ارسال پول از انگلیس به ایران در سریع ترین زمان

بر اساس آخرین آماری که رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلستان در سال 94 ارائه داده، ایرانیان مقیم انگلیس را قریب به 400 هزار نفر اعلام کرده اند. به طور حتم تا به امروز که در اواخر سال 99 شمسی هستیم، این تعداد نفرات بسیار افزایش داشته اند. از آنجا که این افراد با خانواده یا دوستان خود در ایران در ارتباط هستند و یا بنابه کسب و کار و تجارت مالی، همواره مراودات مالی با ایران دارند، انتقال پول از انگلیس به ایران یکی از عمده دغدغه های آنان است.

علاوه بر ایرانیان مقیم در انگلیس، بسیاری از افغان های مقیم بریتانیا و یا کردهای اقلیم کردستان عراق که در انگلستان هستند مراودات مالی گسترده ایی با ایران دارند؛ و همواره درخواست های ارسال پوند از انگلستان به ایران بسیار زیاد است.

انتقال پول از انگلستان به ایران

بنابراین وجود یک سیستم سریع که علاوه بر ارزان و کم هزینه بودن، ایمن و سریع نیز باشد، برای این دسته از عزیزان بسیار حائز اهمیت است.

روش های ارسال پول از انگلیس به ایران

برای ارسال پوند از انگلستان به ایران روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

1. روش های سنتی ارسال پول از انگلیس به ایران

برای انتقال پول از انگلستان به ایران یکی از روش های سنتی این است که شخص ارسال کننده ارز می‌بایست مقدار پوند مورد نظر را به صورت نقدی به یک شخص با عنوان صراف در انگلیس تحویل دهد؛ و معادل تومان آن را در ایران توسط شخص گیرنده تحویل بگیرد.

ارسال پول از انگلیس به ایران

این روش معایب بسیار زیادی برای شخص درخواست کننده انتقال ارز به ایران، دارد.

از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم وجود قرارداد و حمایت قانونی از شخص ارسال کننده پول در صورت وجود هر گونه مشکل در انجام انتقال پول. به عبارتی، افرادی که در انگلستان کار صرافی را انجام می دهند، هیچگونه وجاهت قانونی بابت فعالیتی که انجام می‌دهند ندارند و در صورت برخورد مشکل، هیچ حمایت قانونی از شخص ارسال کننده پول به ایران نمی‌شود؛ و تنها اعتماد هست که مبنا را تشکیل می دهد.
 • نرخ خرید پوند با قیمتی بسیار پایین تر از نرخ جهانی که معمولا بین 5 تا 8 درصد زیر قیمت جهانی پوند می‌باشد، توسط صراف های انگلیس، از شخص ارسال کننده پول، خریداری می‌شود. علاوه بر این نرخ خرید پایین پوند، کارمزدهای صرافی و تبدیل ارز به تومان در ایران را نیز در نظر بگیرید که به هزینه ها اضافه می‌شود.
 • به دلیل درخواست پایین برای مصرف پوند در انگلیس، معمولا صراف‌ها با تاخیر چند روزه و یا هفتگی، قادر به ارسال پول از بریتانیا به ایران هستند. بنابراین درخواست های انتقال پول از انگلیس به ایران با تاخیر انجام می‌پذیرد.
 • محدودیت در مقدار قابل انتقال نیز از دیگر موانع و مشکلات موجود در این روش سنتی است. صراف های سنتی قادر نیستند هر مبلغی را به صورت نقد از درخواست کننده ها دریافت و انتقال دهند. نهایتا در حداکثر حالت، مقادیر بسیار پایین در حد 5 الی 6 هزار پوند را می‌توانند در تراکنش های متعدد انجام دهند.
 • در حالتی نیز که صراف ها پوند شما را از طریق حواله های بانکی دریافت می‌کنند، بدلیل محدودیت های قانونی نمی‌توانند بیشتر از 3000 پوند را دریافت و یا انتقال دهند و همواره محدودیت های زیادی برای حساب های شخصی برای دریافت پول در انگلستان وجود دارد؛ و این محدودیت و حساس بودن برای ایرانیان مقیم بیشتر نیز هست.

2. روش های نوپای ارسال پول از انگلیس به ایران

انتقال پول از طریق پی پال، اسکریل، وسترن یونیون، ویزا یا مستر و کیف پول الکترونیکی

امروزه بسیاری از شرکت ها در ایران با استفاده از روش های جدیدی نظیر انتقال پول با استفاده از پی پال، اسکریل، وسترن یونیون، ویزا یا مستر کارت و یا همچنین کیف پول های الکترونیکی اقدام به انتقال پول می‌نمایند.

انتقال پول از طریق پی پال، اسکریل، وسترن یونیون، ویزا یا مستر و کیف پول الکترونیکی

در ابتدای تماس با این شرکت ها به شما کارمزد انتقال را چیزی در حدود 3.5 تا 6 درصد عنوان می‌کنند و در نگاه اول منطقی به نظر می‌رسد ولی واقعیت داستان چیز دیگری است.

در واقع پلتفرم هایی نظیر پی پال، اسکریل و حتی وسترن یونیون، به خودی خود برای هر دریافت و ارسال پول در آن سیستم کارمزدی برابر با 3.5 تا 5.5 درصد کارمزد دریافت می‌نمایند.

این یعنی از لحظه ارسال تا دریافت توسط گیرنده، 7 الی 11 درصد پول شما بصورت پنهان توسط خود این پلتفرم ها دریافت می‌گردد و به این مقادیر باید کارمزد 3.5 تا 6 درصدی شرکت های ایرانی را نیز پرداخت کنید!

در مورد روش های انتقالی از طریق کارت های بانکی ویزا یا مستر کارت نیز باید ذکر کنیم که این پلتفرم‌ها نیز کارمزدی برابر با 3.9 تا 5 درصد را بابت انتقال از طرف گیرنده کسر می کنند. البته به این مقدار باید کارمزد های شرکت های ایرانی را نیز اضافه کنید.

به طور خلاصه اگر بخواهیم با یک مثال توضیح دهیم، در روش هایی که در بالا توضیح دادیم، آنچه توسط شرکت های ایرانی اتفاق می‌افتد این است که اگر شما 1000 پوند از انگلستان به ایران انتقال دهید، چیزی در حدود 870 تا 900 پوند در ایران دریافت می‌کنید؛ و عملا کارمزد کلی که شما پرداخت کردید چیزی بیشتر از 10 درصد است.

در واقع شرکت های ایرانی دروغی نمی‌گویند و همان کارمزد اعلامی را برای خود دریافت می‌کنند، ولی حقیقتی که اتفاق می‌افتد کارمزدهای بسیار بالای سیستم های پرداخت اینترنتی نظیر پی پال، اسکریل، کارت های بانکی و روش های انتقال نقدی وسترن یونیون می‌باشد که به صورت پنهان اعمال می‌شود.

از طرف دیگر این سیستم های پرداختی اینترنتی بسیار محتاطانه عمل می‌کنند؛ و در بسیاری از موارد تجربه شده است که حساب های مبدا و مقصد را بلوکه یا معلق می‌نمایند. این موضوع عملا موجب از دست رفتن سرمایه می‌شود.

مزایای ارسال پول از انگلیس به ایران توسط جی ادز

ما در جی ادز با چندین سال سابقه در حوزه تبلیغات در گوگل و مراودات مالی بسیار با شرکت های مختلف معتبر بین المللی، روشی مطمئن، ساده و بسیار ارزان معرفی میکنیم.

 • انتقال پول در سریع‌ترین زمان
 • کارمزد قطعی و نهایی تنها 3.5 درصد (فرضا شما 1000 پوند از انگلیس به ایران انتقال می‌دهید و در ایران معادل 965 پوند از جی ادز دریافت می‌کنید و هیچگونه کارمزد پنهان دیگری وجود ندارد.)
 • امکان انتقال پول به روش SWIFT ،SEPA و بانک به بانک یا Wire Transfer
 • نرخ بر اساس نرخ خرید (buy) در وبسایت bonbast به لحظه تسویه تعیین می شود.
 • امکان انتقال تمامی ارزهای رایج دنیا به ایران
 • امکان انتقال پول به ایران از تمامی کشورها (به جز کشور های تحریمی نظیر کره شمالی)
 • امکان انتقال پول به ایران بدون محدودیت در حداکثر مقدار (در هر تراکنش مبلغی معادل حداقل 200 دلار و حداکثر 100 هزار دلار و یا حتی مبالغ بسیار بالاتر را می‌توانید انتقال دهید)
 • عدم وجود کارمزد تبدیل برای ارزهای دلار کانادا، دلار آمریکا، یورو، پوند، دلار استرالیا، فرانک سوئیس
 • تسویه معادل ریالی به صورت دقیق و لحظه ایی در ایران (برای انتقال های از مبدا آمریکا، اتحادیه اروپا، انگلستان، کانادا و استرالیا، پس از نشستن پول واریزی به حساب معرفی شده، طی 48 ساعت کاری در ایران تسویه انجام خواهد شد.)
 • عقد قرارداد برای تضمین و اطمینان شما

برای ارسال پول از انگلستان به ایران و راهنمایی های بیشتر و مدارک لازم می‌توانید در صفحه خدمات ارزی جی ادز، سفارش خود را ثبت نمایید.

 انتقال پول از انگلیس به ایران

سایر خدمات ارزی جی ادز برای جابجایی پول

باید یادآور شویم که سرویس انتقال و ارسال پول جی ادز تنها به ارسال پول از انگلیس به ایران معطوف نمی باشد و در حال حاضر برای سایر کشورها نیز خدمات ارسال پول به ایران را ارائه می نماید و در صورت درخواست می‌توانید به منظور  ارسال پول از آمریکا به ایران نیز اقدام نمایید. همچنین روش پیشنهادی برای کشور های عضو اتحادیه اروپا و استرالیا نیز بسیار مناسب می‌باشد و افراد می‌توانند به سهولت جهت ارسال پول از استرالیا به ایران و یا ارسال پول از آلمان به ایران و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقدام نمایند و یا حتی می‌توانند به راحتی از طریق حساب خود در کانادا، ارسال پول از کانادا به ایران را انجام دهند.

ارسال پول از استرالیا به ایران

شماره حساب هایی که جی ادز در اختیار درخواست کنندگان انتقال ارز، ارائه می‌دهد در کشور های آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان، سوئیس ، لیختنشتاین و استرالیا فعال می‌باشند. بنابراین اگر شما در یکی از کشور های ذکر شده مقیم هستید و یا در اتحادیه اروپا ساکن هستید می‌توانید در سریع‌ترین زمان و کمترین هزینه با خیال راحت مبلغ مورد نظر خود را انتقال دهید و دیگر دغدغه تحریم و همچنین ترس از مالیات و قوانین پولی-مالی کشوری که در آن مقیم هستید را نیز نخواهید داشت.

البته لازم به ذکر است که این سرویس محدود به کشور های ذکر شده نیست و افراد مقیم در سایر نقاط دنیا نیز میتوانند از خدمات ارسال پول به ایران جی ادز استفاده نمایند به شرط آنکه جز کشورهای تحریمی نظیر کره شمالی ، سومالی و … نباشند.

 • لازم به یاد آوری است که خدمات ارسال پول به ایران جی ادز صرفا در ارسال پول از خارج به ایران عمل می نماید و هیچگونه سرویس بالعکس یعنی خارج کردن ارز از کشور را ارائه نمی‌دهد.
 • نکته ی دوم اینکه دوستانی که قصد ارسال و یا دریافت پول از امریکا را دارند، لازم است بدانید که خدمات جی ادز انتقال های از طریق پی پال‌، اسکریل و … را شامل نمی شود (به دلیل هزینه کارمزد های بالا، ریسک های بلوکه شدن و محدودیت در مبلغ)، جابجایی مبلغ صرفا از طریق انتقال از حساب به حساب امکان پذیر است.
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام.آیا امکان دارد در سایت شما افتتاح حساب انجام دهیم و مبلغ به همان حساب افتتاح شده انتقال یابد؟

سلام برای انتقال پول از انگلستان به ایران باید حساب خاصی افتتاح کنیم یا با حسابهای معمولی در ایران میتوان انتقال صورت بگیرد

لطفا سوالات خود را از طریق اطلاعات تماس صفحه انتقال پول به ایران مطرح نمایید.

سلام از بانک انگلستان میخوان برام پول واریز کنن مشخصات خودم راکامل دادم ولی مشخصات کارتم ناقصه میگن کد سوئیفت باید داشته باشی این کد را از کجا میتوانم بگیرم یا چکار کنم برادرم این برنامه جی ادز را برام معرفی کرد لطفا به من اطلاعات کامل رابدهید تا نقصی نداشته باشم

سلام
از کجا باید از خدمات جی ادز استفاده کرد ؟ به کجا باید سر زد و یا زنگ زد؟

با سلام من مبلغی حدود ۴۰۰۰ پوند در بانک santander uk از قبل در انگلیس دارم ولی سالهاست در ایران اقامت دارم و مدرک اقامتی در انگلیس ندارم. در حال حاضر به صورتی اینترنتی به این حساب دسترسی دارم. آیا می توانم از خدمات سایت شما برای ارسال این مبلغ به ایران استفاده کنم؟
با تشکر.

سلام سینای عزیز
این مورد فقط در صورتی که حساب شما شخصی باشه و مراحل احراز هویت رو طی کرده باشید. امکان پذیر هستش.
البته این مورد رو با قطعیت نمیتونیم بهتون پاسخ بدیم چون ابهام زیادی وجود داره.

آخرین مقالات:

مشاوره رایگان برای شما

برای دریافت مشاوره تلفنی، نام و شماره تلفن خود را وارد کنید.