دهید. در نهایت استفاده از ابزار Ad Preview را به هنگام پیگیری تبلیغ خود فراموش نکنید.

منبع: koozai

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (6 نظر، میانگین: 5,00 از 5)
مشاوره تبلیغات

10 دیدگاه

 1. احسان 30 مارس 2019
  • حسین قبیله 6 آوریل 2019
 2. بانو 12 ژوئن 2019
  • حسین قبیله 18 ژوئن 2019
 3. اسما امیری فر 29 مارس 2020
 4. علی 2 ژوئن 2020
  • حسین قبیله 7 ژوئن 2020
 5. سحر 22 سپتامبر 2020
  • علی کریمی 22 سپتامبر 2020

دیدگاه خود را بنویسید